Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet elmagyarázni egy 5...

Hogy lehet elmagyarázni egy 5 éves gyereknek, hogy az anyja miért "nyög", mikor ott van a pasija?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni. Van egy 5 éves keresztlányom, aki bátyám kislánya. Feleségétől elvált 2 éve, mert az lelépett egy 19 éves "férfival". A feleségnek azóta mindig van valami pasija és állandóan felhordja őket a lakásra, akkor is, ha a kislány ott van és nem oviban. Nemrég, mikor nálunk volt a gyerek, a maga módján elmesélte, hogy egyik este nagyon megijedt, mert hangokat hallott a szobából és azóta nem mer bemenni az anyja szobájába. Nem tudtam neki mást mondani, minthogy ne féljen, ezek teljesen természetes hangok, nincs semmi rossz, ami miatt félnie kéne. De azóta is többször ezt felemlegette. Ti hogy mondanátok el ezt egy kisgyereknek, ha az anyja láthatóan nem foglalkozik vele, ha a gyerek hallja szex közben, az idegen pasik meg ki-be mászkálnak?
2013. jan. 25. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Játszanak vagy birkóznak, azért van ez a hang. Ti is szoktatok hangosan játszani az oviban, ugye?"


Aztán az anyukát lekapnám a tíz körméről, hogy amikor a gyerek otthon van, lesz szíves legalább halkan szexelni.

2013. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Úristen :S

Azért a pofám leszakadna a nő helyében.

Aki ennyire nem bír magával, az miért nem tud legalább csendben lenni?

Én inkább a bátyámnak szólnék és magyarázza el ő, vagy mondja meg az exfeleségnek, hogy oldja meg a szükségleteit csendben.

2013. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
2-3 év és érteni fogja (nekem van ismerősöm, akinek a 7 éves fia tisztában van vele, mi az a szex, mert mikor iskolába került, a többiek elkezdték mondogatni ezt a dolgot, ők pedig kénytelenek voltak elmagyarázni, hogy mi az, mert a gyerek faggatta őket). Addig pedig elég ha annyit tud, hogy anyának örömet okoznak, nem bántják, nincs semmi baj, ne is foglalkozzon ezekkel a hangokkal, és ne féljen. De azért az anyával is elbeszélgetnék, hogy odafigyelhetne a hangerejére. Vagy elperelném a gyereket.
2013. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azonnal megpróbálnám magamhoz venni az apa helyében.
2013. jan. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
mindenesetre erre a helyzetre nagyon oda kell figyelni. Van egy ismerősöm, akinek az egyik rokonával az történt, hogy elváltak a szülei, az anyjához került a kisgyerek, az anyja meg elkezdte felhordani a pasikat. A gyerek egyre stresszesebb volt, ebből kifolyólag egyre többet hisztizett. Az anyja szerint pedig az volt a megoldás, hogy bezárták a gyereket a szekrénybe, miközben az aktuális pasijával b*sztak, és felhangosították a zenét, hogy ne hallják ahogy sír.
2013. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Érdekes, mikor a szülőket hallják meg a gyerekek, az tök természetes, azt írjátok mindig. Az, hogy anyuka kivel csinálja, nem tartozik senkire, amíg nem veszélyezteti a gyerek biztonságát.
2013. jan. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Persze, előfordul, ha egyszer meghallja. És akkor szépen el lehet magyarázni, hogy anya és apa szereti egymást.

De itt anyut minden hétvégén más szereti ennyire?


A szülő dolga az erkölcsi nevelés is. Ez nem éppen annak tűnik.

2013. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben az szerepel, hogy egyszer fordult elő és az okozott ilyen nagy "sebeket", tehát nem a gyerek előtt csinálják rendszeresen, gondolom.
2013. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy olvastam a kérdést, kezdek aggódni. Még nincs gyerekem, de éppen terhes vagyok. Mikor kezdi el zavarni a gyereket a fura hang? Ti hogyan titkolnátok? Én gyerekkoromból nem emlékszem semmi élményre, bár gondolom a szüleim nem mindig TV-t néztek amikor bömbölt valami a szobájukból, de engem pl. zavarna a szexben a hangos zene.
2013. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
"A feleségnek azóta mindig van valami pasija és állandóan felhordja őket a lakásra, akkor is, ha a kislány ott van és nem oviban."
2013. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!