Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg szoktátok mosni a mandarin...

Meg szoktátok mosni a mandarin és a narancs héját pucolás előtt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 17:05
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
41%

Azért a ló másik oldalára sem lenne szabad átesni. Írtad, hogy szappannal, akár pucolni kell, akár nem. A vízzel való megmosásnak az lenne a célja, hogy lemosd a tiszta vízzel a rárakódott vegyszereket. Erre te még rákensz még egy adag vegyszert (ha bolti szappant használsz), amit több kevesebb sikerrel lemosol. Nézzük milyen összetevőkből áll a szappan:

kőolajszármazékok, különböző mesterséges allergizáló anyagok...

2013. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy ne mossuk meg, mert szerintem is meg kéne, csak én nem teszem. Viszont, ha azt vesszük, hogy az emberek 80%-a nem mossa meg és még nem lett bajuk tőle... Vagy ha csak magamat nézem. Több 10kg ilyen típusú gyümölcsöt ehettem már meg életem során és nem lett még bajom. Bár tudom, a vérhas létezik...
2013. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

[link]

2013. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Mint írtam, nem azt hangoztatom, hogy ne mossuk meg!
2013. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

És sima vízzel mégis mit tudsz lemosni? Most komolyan... Ez csak látszat intézkedés, magad megnyugtatására, nem lrsz vele sokat.

Egyébként én nagyon jó minőségű illatmentes szappant használok, amiben minimális vegyszer van. És az, ami azon a szerencsétlen mandarinon lehet sokkal veszélyesebb is lehet, mint a szappanban lévő vegyszer. Miért, nem mosod meg a gyerekednek a kezét? A gyerekek amúgy is gyakran a szájukba vehetik a kezüket, játék közben vagy evés közben, akkor nem káros a szappanban lévő vegyszer?

Egyébként aláírom, nem túl egészséges a szappan, mosószer, öblítő, sok vegyszer, ez tény. De egy agyonvegyszerezett, illetve ki tudja, ki áltan fogdosott gyümölcsöt én inkább megmosok. A sima víz semmi nem mos le.

2013. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg egyetértek ezzel a vegyszeres témával kapcsolatban, ezzel tisztában vagyok, próbálok minél veszélytelenebb vegyszereket vásárolni a háztartásba, de a mai világban nem hinném, hogy nagyon sok választás lenne. Meg ez külön téma, a háztartási vegyszerek és az elélmiszerek. Mondjuk a WWF sem az a szervezet, aminek látszani akar, de ez tényleg nem ide vágó téma.

Én nem is gondoltam volna, hogy vannak sokan, akik nem mossák meg az ilyen gyümölcsöket. Környezetemben rengeteg az orvos, ilyet nem nagyon láttam még, pláne gyerekes családokban. Azt hittem, hogy ez az alap higiéniához hozzátartozik, de ezek szerint nem mindenhol így van.

De nem baj, mindenki úgy csinálja, ahogy ő jónak és helyesnek látja, szerintem ezen kár vitatkozni.

2013. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

"És sima vízzel mit tudsz lemosni?"

Ezek a vegyszereknek a felhordó anyaguk víz, ahogy rászáradnak a gyümölcsre, utána ugyanúgy vízzel tudod ismét oldott állapotba hozni és lemosni.

Semmi szükség szappanra, ugyanis nem a szappan felületaktív anyagával tudod feloldani. Csak plusz dolgot kensz rá, amit ugyanúgy vízzel kell eltávolíts róla.

2013. jan. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
És a baktériumokat is lemosod a vízzel? Mert azokat biztos nem. Nem tudhatod, a zöldségesnél és az üzletben kik fogdosták össze előtted.
2013. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
22-nek, sajnos ezek nem csak abban nyilvánulnak meg, hogy megesszük, és elkapunk valamilyen fertőzést, hanem az allergiákban, a gyerekek fejlődésében is kiütközik. Sokszor csak kamaszkorban jönnek elő a gondok, akkor meg már nehéz bizonyítani, hogy az ovis korban elfogyasztott vegyszerek miatt van. Ez csak egy példa.
2013. jan. 20. 12:10
 30/42 anonim ***** válasza:
67%
Finnyás fajtátokat én múltkor motor szerelés közben ettem a pizzát és olajos volt a kezem! Azt jobban sza*rtam nem kell ide aktívia.
2013. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!