Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan lehet...

Szerintetek hogyan lehet elrontani a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

Teszem azt adott egy pár akik szeretik egymást minden szépen működik, születik egy közös gyerekük. (vagy kettő-lényegtelen) A gyerekből ahogyan kell kamasz lesz, közben valahogyan kicsúszik a szülők kezéből.. /pl. sokat bulizik, iszik, keveset beszél a szülőkkel, tanulásban sincs a toppon, egy idő után befelé forduló lesz, haverok se nagyon vannak/ Akik erről mit sem sejtenek, otthon nincsenek különösebb veszekedések, balhék, úgy mindenki meg van mindenkivel..

Hol van a fordulópont? Valahol még talán nagyon gyerekkorban ami után szépen végigvezethető a fiatalkoron is. Hogyan alakulhat ki hasonló helyzet? A szülő-gyerek közötti bizalom és a jó kapcsolat hiánya?



2013. jan. 20. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz szülői példaképekkel.
2013. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az is, hogy egyszerűen nincs összhangban a szülő a gyerekkel. Más típusok mindketten, nem érti a szülő a gyerekét, nem tud igazán közel kerülni hozzá. Ebből adódik, hogy nincsenek "igazi" szülei az ilyen gyereknek.
2013. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Az eltávolodás. 6-7 évesen már megengeded neki, hogy pl. Barátok Közt és társait nézze, mert addig is csendben van, nem kell vele foglalkozni. Aztán nem tanítod, hanem amit ott vagy a valóság show-ban lát azt hiszi jónak. Minden megengedsz neki, mert addig sem kell törődnöd vele. Ha nem húzza le a wc-t hát ne tegye. Ha nem mos kezet hát ne tegye. Ugrálhat az ágyon, betapossa a sarat a lakásba, mert addig sem kell megmagyaráznod neki hogy mi a helyes. Bent hagyod a napköziben amikor tegyük fel ráérnél vele otthon foglalkozni, de helyette inkább alszol, meg haverokkal, barátnőkkel vagy. Mindent megveszel neki, mert addig sem sír, addig sem hisztizik, és az egyszerűbb mint hogy elviselj egy kis bőgést, vagy fél órán át tartó sértődést. Tehát röviden: mindig a rövidebb és számodra egyszerűbb utat választod. Inkább megveszel neki mindent mint hogy játsszál, foglalkozzál vele, mert azt hiszed ettől vagy jó szülő. Aztán amikor pl. 15 lesz, már ciki lesz a szülőknek puszit adni, anyuval vagy apuval boltba menni, vagy velük társasjátékozni, akkor már a cigi meg az ital lesz érdekes. És ha éveken keresztül tök távol voltál tőle, akkor amikor jelentkeznek az első kis gondok, akkor meg majd ő fog távol tartani magától.
2013. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
55%

első jól mondja.

Én Csernust olvasva jöttem rá h a szüleim hol rontottak el pár dolgot ami miatt olyan lettem amilyen.

Szerintem olvass te is tőle 1-2 könyvet.

2013. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a túlzásokkal.


Se a túlzott szigor nem jó, se a túlzott szabadon eresztés.

2013. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Következetlenséggel és túl laza (mindent megengedő) vagy túl szigorú (betarthatatlan mennyiségű és keménységű szabály) neveléssel, illetve kevés minőségi idővel.


A következetlenség ezek közül a legrosszabb, hiszen a nevelés tulajdonképpen példamutatás, gyakorlatilag automatikusan történik. Ha a szülő A-t mond, de B-t cselekszik, a saját hitelességét dönti romba.

Az se túl jó, ha ugyanazért egyszer le van szidva a gyerek, másik alkalommal pedig nincs következménye a tettének, neadjisten meg is dicsérik érte.

2013. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Ráérnek.


Én azt figyeltem meg, hogy aki normális családban él, tehát nem csonkában (mert a legtöbbnek ez a baja egyébként), ott azok a gyerekek kanászodnak el, akik ráérnek. Nem járnak közösségbe. Pedig egy csomó minden van. Mehet szakkörökre, sportolni, táncolni, úszni, bárhová. És máris nincs annyi ideje arra,hogy igyon és rossz társaságba keveredjen.


Meg egyébként is ezek a dolgok adnak egyfajta kultúrát az embernek. Én zeneiskolába jártam például.

2013. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ma 12:42

Igen én is így érzem. Az a bizonyos arany középút a lényeg talán. A szülő úgymond együtt képes felnőni a gyerekkel, tehát nem mindig mindenáron az ő "begyepesedett" szokásait akarja a gyerekbe belenevelni, tudja hol a határ mit tehet meg a gyerek és mit nem.

2013. jan. 20. 12:51
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja és a gyerekek, szóval 3 fiú egy lány, a 3 fiú közül mind a három zeneiskolába jár, plusz 2 táncol, 1 pedig labdás sportot űz, a kislány táncol 2félét, zeneiskolába jár.
2013. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is meg kell találni azt a bizonyos arany középutat. A gyereknek szüksége van arra, hogy erős kézzel bánjanak vele, ugyanakkor nem szabad teljesen lekorlátozni őt. Muszáj vele beszélgetni is, mert neki is jól esik. Nem feltétlenül azt kell várni elsőre, hogy mindent elmondjon neked, csak a napi dolgokat megbeszélni. Fontos a kölcsönös bizalom, illetve a tisztelet.

Régebben én is ilyen voltam, hogy nem beszéltem apámmal, inkább elmentem itthonról, vagy elvonultam a szobámba. Nagyon rossz volt a kapcsolatunk, pedig világ életemben nagyon apás voltam és nagyon szerettem őt. Tanulni se tanultam és igencsak gyakran eljártam inni. Azóta sok minden megváltozott, minden nap legalább 1 órát beszélgetünk apával, sokkal több dolgot osztunk meg egymással, sokkal jobban tanulok, mint régebben és jóval kevesebbet járok el bulizni. Engem apa erős kézzel nevel, de mégis engedékeny. Megbízik bennem, én pedig tisztelem annyira, hogy nem játszom el a bizalmát újra. Szerintem aránylag jó a kapcsolatunk. Remélem tudtam valamit segíteni.

2013. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!