Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kit hogyan szólítanak a gyerekei?

Kit hogyan szólítanak a gyerekei?

Figyelt kérdés

Tehát az a kérdés h :

apát -- apának papának stb..

anyát -- anyunak mamának stb...

nagyszülőket -- ???


és miért pont úgy honnan jött a megnevezés ?


volt e belőle konfliktus a családon belül mert pl a nagyszülők testvérek rokonok nem így használják ?



2013. jan. 31. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Engem és a férjemet: anya, apa.

Csak anyu, ill. az anyósom él, őket mamának.

Még van 2 dédimama is, őket mamának, dédinek.


Semmi konfliktus nem volt soha.

2013. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
apa, anya, mama, papa. Mi mondtuk így neki és nem volt belőle semmi probléma. Nem is értem, hogy ezen mi lehet a probléma.
2013. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nincsenek nagyszülők.

Engem anyu újabban (nem tudom hol hallották mert tőlem biztos nem meg a férjemtől se)

Apa az apa.

2013. jan. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as


és előtte mit mondtak neked?

2013. jan. 31. 13:45
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Apjukat Apacinak, engem Anyacinak hív mind a két gyerek. Amikor nagyobbik még pici volt, akkor kezdte le összemosni az apja nevét (Laci) az apával, így lett Apaci. Én ezután nagyon hamar anyaci lettem, a kicsi meg amitóa beszélni tud így szólít minket.

Nagyszülők mind a két részről vannak, Ők mama és papa. Ha meg kell Őket különböztetni, akkor a keresztnevüket mondják elé.

4 éves és 22 hónapos gyerekek

2013. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
3 as vagyok anya voltam :) most egy fél éve vagyok anyu a fiamnak is (5.5) a lányomnak is (3)
2013. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az unokatesóm úgy hívja a szüleit, hogy Anyina, és Apucika. Nem vagyunk már mai csirkék :), de még mindig így szólítja őket.

Hogy ez anno hogy jött, azt nem tudom, de valószínű, hogy már így marad örökre. :)


Konfliktus pedig sosem volt belőle, már miért is lenne!!!!

2013. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

anya, apa

nagyszülők: anyukám- mami, anyósom-nagyi

így könnyen különbséget tesznek a két nagymama között. sajnos csak egy nagypapa van, ő papa. meg van egy dédimama is, ő dédi.

páromnál is és nálam is így voltak szólítva a szülők, nagyszülők, ez öröklődött tovább :)

2013. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

túlkép azért kérdeztem meg mert engem Mamának hív mind a 3 gyerekem

(húgoméknál is ez van még a 16 éves fia is Mamát mond neki)

Anyukám családjában ezt szoktuk meg nekem is Mama az Anyukán és a nagymamám a Nagyi (ö van csak egyedül nagyszülő)


nem régen voltunk lent a párom szüleinél (évente max 3x megyünk hozzájuk ők nem akarnak jönni) és ott az a módi h a nagymama a mama

a 2 éves kicsinek folyamatosan mondták h menj a mamához, vidd oda neki stb.. persze a gyerek állandóan hozzám jött oda nekem hozta amit küldtek

erre le lettem cseszve h mit gondolok én a mama az a nagymama és azonnal szoktassam rá h én a gyereknek anyu vagyok

hozzá teszem h a 2 nagyobbik is mamáz (ők nem a mostani páromtól vannak)

a kicsinek meg evidens volt h azt mondja amit a nagyobbak

szal 3 napig amit ott voltunk ezt ment a gyerek már azt sem tudta mi van annyira összekeveredett

érdekes h ha azt mondtam neki h menj a nagyihoz egyből jó helyre ment :-) pedig előtte több mint fél évig nem is találkozott velük :-) nem is emlékezhetett rájuk már csak a koránál fogva sem


szal ezért a kérdés

2013. jan. 31. 14:18
 10/19 anonim ***** válasza:

Anya=anya,anyu,nyanyu,nyanyuci

Apa=Apa,Apuci(ka)


Nagyszülőke:,mama,papa

2013. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!