Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az anya valamivel kapcsolat...

Ha az anya valamivel kapcsolatban aláírja, hogy nem járul hozzá, ebben az esetben elég az apa beleegyezése is, vagy az apa semmit nem tehet az anya beleegyezése nélkül? Elvált szülők közös felügyeleti jogot gyakorolnak és a gyermek az anyánál lakik.

Figyelt kérdés

2013. jan. 14. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát jólenne tudni,hogymiről van szó konkrétan, mert pl útlevélhez mindkét szülő kell, de egy orvosi vizsgálatra elviheti apuka is.
2013. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ miről van szó. Van amiről a családjogi törvény rendelkezik, azokhoz kell a közös beleegyezés.
2013. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fiam írt egy verset a világháborúról, és ezért a tanárnő szerint "torz" a gondolkodása, ezért tovább akarja küldeni a Pedagógiai Szakszolgálathoz. Ehhez nem járultam hozzá, alá is írtam, ugyanis a versben szerintem semmi torz nincs. Arról szól, hogy a britek és a nácik bombáznak, a britek legyőzik a nácikat, vége a háborúnak és lehet örülni. Szerintem akkor lenne torz a vers, ha mészárlásról írna vagy a gonosz győzne. Ilyen alapon A walesi bárdok, a Szigeti veszedelem, A háború és béke vagy a Schindler listája is torz. Mindegy. És most a tanítónő az apukát kérte meg, hogy akkor vigye el ő, és nem tudom, ehhez van-e joga.
2013. jan. 15. 09:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben közös felügyeleti jog esetén ő is elég hozzá egymaga. Beszéld meg vele, hogy miért nem szeretnéd, hogy a gyereket megnézzék.
2013. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ŰIlyen esetben szerintem ő is elég hozzá.
2013. jan. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!