Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem igazságtalan...

Szerintetek nem igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Aki akarna babát szeretni fogja,mindent megadna neki annak vagy nem jön össze vagy a terhességével vannak gondok,aki meg az utcán megszüli eldobja üti-veri az normálisan kihordja a terhességet?:(Ez olyan borzasztó:(
2013. jan. 21. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem az igazságról szól.
2013. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

AZ élet igazságtalan!!


Csak a mesékben van olyan, hogy igazságos meg mindenki elnyeri a jutalmát, stb.

2013. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az élet nem igazságos, viszont nem is fekete és fehér. Azért amit te leírtál, az nem általános, hiszen számtalan család van, amelyik akar babát, és csodák csodája, minden további nélkül sikerül is, illetve olyanokat is ismerek, akik nem akarnak gyereket, és vagy nem is lehet nekik (mondjuk nem tudom, hogy itt van-e összefüggés a kettő között), vagy szimplán a normál védekezés mellett nem is "sikerül be" a gyerek, és mind elégedettek.

Az persze biztos nagyon rossz, ha valaki akar gyereket, és sehogy se sikerül, bár szerintem az nem kevésbé lehet rossz, ha valaki meg egyáltalán nem akar, és valamilyen úton módon mégis terhes lesz, függetlenül attól, hogy ő személy szerint mennyire felelős érte, most csak a szituációról van szó.

2013. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem sem ennyire rossz a helyzet. Számtalan példa alátámasztja, hogy sokszor azért nem jön össze az a baba, mert annyira rástresszelnek a szülők. Annyira akarják, hogy pont emiatt nem jön össze. Szomszédék 7 éven át próbálkoztak. Nem sikerült. Jött a beültetés. Elsőre nem sikerült, másodszorra egy benn is maradt. Született egy kisfiúk, akinek nagyon örültek. Másfél évvel később született még egy, minden szándékos próbálkozás nélkül.

Azon kívül pedig nem szabad ennyire pesszimistán hozzáállni a dolgokhoz. Más sem teljesen igazságos, máshol is vannak olyan dolgok, ahol az nem kap semmit, aki megérdemelné és az kap sokat, aki 2 fűszálat nem tett keresztbe. De az élet arról szól, hogy küzdjünk. A mai tudománynak köszönhetően ráadásul a babavállalás már tényleg csak ritka esetben lehetetlen.

2013. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én csak magamból indulok ki...szerettük volna 3 honap után sikerült 11hetesen kórház és ahogy toltak végig és láttam hogy a "roma"17 éves lányok fiuk kint ülnek a baba elöttük egy kicsit elkapott a méreg és az irigység hogy nekik miért?Remélem értitek:(
2013. jan. 21. 09:40
 6/15 anonim ***** válasza:
De az! Én is tudnék mesélni a környezetemről! Ne keseredj el, és próbáld meg nem ezt nézni!
2013. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez történt veled, de ettől még lehet majd kicsit később egészséges kisbabád!

Az élet igazságtalan (bár én pont másik területén érzem ezt), de tényleg nem ennyire fekete-fehér. Mi szerettünk volna babát, hamar összejött, megflelő körülmények közé, problémamentes volt a terhességem és a szülés is. És nem vagyunk romák. Szóval azért sokan vannak akik szerencsések. De ők meg az élet más területein szerencsétlenek. Ne keseredj el, hamarosan újra próbálkozhattok!

2013. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Tudom!Én ezzel senkit nem akartam megbántani kedves utolsó!:)SZerencsére ilyenek is vannak csak az ember néha nagyon elkeseredik:(
2013. jan. 21. 09:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Ismerős eset.nekem 3 év küzködés után,sikerült végre a beültetés,de 9 hetesen mégis elhalt a magzatom.Ott bőgök a kórház folyósóján,aztán felfigyelek én is azokra a bizonyos 17 éves lányokra,akik fennhangon hirdetik:"te is kaparásra jöttél?-én is!"-gondolhatod.esküszöm ki tudtam volna nyírni őket.De ne keseredj,nekem rá 1 évre kettő gyerek lett a jutalmam,akik most már az ovodában rosszalkodnak.Úgyhogy fel a fejjel,úgyis sikerülni fog!
2013. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon szeretnénk már babát, fél éve semmi eredmény. Már belebetegedtem, mert azt gondoltam, fiatalok vagyunk, egészségesek, biztos nem lesz semmi gond, fő a pozitív gondolkodás. Na persze...És ebben a lelkiállapotban hajlamosak vagyunk szélsőségesen gondolkodni. Csak azt látjuk, aki végigcigizte-piálta-éhezte a terhességét, mégis egészséges a babája vagy azt, aki már évek óta próbálkozik, és a 3. lombikja se sikerült. Pedig a valóság ennél árnyaltabb.
2013. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!