Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletbe vagy szülőkhöz...

Albérletbe vagy szülőkhöz gyermeket vállalók, mennyi havi bevételetek van, amire be meritek vállalni a babát?

Figyelt kérdés
Tudtok spórolni saját lakásra? Előreláthatólag mennyi idő múlva lesz lehetőségetek saját lakásra?
2013. jan. 31. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Albiba jön a baba, de már felujitás alatt van a novemberben megvett ház. Ugyhogy lehet hogy már az uj házba megyünk haza a kórházból. Február 24.re vagyok kiirva. Ugy 1 év volt mire összeraktuk a pénzt a házra, de nem átlag keresetből.

Sztem. nagyon nehéz egy mai átlagból ezt megoldani sőt...

2013. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Albiba vállaltuk a férjem keresetére a picit. 50 ezer az albi a reszi nyáron 35-40 ezer télen 50-60 ezer. Saját lakásra nem tudunk spórolni,még akkor sem menne ha én vissza mennék dolgozni. Bár nem is szeretnénk, jobb ha mobilisak vagyunk. Plusz a párom anyukájának van egy betegsége ami miatt bármikor napi ellátásra szorul,így ha ez bekövetkezik akkor hozzá költözünk ,hogy el tudjuk látni.
2013. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Albérletbe vállaljuk. Mindkettőnknek van fix állása, bár én már táppénzen vagyok, de így is szépen megélünk. A babaholmikat is meg tudjuk venni. A bérleti díj 45ezer, rezsi télen 45-50, nyáron 10-15. Páromnak van egy személyi kölcsöne, ami a kicsi 2 éves korában fog letelni, úgyhogy lényegében akkor már az a pénz is meg fog maradni.
2013. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi nem most vállaltuk, de még mindig albiban lakunk, nem is tervezzük, hogy sajátot vegyünk. Havi 220 ezer körül van a bevételünk, a lakbér havi 40, a rezsi meg mikor hogy, kb. szintén 40 ezer körül mozog.

Nekünk így megfelel, előreláthatóan úgyis költöznünk kell még párszor, szóval nem is lenne értelme lekötni magunkat egy helyre.

Tesót is szeretnénk majd, de ahhoz ez a mostani lakás kicsi már, szóval valószínűleg akkor keresünk egy kevésbé központi helyen lévőt, ami nagyobb, de hasonló árban van, mint a mostani.

2013. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Apósommal élünk. Amikor meglett az első baba, a férjem 200at keresett, én 100 gyedet kaptam, 12 a családi.

Nem tettünk félre, mindig kellett valamit fizetni, mert a kocsi hitelre volt. A kicsinek mindent meg kellett vennünk, mert a családban ő volt az egyetlen kicsi.

A kocsi havi 60 volt, ahogy jött a válság, ez 80 fölé ment. Így a férjemnek el kellett menni külföldre dolgozni.

Most, hogy megvan a második, már kifizettük a kocsihitelt, de még mindig itt élünk. Talán most fogunk tudni félretenni a saját lakásra. Most 400at keres a férjem és kintről kapunk gyest és családit is.

2013. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Albiba várjuk a babát.

Fix határozatlan idejű szerződésünk van.

Összesen 220 ezer a keresetünk.


Ebből az albi 40+rezsi.

2013. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, most látom kimaradt a bevételünk fixen 65 ezer minimálbér + jatt az nyáron 150 ezer ft télen 80ezer. Mielőtt a baba nem volt én munkanélküli voltam 4 hónapig az havi 23 ezer ft. Mióta megvan a baba gyest kapok 25 ezer.A pici kap 12 ezer csp, adókedvezmény 10 ezer.Ezt csak rá költjük!
2013. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!