Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosi mulasztás? ügyvéd...

Orvosi mulasztás? ügyvéd szerint igen, van valakinek tapasztalata? (újszülött sérülése)

Figyelt kérdés

röviden a történet:

egy egészséges terhesség 38. hetén 5 perces fájásokkal ami már több órája tartott kórházba mentünk hajnal 5 órakor.

felvettek, mert első szülés császár volt 17 hónappal ezelőtt, hegszétválás miatt.


mivel nem tágult a méhszáj semmennyit kiültettek a folyosóra és ott kellett várnom.

óránként kellett mennem szólni hogy letelt az 1 óra akkor megvizsgáltak, továbbra sem nyílt a méhszáj, üljek tovább kinn a folyosón iszonyatosan fájt már :(

akkor kaptam 1 nospa injekciót, kiültettek...

így ment egész nap.

este 7kor orvos váltás volt, az csinált egy uh-t utána rögtön a műtőbe toltak, azt mondták nagy a baba és még mindig nem nyílt a méhszáj kiveszik.

3850g 50cm volt a baba.

9/10 apgart értéket kapott, 3 nap után haza mehettünk.


szülés ennyi majd 7 hónaposan kiderült (rengeteg könyörgés után az orvosoknak), hogy születésekor agytrombózist majd agyvérzést kapott a gyerek amit akkor nem vettek észre rajta én igen, de az orvosok hülyének néztek!

következtében epilepsziás is.


súlyosan sérült sajnos ápolást igényel....


ezt most nagyon röviden írtam le, de vajon történt orvosi mulasztás?


át élt hasonlót valaki?


2013. jan. 21. 18:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Perelhetsz, de majdnem, hogy felesleges....

Csak az Öcsem törtenete.

Mikor anyu vajudott, hivta a sajat orvosat, aki akkor eppen közel 100km-re volt a varostol, de elindult, anyu meg bement a korhazba. Eleg hamar jött az öcsem, a doki meg nem ert be. Az ügyeletes orvos közölte anyukammal, hogy nagyon szivesen segit, ha fizet... Anyum tudta, hogy uton van az orvosa igy nemmel valaszolt, de közben az öcsem mar böven uton volt. Az ügyeletes orvos szo szerint nyomta vissza öcsemet anyuba a fejenel fogva, amig a magandoki meg nem erkezett...

13 eves koraig azt hittük, hogy az öcsem egeszseges, amikor kiderült, hogy baj van a tüdejevel es ez csak orvosi hiba miatt következhetett be... Anyuek 3 független doki velemenyet is kikertek, mar azzal mentek az ügyvedhez es a birosagra is. De tagadott mindenki, söt vedtek az ügyeletes orvost, meg a mi magandokink is... A doki azota is szüleszorvos es nögyogyasz, nagyon szep maganpraxisa van... Anyuekat meg beperelte hitelrontas miatt... Fizettünk... Az öcsem most 19 eves, tavaly mütöttek meg a tüdejet, most kezd teljesen felepülni...

Persze lehet, hogy nalatok mas lesz a helyzet, de nalunk ez volt...

2013. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Hát sajnos nagyon nehéz bebizonyítani, hogy történt-e mulasztás.A kórház,orvosok úgyis védik.

De hogy nem vették észre, hogy agyvérzést kapott egy baba???!!!

Nagyon úgy tűnik, hogy hibáztak, mert, ha nem miért nem adják ki a szüléskor készült papírokat?

És 7 hónapig nem volt semmi tünete a babának?Mi baja van pontosan, ha szabad megkérdezni?

Kitartás nektek!

2013. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a törtènteket, kitartás! Csodálkozom,hogy 3nap múlva hazaengedtek titeket,császár után. Mi egy hètig voltunk bent,mert voltak gondok a lányomnál. Nekem odaadták a papìrjait mikor hazaengedtek,vagy nem a zárójelenèsre gondolsz!?Amúgy nekünk odaìrták,hogy a köldökzsinór a nyakán volt,pedig nem is,szóval el tudom kèpzelni,hogy milyen elírások lehetnek.... Ja ès a lányomnak is tökèletes volt az agrarja pedig oxigènt is kellet kapjon. A gyerekorvosnak látnia kellett volna,hogy gond van. Hogy vettèk èszre hogy gond van? 3èves a lányom szerencsère semmi baja ,de èn nagyon fèlek nehogy legyen valamilyen szövõdmènye a kèsõbbiekben!
2013. jan. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani! Még a jogász férjem szerint is! Nyilván azt tudnotok kell,hogy ha belevágtok, nem lesz könnyű eset, ahogy egy műhiba per sem, és tuti biztos,hogy évekig el fog húzódni.

Nem azt mondom,hogy ne próbáljátok meg, csak,hogy ne számítsatok könnyű meccsre!

Én azt nem értem,hogy tényleg,hogy a francba nem lehet észrevenni egy babán 7 hónapig,hogy gond van. Gondolom mozgásban is jócskán lemarad, ráadásul az epi görcsökkel jár. A háziorvosát sem értem a gyereknek!

A jó Apgar meg sajnos nem jelent semmit! Illetve attól még,hogy a születés pillanatában jól volt, lehet,hogy rá 20 percre meg már nem. Barátnőm fia is tökéletes Apgarral született, majd fél óra után akadozott, majdnem leáll a légzése és ez elég volt egy középsúlyos oxigénhiányhoz!

2013. jan. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

a gyermekkoros szerint egész 7! hónapig nem volt gond, mikor szóltam 5! naposan neki hogy furcsaságokat látok a gyereken azt mondta, csak kövér.

rá 1 hétre újabb fura dolog volt pl. nem tudott szopni, a doki szerit nincs baj, na meg hasonlók...


úgy gondolom, hogy megelőzhető lett volna a baj ha nem kell kinn ülnöm a folyóson hanem mindvégig ctg-re tesznek és nézik a baba szívhangját is.

vagy kiveszik időben, vagy kapok oxitocin infúziót mellyel segítették volna a tágulást miután burkot repesztenek az által hamarabb nyílik a méhszáj.


majd nem engednek haza úgy hogy beteg a gyerek, nem akarom elhinni nem volt tünete hisz az orvos aki a váltás uh után volt fél órán belül kiszedte a gyereket

:(

2013. jan. 22. 20:57
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk elhúzódott a kitolási szakasz, gyenge fájásaim voltak, gyenge tolófájásokkal. ( Azért írom, hogy gyenge, mert a második gyereknél már megtapasztaltam az igazi szülési fájásokat.)

A babám kékes-lilásan, petyhüdten, nyögdécselve jött világra, felsírni is csak később tudott. A férjem fotóin is látszik, hogy lógatja a fejét, a testét, mikor fürdetik.

Az Apgarja 8/10 lett.

Én már 10 hetes korában biztos voltam benne, hogy vmi nem oké. Sőőőt, már a kórházban is láttam, mivel nem szopott.

A baj nem lett nagy, de lett.

A gyerekem középsúlyosan hypotón volt és kialakult nála a nystagmus, ami szemtekerezgést jelent. (Nem tud úgy egy pontra fixálni a szemével, hogy a szem ne remegjen közben.)

Azóta óvodás, a hypotónia miatt Dévényre jártunk, teljesen helyrejött. A szeme miatt is hordtam többféle fejlesztésre. Nem múlt el neki(nem is fog), de annyira javult, hogy még az óvónők sem vették észre és amúgy senki nem figyelt fel rá, hogy "mozog a szeme".

2013. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok, de régen tettem fel ezt a kérdést.

Ha esetleg a kommentelők között valaki olvassa, el szeretném mondani, hogy a kórház ellen pert nyertünk.

Igaz még csak most lesz vége 7 évig tartott.

De kiderül, hogy a kisfiamnak strokeja volt az első trimeszterben, csak nem nézték neki az uh az ágy szerkezetet.

Ha esetleg valaki hasonlóan járt, szívesen segítek ügyvéd választásban.

2020. máj. 6. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!