Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok és nagyon...

Terhes vagyok és nagyon kívánom a finomságokat. Mit tudnék itthon elkészíteni ami olcsó is?

Figyelt kérdés
Sajnos volt egy nagyobb váratlan kiadásunk ebben a hónapban és nem engedhetjük meg magunknak, hogy mindenféle nasit vásároljunk. Viszont én már megőrülök több napja egy kis finomságért. Kérlek mondjatok valami jó kis receptet amit el lehet készíteni olyan hozzávalókból ami mindig van egy háztartásban (liszt, sütőpor, élesztő, tej, búzadara, kakaó, kókusz, vaj...stb)
2013. jan. 15. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

muffin!! diós aszalt gyümölcsös . igy ásványi anyagokhoz és ha aszalt barackból készíted vashoz is jutsz.


meggyes -mákos is nagyon fincsi.


kókusz kocka - megsütsz egy tepsi piskótát készítesz csokiszószt és utánna beleforgatod majd kókuszreszelékbe hempergeted.


lehet csinálni smarnit is - császármorzsa amit ehetsz mézzel lekvárral bár úgytudom sok tojás kell hozzá de létezik mélyfagyasztott változat is kétszáz ft körül van egy nagy adagra való. mazsolás úgyhogy csak kevés lekvár kell hozzá .


nekem ezek voltak a kedvenceim .

ha sósat kívánsz akkor pogácsasztétát készítettem és nem szaggattam hanem megtekertem és úgy sütöttem ki hogy belesült többféle sajt - volt benne mozzarella meg füstölt és trappista is minél több annál jobb íze van . ezt a férjed is szeretni fogja de sajnos aznap meg kell enni !!

2013. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

[link]


szia, ez nagyon fincsi, és hamar kész is van! :) jó étvágyat! :)

2013. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nálunk most sörös rétes sül, eszméletlen finom, és nagyon olcsó! Hozzávalók:

A tésztához:

- 25 dkg liszt

- 12,5 dkg margarin

- 1 deci sör. Lehet alkoholmentes is, én abból készítem a gyerek miatt. Lehet, hogy nincs otthon, de 140 Ft egy liter

A töltelékbe:

- 1 db alma

- fahéj

- porcukor


A lisztet, margarint és sört összegyúrod, két kis cipót formálsz belőlük, kinyújtod őket. Beleteszed a reszelt almát, arra a fahéjas cukrot, feltekered, esetleg megkened egy tojássárgával, és 1,5 óra alatt kisütöd

2013. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én kisebb koromban nagyon szerettem azt, mikor főztünk ki kakaót, ez lehet sima nesquik vagy akár főzött kakaó és beletördeltünk háztartási kekszet. Annyira finom volt... meg is kívántam most :D
2013. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Èn tojássárgáját ettem sokat cukorral kikeverve. Olcsó ès finom :)
2013. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Első, finomakat írtál, de sajnos ezek nekünk most drágák (sajtok, mák, aszalt gyümölcs, dió)

A bounty nagyon tetszik, meg a sörös rétes is! De ez nem rétes tészta ugye? Csak sima tészta.

2013. jan. 15. 16:45
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

kedves 5ös válaszoló! nyers dolgokat nem ehet egy kismama egyáltalán. régen én is ettem sokat, de most nem szabad!!


én a házi krémesre esküszöm egyébként. lehet kapni krémes alapot, kb 3-500 forint (bolt függő)... az elkészítés rá van írva a hátuljára. ami még kell hozzá az leveles tészta, ez is párszáz forint.

iszonyatosan finom, és nem is drága, arról nem is beszélve, hogy pillanatok alatt össze lehet dobni :)

2013. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Iagzából ha már 500ft-ot kell költeni rá, az sok. Hiszen ezek csak 1-2 napig tartanak. Annyiból meg akár vehetnék 4 zacskó chipset vagy 2-3 tábla csokit is :)

Tojásfehérjét amúgy nem csak a nyerssége miatt nem ennék, nem is nagyon vonz a dolog :)

2013. jan. 15. 17:04
 9/17 anonim ***** válasza:

ja értem... csak egy ötlet volt, mert végülis egész olcsó édesség, de ha így nézzük, ahogy írtad igazad van.

viszont tudsz csinálni császármorzsát a felsorolt dolgokból, ha van lekvárod, akkor az isteni finom, vagy egy egyszerű palacsinta? :)

2013. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, meg időközben nekem is eszembe jutott egy: kakaóscsiga! Holnap sütés-nap :D
2013. jan. 15. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!