Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha szoptatás alatt nincs...

Ha szoptatás alatt nincs menstruáció akkor terhesség sem jöhet létre?

Figyelt kérdés

egyáltalán miért nem jön meg a szoptatás alatt?

és ha nincs menszesz miért lesz valaki mégis terhes?



2013. jan. 16. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

hogyne lehetne terhes! a menstruációt megelőzi a peteérés, tehát 2 héttel azelőtt már teherbe eshetsz azelőtt, hogy szülős után először megjönne...

és még csak nem is fogod tudni. ezért kéne szülés után is védekezni :)

2013. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Létrejöhet a terhesség, mégpedig azért, mert a peteérés megelőzi a menstruációt, és nem tudhatod, hogy a tested mikor gondolja rá magát, hogy beinduljon újra a ciklusod. Tehát ha még nem jött meg szülés óta, és nem veszed észre a jeleket (én észrevettem, tudtam, hogy peteérésem van és meg fog jönni, amikor a babám 5 hónapos volt), akkor ha nem védekezel, akkor újra terhes is lehetsz...

Nővéremnek így született meglepetésbabaként a kislánya a kisfia után. Mikor megfogant 7 hónapos volt a fia...

2013. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát igen,,elnézést hülyeséget írtam,egyértelmű hogy akkor van peteérés ha terhes lesz :)
2013. jan. 16. 22:35
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Nekem így sikerült a második kisfiam! Szoptatás alatt 6 hónappal a szülés után fogant, egy darabig nem is tudtam, hogy terhes vagyok, mivel nem volt menszeszem. Az elsővel évekig próbálkoztunk, ő meg így jött össze. A második szoptatásnál már megtapasztaltam, hogy akkor jött meg először a menszeszem, amikor elkezdtem a hozzátáplálást, tehát csökkent a tejtermelés, a baba 6 hónapos kora után.

Gondolom, ezért fogant meg ő így szoptatás alatt, mert éppen akkor már beindult a ciklusom.

2013. jan. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, bár nem saját tapasztalattal, de találkoztam már olyan esettel, hogy kb 10 hónap volt a két baba között és az anyuka már a második trimeszterben járt mikor rájött, hogy terhes. :)


Nyilván úgy gondolták, közvetlen szülés után tuti nincs peteérés... :)

2013. jan. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Barátnőm is így volt. Szoptatott, nem jött meg. Egyszer csak, kb 7-8 hónapos volt a pici, elkezdett nőni a hasa. Kiderült, hogy terhes. Mivel nem jött meg addig neki, így a dokik is csak saccoltak a szülés időpontjára, vizsgálatok idejét is csak kb-ra lőtték be.


Hogy miért? Amit írnak: Mielőtt megjön, kb 2 héttel azelőtt van peteérés. De ezt a nő nem tudja, mert nincs mihez viszonyítani, nincs előző menstruáció. Szóval a petesejt megérik, aztán ha megtermékenyül, már nem is lesz mensi, viszont a nő ezt nem tudja...

2013. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően szoptatás alatt magas a prolaktin szint (ez a hormon felelős a tejelválasztásért). De ez a hormon úgy is hat, hogy megakadályozza a peteérést.

ELVILEG.

Gyakorlatilag meg sok nőnél előfordul ennek ellenére peteérés, így bizony teherbe eshet rendszeres szoptatás mellett is.

2013. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!