Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Páromnak volt kb. 6 évig...

Páromnak volt kb. 6 évig bejelentett munkája, de már kb. 3 éve felmondott. Mehet így GYED-re?

Figyelt kérdés
Kérdés: Én még nem dolgoztam hivatalosan nincs meg a 180 napom! De viszont a páromnak volt kb 6 évig bejelentett munkahelye de már kb.3 éve felmondott! Most jelenleg nem bejelentett munkahelyen dolgozik! A kérdés pedig az lenne hogy ha ő menne el a picivel gyesre akkor ő kapna még valami pénzt? Azt hiszem Gyedet..de nem vagyok benne biztos! Szerintetek így lehetne? Vagy csak akkor ha én mennék vele és nekem lenne 180 napom?
2007. szept. 8. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

én úgy tudom,hogy ha úgy mész el,hogy nincsen meg a 180 bejelentett napod,akkor is jár a minimális alanyi jogon.

De ezt inkább a biztosítónál,vagy védönötöl kéne megke´rdezned.talán ök tudna´k a legokosabbat mondani.

2007. szept. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


gyedre akkor vagy jogosult ha a szülést megelözően 2 évben volt folyamatos 180 nap bejelentett munkahelyed és a szülés napján is biztosított vagy/ ez a párodra is vonatkozik ha ő akar elmenni gyesre. Ha viszont te akkor gyestz kapsz alanyi jogon gyedet nem, de gyest is akkor kapsz ha a szülés napján biztosított vagy ez azt jelenti ha nincs munkahelyed fizesd saját magad a tb-t mert ha jővőre szülsz hatalmas összeget fogsz a szülésért fizetni.

2007. szept. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

GYED-re csak te mehetsz.

GYES alanyi jogon jár, azt mindenképp kapod, de az csak huszonpárezer forint.

Kapsz még családi pótlékot is, az 11000 ft körül van, de többre ne számíts.

A párod munkaviszony nem számít bele, és nem is mehet helyetted GYED-re.

2007. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozik bejelentett munkahelyen, akkor természetesen nem kap gyed-et, hiszen a munkahelyRŐL megy gyedre az ember. Azaz a gyed alatt is munkaviszonyban van az ember, és vissza is kell venni a gyed lejárta után. De ha neked bejelentett munkahelyed van, akkor te mehetsz gyed-re.
2008. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!