Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg szoktátok mosni a mandarin...

Meg szoktátok mosni a mandarin és a narancs héját pucolás előtt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 17:05
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
53%
"bantu néger" rosszra neveled a gyerekeidet.
2013. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Meg a banant is.
2013. jan. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim válasza:
52%
Nem szoktam.
2013. jan. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim válasza:
33%
Mért kell megmosni? Csak a belsejét eszem meg. A diót, és a mandulát is megmossátok? De lehet, hogy én látom rossz szemszögből.Vagy nem?
2013. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű, a narancs héja be van permetezve imazalil-lal, te azt megtapperolod hámozás közben, utána a kezed is olyan lesz. Miután megpucoltad, a narancs belsejét is végig tapizod, úgyhogy a kezedről áthordod a vegyszert.

...vagy még egyszerűbben: képzeld azt, hogy szaros a narancs héja...

2013. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Igen.

Elsősorban a gombaölők miatt, amivel kezelik őket, hogy kibírják penészedés nélkül a szállítást, érlelést, tárolást.


14-re: pucolás közben összefogdosod a héját, aztán ugyanazzal a kézzel a belsejét is, amit megeszel. A banán még nehézkesen megoldható, a narancs nem.

2013. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Banán esetében, ha kulturáltan eszed, nem fogdosod össze a gyümölcshúst...lényegesen egyszerűbb a helyzet.
2013. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A Tengerész ***** válasza:
50%
Mindig. Méghozzá szappannal! Merthogy én láttam azokat az embereket akik szedik!
2013. jan. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a férjem kezdi megérteni (vagy inkább csak elfogadni), hogy miért kell megmosni, de az anyósomnak nem tudom megmagyarázni. És egyébként a környezetemben senki nem mossa meg, pedig tényleg nyilvánvaló, hogy miért kéne. A "szaros" példa a legjobb. :)

Miért nem tájékoztatják erről jobban az embereket? Vagy majd itt is megvárják, hogy legyen valami fertőzés, amibe valaki meghal, azt felkapja a média, és utána már foglalkozunk vele??

2013. jan. 18. 23:19
 20/42 anonim ***** válasza:
A banant azert irtam, mert a gyerekvallalas temaban van a kerdes. Mert a 2 evesem pl.nem tudja kulturaltan megenni, ahogy te gondolod. Magamnak nem mindig, de altalaban igen, mert eleve rossz erzes koszos kezzel enni, ami azlesz, ha megfogdosom a koszos banant. Kulyuraltan etkezem, ezert mosom meg. A vegyszereken kivul, amit a gyumolcsokre tesznek (es sztem nem mondrol tudunk), rengeteg baci van rajta. Nalam mibdegy, hogy pucolni kell vagy sem en minden zoldseg-gyumolcsot mosok, amit lehet, szappannal.
2013. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!