Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki bölcsibe adja a gyereket, pedig lehet megtehetné, hogy otthon maradjon 3 éves korig?

Figyelt kérdés
Tényleg nagyon "szar" anya?
2013. jan. 30. 14:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy szar, attól függ mi az indok.
2013. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha állami bölcsibe jelentkezik az anyuka, kérnek munkáltatóit mindkét szülőtől, tehát oda csak úgy beadni nem lehet, ha anyuka-apuka otthon ül munka nélkül. Amúgy nagyon sok érv szól pro és kontra, én azon a véleményen vagyok, hogy 2 éves kor körül a gyereknek már szükségük van hasonló korúak társaságára. Az én kisfiamnak nagyon jót tett a bölcsőde, rohamos ütemben fejlődött több területen is. Szerintem nem tesz vele rosszat egy szülő, ha bölcsibe járatja a gyermekét. Üdv.
2013. jan. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélkezem olyan emberekről,akinek az életébe nem látok bele.Semmi jogom hozzá,ha bölcsibe adja az valamiért úgy van,amit én kívülállóként nem tudok.

Rólad van szó?

2013. jan. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maganugy. En nem adtam be, mert megtehetem, hogy itthpn vagyok, de gondolkoztam rajta, hogy a tarsasag miatt heti par napra beadom maganbolcsibe. Vegul, az o erdekeben igy dontottem, igy lattam jobbnak. De mindenki maga donti el. Miert lenne rossz anya, masok vagyunk.
2013. jan. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közöm hozzá :) nem gondolok semmit. Én rosszul vagyok a gondolattól hogy a legkisebbemet 20 hónapos korától vinnem kell bölcsibe (mert muszáj) de ez az én hülyeségem hogy így fogom fel, még van 3 hónapom hogy "leszokjak erről".:)

De ez én vagyok. Másnak meg más a jó.

2013. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Nálam a határ a 2 éves kor. Az alatt nem adnám be, nem is értek vele egyet. Viszont 2 éves kor fölött szerintem már jó a társaság.
2013. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz anya. Mindenki más és mindenki mást tart jónak. De aki bölcsibe adja a babáját a legszebb hónapokról-évekről marad le. Ha valaki megteheti, jobb ha otthon marad, de ha a szükség úgy hozza akkor az is elfogadható, hogy bölcsibe adja a gyermekét. Remélem én itthon tudok maradni a kicsimmel és nem kerülök olyan helyzetbe, hogy bölcsibe kelljen adnom. Megőrülnék az aggodalomtól, hogy hogy bánnak vele, nem bántják-e... Addig ameddig nem tudja elmondani, hogy mi történik vele én nem adnám be. A fiamat még az oviban is megütötte az óvónő... ha nem tudott volna beszélni a fiam sosem tudom meg... A barátnőm a kisfiát haza vitte, otthon elkezdtett hányni és fájt a feje. Elvitte orvoshoz, azt hitte valami vírus... hát nem. Kiderült, hogy agyrázkódása van. Egyik óvónő sem tudta megmondani mi történt a gyerekkel. Mikor a gyereket kérdezték, kiderült, hogy leesett a mászókáról és ezt nem látta senki... és mikor sírt akkor sem nézték meg, hogy mi a baj! :(
2013. jan. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én az óvódásról hallottam ilyeneket, amiket az Utolsó írt. Simán el tudom képzelni, hogy 25-27 gyereket nem tud szemmel tartani 1 óvónő. Szerencsére a bölcsődében nem ez a tapasztalatom. Max 10-12 gyerek jut 2 gondozónőre. Szeretgetik, simogatják őket, csomószor kézben viszik azokat, akik igénylik ezt vagy sírnak valamiért. A kisfiam 2 éves kora óta bölcsis, de kisebb balesetek még eddig csak otthon érték. A bölcsiben az volt a legdurvább, hogy konfliktusba keveredett egy játék miatt, és a másik kisfiú körme megkarcolta a kézfejét, de a gondozónő azonnal ott termett. Minden jót!
2013. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen rólam van szó, én vagyok az a galád, aki 2 évesen bölcsibe merészeli adni a gyerkőcöt. :)


Azért kérdeztem itt, mert kíváncsi voltam kívülálló véleményre is.


A történet röviden. 2007 október óta vagyok itthon, 2008-ban született a lánykám. Olyan helyen dolgozom, ahol terhesen nem lehet, tehát első perctől kezdve itthon vagyok. Mikor a nagy 2 éves lett, akkor lettem terhes a kicsivel, közben szabin, meg betegen voltam, ő 2011 januárban született. Én is úgy voltam vele, hogy 2 éves koráig semmi kép nem akarok visszamenni, de most már úgy érzem, hogy jobb így mindenkinek. Ennek ellenére mindenkitől azt kapom, mindenhonnan azt hallom, hogy a gyereknek 3 éves koráig az anyja mellett a helye, és minek nekem gyerek ha azt a 3 évet sem bírom ki itthon, pláne, hogy megtehetném.

A nagy már ovis, a kicsit pedig magánbölcsibe adtam, pont azért amiket írt az egyik válaszoló, hogy nem tudnék nyugodt lenni, ha sok gyerek között nem tudnának rendesen figyelni rá, még alig beszél, gyakorlatilag csak szavakban, és ezen a helyen megtaláltam azt amit kerestem, családias környezet, abszolút hozzáértő és képzett gondozó, gyakorlatilag baráti a viszony vele első perctől kezdve. Így nyugodtan megyek vissza dolgozni.


A történethez még hozzátartozik, hogy az utóbbi 1 évben nagyon hiányzott már a munkám, ami egyben hivatás is, nem telt el úgy nap, hogy ne gondoltam volna rá, vágyom vissza, vágyom emberek közé, a gügyögés gagyogás már nem elégíti ki a kommunikációs igényemet.


Hát ezért került az én drága kincsem 2 évesen bölcsibe.

2013. jan. 30. 15:01
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
En ugy vagyok vele, hogy nagyon sokat szamit a gyerekkel egyutt toltott ido, fontos az is, hogy az edesanyaval legyen… de azert ugyanolyan fontos az epelmelyuseged is. Tehat ez attol fugg te mennyire birod otthon. Mert innentol fogva szoktak azt mondani, hogy inkabb kevesebbet de minosegi idot tolts a gyerekeddel, minthogy 24 orabol 24-et vele legyel de mar faradt vagy, eleged van a monoton hetkoznapokbol, feszult vagy, ingerult, kiabalsz… mert azert lassuk be ezt nem mindenki birja ugyan igy. Ettol senki sem jobb vagy rosszabb anya csak a turokepesseg van nallunk mashogy beallitva. Igaz nekem meloznom kellett de amikor a kisfiam bolcsis lett szegyen vagy nem de sokkal kiegyensulyozottabnak ereztem magam, hogy kirazodtam a monoton hetkoznapokbol. Van erre egy nagyon jo kozmondas: “Ha az anya boldog akkor a baba is.” Ugyhogy en meg azt sem itelem el aki a sajat epelmelyusege miatt csinalja. :) Persze en sem par honapos csecsemore gondolok hanem kisgyerekre.
2013. jan. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!