Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg szoktátok mosni a mandarin...

Meg szoktátok mosni a mandarin és a narancs héját pucolás előtt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 17:05
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

#28 Igazából a szappan sem távolítja el a baktériumokat, csak a számát csökkenti. Kézmosásnál is ugyanez a helyzet, egy kézmosás nem kézmosás, de ha rendszeresen ismétled, 8-10-től számítva már bizonyos védettséget jelent.

Gondolom gyümölcsöt azért nem sikálod néhány óránként, hogy 2-3 napon belül lecsökkentsd a rajta levő baktériumok mennyéségét 10-20% alá...

Ezt egy kézmosással (illetve gyümölcsmosással) sem tudod elsőre elérni, még akkor sem ha "antibaktariális" szappant használsz.

2013. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
30-as az, hogy te mit eszel meg, az a te dolgod, de a gyerekednek adtál volna az olajos pizzából?
2013. jan. 20. 15:39
 33/42 anonim válasza:
Mindenképp.
2013. jan. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim válasza:
Én annyit mondok, h tesóm pl ha narancsot eszik akkor a bőre kiütéses lesz és csak a narancsnál van ez. Senki nem tudja miért van ez de valszeg a narancs héja miatt van. Jelenleg kísérletezünk, hogy naranccsal bedörzsöljük a kezét mi történik? Egy idő után eltűnik a kiütés.
2013. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ki kell deríteni, hogy nem allergiás-e latexre. Olyan esetben a citrusok okozhatnak keresztallergiát.
2013. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 MZaX válasza:
48%
Mindig nevetek a munkatársamon, mikor étkezéskor sikálja a gyümölcsöt én meg simán megeszem és kutya bajom. Le vannak tojva a vegyszerek, egészséges vagyok mint a makkom :) és még nagyon sokáig az is maradok, ez 100% :)
2013. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Mindenképp jó, hogy úgy érzed. És az önbizalom is fontos az ember életében.
2013. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Merida Attila válasza:
A narancsot kívül, belül, alul, felül le kell sikálni, mert különben még túlságosan jó íze lenne...:)
2013. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

nem, felesleges. valamibe bele kell halni, bár eddig 20 évig kibírtam.

a baktériumoktól meg felesleges félni. ha tudnád hogy a testedben mennyi van... meg valamiből össze kell szedni egy használható immunrendszert. ha mindig mindent sterilizálva adsz a gyerek kezébe akkor ne csodálkozz ha minden létező dologra allergiás lesz (ismerek ilyen családot és az anyuka nem érti hogy miért allergiás a gyereke...)

2013. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

hát engem zavar, ami a mandarin héján lehet. Gyerekkorunktól tanítják a felnőttek, hogy a gyümölcsöt meg kell mosni, még akkor is, ha a kertünkből hozzuk be. Akkor ez a narancsra és hasonlókra miért ne lenne érvényes? Én sem azt mondom, hogy ész nélkül mosni és takarítani kell, és sterilen tartani a gyereket, de számomra az ésszerűséghez hozzátartozik a gyümölcs megmosása.


Koraszülöttek a gyerekem, mégsem sterilizálok semmit, úgyhogy nem vagyok egy szélsőséges típus. :) De azért az alapvető dolgokra, figyelni kell.

2013. jan. 26. 16:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!