Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek Koppány nevű gyerekeket?

Ismertek Koppány nevű gyerekeket?

Figyelt kérdés
A férjem nagyon szeretné a fiúnknak, nekem vannak fenntartásaim. Nem fogja csúnyának találni a nevét a gyerek, fogjàk-e csúfolni... Ha ismertek Koppányt, hogy "viseli a nevét"?

2013. jan. 29. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, ismerek, egy gyerekkori barátom kisfiát hívják így. Még csak 3 éves lesz a kisfiú, szerintem még nincs véleménye a nevéről. Nekem először fura volt, de már megszoktam.
2013. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát én nem adnám ezt a nevet, már azért sem, mert mellettünk lévő falunak a neve, és tele van kisebbségivel!

Így én nem választanám, egyébként nem tetszik nekem.

2013. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2 kisfiút ismerek. Az egyik ovis, Kopinak becézik (a szülei is), a másik olyan 2 év körüli. Nem tudom mit szólnak a saját nevükhöz.
2013. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Többet is ismerek, szerintem szép név. Nem csúfolják egyiket sem, legalábbis soha nem hallottam róla. Amúgy meg bármelyik nevet lehet csúfolni.
2013. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én még nem ismerek, de a főnöknek februárban fog születni a kisfia, akit Koppánynak fognak hívni. Nekem tetszenek ezek az ősmagyar nevek, de sajnos a feleségem hallani sem akar róluk...
2013. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én a Koppányról az áruló-ra asszociálok


szegény gyerekkel mi lesz töriórán... nagyon gonoszak tudnak lenni egymással.

2013. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Amiatt nem aggódnék, hogy csúfolni fogják. Egyrészt minden nevet lehet csúfolni, másrészt most annyira divatosak ezek a magyarkodós nevek, hogy mire ovis, iskolás lesz, tele lesz az osztály Koppányokkal, Vajkokkal stb. Ugyanez történt pl a Hunor névvel. Régebben mindenki felkapta rá a fejét, ma minden második gyereket így hívnak.

Nekem nagyon nem tetszik amúgy, a hangzása sem, és az sem, hogy most azért kell a gyerekeknek ilyen neveket adni, mert trendi lett, de ha nektek tetszik, akkor hajrá!

2013. jan. 30. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk "trendik"... és Koppány nem áruló, hanem lázadó volt, ha már töriórát tartunk.
2013. jan. 30. 19:30
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Hát pedig mostanában nagyon felkapottak lettek az ilyen nevek. Bár mindegyik ilyen anyuka azt mondja, hogy szerinte ez nagyon különleges név, mégis minden második gyerek Koppány, vagy Vajk, vagy Kolos stb.

Ha lepontoztok, akkor is így van :)

2013. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel, hogy különlegesnek számít-e vagy sem. Mi olyan hihetetlen ebben? Ha Béluskát akarna a párom, azzal kapcsolatban is megfogalmazódnának a kérdéseim.
2013. jan. 31. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!