Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoktatok segíteni másokon?...

Szoktatok segíteni másokon? Hogyan?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. ha becsöngetnek és ruhát, táskát stb. kérnek mondjuk egy normális cigány asszony ti segítetek-e? Én mindig össz szedem a nem használatos dolgaimat és odaadom neki. 5 gyereke van, de teljesen normális 100-szor megköszöni! Szeretek az embereken segíteni és arra vagyok kíváncsi, hogy más, hogy van ezzel. Tippeket gyűjtök, hogy hogy tudnék még segííteni. Előrre is köszönöm!
2009. aug. 29. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám még senki nem fordult segítségért, a gyerekeim kinőtt ruháit én is beadom az óvádába, hogy a szegényebb családokon segítsek, mert sajna sok olyan gyerek van, akinek nincs miben járnia, még télen is bokalengető nadrágban jár, és vékony szövetcipőben. :( Még belegondolni is szörnyű, ha ez pont az én családommal fordulna elő. :( Egy kisgyerek nem tehet semmiről sem, ők mindig ártatlanok. :( Tehát, ha tudok én is segítek bármiről legyen szó.
2009. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor gyerek voltam, volt egy cigány asszony, akinek anyukám összeszedett egy zsák ruhát és cipőt. Ezután szinte 2 hetente a nyakunkra járt, hogy van-e kinőtt ruhánk, cipőnk. Aztán már ott tartott, hogy kér egy pohár vizet, aztán egy üveggel, majd egy szelet kenyér, vaj, szalámi, .... stb. Általában olyankor jött ,amikor anyuék még dolgoztak, és csak mi voltunk otthon nővéremmel. Én voltam úgy 12-14 éves, és nagyon féltem tőle. A végén apukám elzavarta. Akkor megfogadtam, hogy becsengetősnek soha semmit nem fogok adni.
2009. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hozzám még sose csöngetett be senki. És nem is vagyok benne biztos, hogy adnék. Hiszen nem látok bele az életébe, fogalmam sincs, hogy tényleg jó helyre kerül-e az, amit adok. Viszont a védőnőnek már adtam használaton kívüli cuccokat, pl. kengurunkat, hordozót (nekünk 3 is volt), meg régi babakocsit, amit eladni már nem tudtam volna, mert állapotra nem volt már szép, de használni még lehetett, és kidobni nem lett volna szívem. Meg a vöröskeresztnek adtam oda sok kinőtt babaruhát, textilpelenkákat, terhes nadrágokat, mivel én csak kb. 7-8 év múlva tervezek másik babát, az se biztos, hogy akkor lesz egyáltalán, ezért nem gyűjtöm a felesleges holmit.

Ismerősöm pl. Hoxán talált rá egy fiatal anyukára, aki nagyon rossz körülmények között él, vagyis oké, nem putriban laknak, csak hát nincs sok pénzük, nem sok mindent engedhetnek meg maguknak, és elkérte a címét és küldött neki ruhákat. Mondjuk én postán nem adtam még fel semmit, elég húzós lenne a postaköltség és pénzem nekem sincs sajnos szinte semmire :(

2009. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

NEM!! Mindig a nyakamra járnának, egyre szemtelenebbek. Amim felesleges van, beadom a védőnőnek, ő tuja hol van a legjobb helye.

Adtam már aluljáróban koldus anya gyerekének péksütit, kivette a kezéből és megette. Azt hittem felrúgom, de komolyan!!

2009. aug. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyunál van egy fix cigányasszony, aki jár ruhákért, neki mindig adunk. Mostanában új helyen lakunk, itt nem járnak ilyesmivel, és mivel idegenek lennénkek, nem hiszem, hogy adnék nekik bármit. Bedobom a ruhagyűjtőkbe általában, vagy kiviszem anyuhoz, hott van egy Egymást Segitő Egyesület, ahova elvisszük a cuccokat.
2009. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ruhagyüjtőkbe teszem a fölös ruhákat, cuccokat. Egyszer adtam egy ilyen csengetős cigányasszonynak két szatyor ruhát (épp összekészítve kontténerre készen). Az utca közepéig ment vele, kiszórta mindkettőt, kivett párat és a többit otthagyta. Mikor észrevettem kikullogtam összeszedni, elvittem a gyüjtőbe. Rémesen bosszantó mikor ennyire szarba se nézik az ember segítő szándékát! SOHA többé nem adok ilyeneknek semmit!

2009. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Felénk az a baj, hogy olyan cigányok laknak, akiknek, ha egyszer segítesz sosem hagynak békén. Ráadásul ha akkor meg is köszönik következő alkalommal akár le is köp az útcán.

Én összegyűjtöm a ruhákat, stb., egy ismerősöm olyan helyen dolgozik, ahol beteg gyerekek vannak és oda küldöm el.

Én egyszer nagyon megjártam a segítéssel, bár ez nem anyagi vagy ilyesmi volt: azt hittem, hogy egy öreg jól be van rúgva azért esett el, nem segítettem neki, mert féltem, hogy belém köt vagy ilyenek. Utána a zebráról visszanéztem és egy pasas segített neki, szegény öreg nem ittas volt, hanem összeesett. a pofámról lesült a bőr. Akkor megfogadtam, hogy mindenkinek segítek. Másnap láttam, hogy bottal megy le egy néni az aluljáróba. Kérdeztem, hogy segíthetek-e. Rámnézett és azt mondta" inkább egy cigit adjon vagy pénzt". Tehát egy olyannak akartam segíteni, aki nem érdmelte meg és egy olyannak nem segítettem, aki megérdemelte volna.Persze azóta is segítek, ha úgy van, még így terhesen is, de azért ez a két sztori megmaradt bennem.

2009. aug. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem romáknak adom a gyerekeimn kinőtt ruháit, hanem hátrányos helyzetű magyaroknak.
2009. aug. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Cigánynak nem adok semmit. Undorító az összes! Pár napja a játsón egy nagy darab cigány nő, azért akart megverni, mert rá mertem szólni a gyerekére, jogosan!
2009. aug. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a legtöbb roma ilyen, de mondom ez a nő teljesen normális!
2009. aug. 30. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!