Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok arra, ha a...

Hogyan reagálnátok arra, ha a rokon gyereke állandóan harapja a mi kis gyerekünket meg a másét?

Figyelt kérdés
Már többször előfordult,hogy találkozott a két kicsi, a harapós lány /2 éves / a mienk kisfiú,de még másfél éves sincs,nagyon barátságot,játékos, szereti a gyerekeket és senkit nem bánt. Vendégségben voltunk és ott megint neki esett a mi kisfiunknak és megharapta az ujját,de harapta volna tovább,ha nem vesszük észre,csak pillanat volt az egész, már megtette. De a szülő nem foglalkozik vele csak volt egy "szégyeld magad", mi elkezdtünk öltözködni és csendben eljöttünk. Mit tennétek, hiszen az ilyen gyerek bármire képes! Szerintetek hogyan kezeljük a helyzetet ilyenkor. Már rettegünk a találkozástól. Szerintetek?

#harapósgyerek
2013. jan. 19. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Mi az, hogy az ilyen gyerek bármire képes? Nem egy rablógyilkosról beszélsz, hanem egy két éves gyerekről. Beszéljetek a szülőkkel, vagy szóljatok rá ti a gyerekre!
2013. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem érdemes velük találkozni. Rászólni sem érdemes a gyerekre, mert még nekik (a szülőknek) áll majd feljebb.
2013. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem akarsz ne találkozz vele, de jövőre lehet, hogy a Te gyereked fog nekimenni mindenkinek. Ez bármilyen nevelésnél előfordulhat.

Az ilyen gyerek bármire képes megjegyzésed meg egyszerűen nevetséges.

2013. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Akkor ne találkozzatok. De tényleg előfordulhat, hogy majd a tied is produkál dolgokat később, úgyhogy azt javaslom, az ítélkezéssel csak óvatosan.
2013. jan. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Igaz, hogy az ő gyereke is produkálhat majd dolgokat, de ítélkezni nyugodtan ítélkezhet, mert lesza.ták mit művel a gyerekük. Az ilyen nem neveli a gyerekét, nem érdemel mást, csak hogy elítéljék. Mivel minden gyerekkel ezt csinálja, és állandóan. Ölbe vehették volna, ha nem hallgat a szóra, másik szobába vihették volna felügyelettel, keményebben rászólhattak volna. Nem tették meg mégsem. Sajnálatot, együttérzést nem érdemelnek a szülők, az biztos.
2013. jan. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem az "ilyen gyerek bármire képes" megjegyzés szúrta többünk szemét. Mintha minimum valami gonosztevőről volna szó.
2013. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök és köszönöm a hozzászólásokat. Egyáltalán nem fogalmaztam rosszul, nagyon is átgondoltam,amikor irta,hogy melyik a helyes szó,de sajnos ismerve,hogy ilyen kicsi gyerek létére milyen szándékosan irtam úgy, hogy "BÁRMIRE KÉPES"! Ezelőtti találkozásnál pedig a szemét akarta mindenáron bántani a kicsinek.Úgy szalad minden kisgyerek elé,hogy a kezét kinyújtva, a szemüket megcélozva akarja megszúrni vagy megharapni őket. Bármikor fejbe vágja még a szüleit is. Úgyhogy nem túlzás és bántás amit irtam. Imádom a gyereket,pontosan azért kérdeztem,hogy mit,hogyan tegyünk?
2013. jan. 19. 10:39
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Először is! Sajnos a harapdálás ebben a korban elő szokott jönni, az, hogy a tiédnél még nem jött elő, nem jelenti,hogy nem fog. És nyilván egy kétévest te sem fogsz ezért agyonütni! Azon kívül,hogy rászól többször nem sok mindent tud tenni!

Ha ennyire zavar, akkor ne találkozzatok vele!

De majd amikor a te gyereked az oviban fellök egy gyereket (mert úgy is lesz ilyen), akkor lehet,hogy neked sem fog jól esni, ha a másik anyuka ILYEN gyereknek nevezi a gyereked!

2013. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
2 éves és bármire képes?? MENEKÜLJETEK!!!!!
2013. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 évesen ez előjön és normális az ő korába .Sajnos nehéz mert nem értik meg olyan könnyen hogy rossz.Ha rászól anyukája következetesen hogy szégyellje magát,pár hónap alatt leszokik róla.

Ráadásképp ha ott van és akkor is így reagálsz neki az vicces!

2013. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!