Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik nem számíthatnak...

Anyukák, akik nem számíthatnak segítségre, mikor beteg a gyereketek, milyen munkátok van/milyen munkát találatok?

Figyelt kérdés

Milyen munkátok van, ahol tolerálják azt, ha a gyereketek például 2 hetente beteg egy hetet és csak te tudsz vele otthon lenni?

Sajnos nekem gyed alatt megszűnt a munkahelyem, így a gyes alatt már nézelődtem munka után. Találtam is egy melót (igaz semmi köze a diplomámhoz, sőt minimálbér, de 6 órás lett volna) egy boltban, de mivel egyedül lettem volna, a tulaj nem tudta vállalni azt, hogy nekem pl 10 kor el kell rohanom a beteg gyerekért a bölcsibe, hisz akkor már kapásból egész napra be kellene zárnia. Megértettem az érveit, sajnos tényleg sűrűn beteg a lányom hiába az immunrendszer erősítő, és a sok vitamin. Mind a 2 nagyszülő még bőven dolgozik, egyik vidéki is, és sajnos nincs senki olyan ismerős akire ilyenkor számíthatnék :(

Neketek milyen munkahelyetek van, ahol ez nem probléma?


2013. jan. 21. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt sok helyen nem tolerálják, valahol érthető is. Én pedagógus vagyok, az iskola tényleg elnéző volt, mindig helyettesítettek, de már én szégyelltem, hogy kéthetente táppénzre megyek, nem tudtuk mi sem kire bízni a gyerkőcöt. Végül találtam a faluban egy megbízható idős asszonyt, aki nem sok pénzért vigyázott a kisfiamra, így azért jobb volt. A munkahelyemen hangsúlyozom nagyon megértőek voltak, de hosszú távon már sajnáltam az osztályomat is, a fiam meg jó kezekbe került, a kiscsoportot így húztuk végig. Mire középsős lett, megerősödött, nem volt olyan beteges, igaz, kiderült, allergiás, ez volt az oka a sok légúti megbetegedésnek.

Hát nálunk így alakult ez a dolog.

2013. jan. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az utcában van egy anyuka, akinek nincs munkája, ő vigyáz ilyenkor pénzért a gyerekeimre.

Nagyon rendes, amúgy is jóban voltunk, megbízok benne.

És a gyerekek is kedvelik.:)

Így tudom megoldani, a beteg gyerek ilyenkor sokba kerül, de még mindig inkább ez, és van munkám. Na meg a táppénz sem túl sok, ha azt kapnék..

2013. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként könyvelő vagyok, és nekem sem örülnének, ha nem mennék egy bevallási időszakban....
2013. jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És nektek ilyenkor, mikor beteg a kicsitek, simán elvan mással? Nálunk ilyenkor nagyon anyás, nehéz elképzelnem, hogy valakivel akit igaz hogy ismer, de még is "idegen" ellenne...
2013. jan. 21. 09:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem, amikor GYES után kirugtak, a könyvelő "kedvesen" azt ajánlotta, hogy menjek el közalkalmazottnak, mert ott van annyi ember, hogy helyettesítgessék egymást...

Hahaha! Felvétel természetesen sehol... hónapok óta nem találok munkát, vissza sem hívnak! (diplomás vagyok, több, mint 15 év tapasztalattal)

2013. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első 1-2 napban, amikor tényleg beteg, akkor itthon vagyok, vagy ha nálunk nagy a pörgés, akkor apuka marad a gyerekkel.

A többi nap, amikor még beteg, de már nem olyan vészes a helyzet, csak gyógyulgat, akkor jön a felvigyázó.

Ez van....Inkább, mint hogy ne legyen meló. És persze, a legfontosabb, hogy a gyerek természetesnek veszi, hogy most jön szomszéd, és ő vigyáz rá. :) Szereti, nem gond.

Minden csak szoktatás kérdése...

2013. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!