Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, a tápszert csak a...

Anyukák, a tápszert csak a gyerekorvos írhatja fel? Az én háziorvosom?

Figyelt kérdés
Olyan a gyerekorvosunk aki nem akar tápszert írni.Könyörögnöm kell 1-1 doboz tápszerért pedig már nem elég a tejem.:(
2013. febr. 4. 14:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja és egyáltalán nem kövér a babád, az enyém is ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezik. De nekem nem is azért nem írja fel, mert hogy hízna a baba. Hanem mert megsértődött amikor nem adattam be a nem kötelező oltást. Ezért ő elég sok pénzt kap, engem meg nem tudott rábeszélni. Azóta bunkó.
2013. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen nekem sem hisznek.Nem is eszik sokat a lányom.Éjjel nem kel fel.Nappal 5x6x eszik amennyi a dobozra is van írva.Van,hogy csak 100ml van,hogy 180ml.Nem etetem ha nem éhes.
2013. febr. 4. 14:40
 13/18 anonim ***** válasza:

Csak a gyerekorvos tudja felírni. Sem a Te háziorvosod, sem a védőnő.

Ha jól értem az orvos úgy gondolja, hogy nincs szüksége tápszerre a babádnak. Ezt innen nehéz megítélni. Mennyi tejed van? Mert ha van valamennyi tejed, akkor elég sok a heti egy doboz tápszer (bár attól is függ mekkora doboz). Az én lányom 6 hónapos, csak tápszert kap és elég neki heti egy doboz. A súlyáról meg annyit, hogy a lányom most 6 és fél kiló.

Egyébként csak az a megoldás, ha megveszed teljes áron, vagy elviszed a kártyát másik orvoshoz.

2013. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Akkor napi 5-6x kap tápszert? Mert akkor nyilván kell havi 4-5 doboz.

Esetleg még azt is mondhatod az orvosnak, hogy már egyáltalán nem szoptatsz. Semmi köze hozzá.

2013. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Reggel elég neki(gondolom éjszaka elég termelődik,mert éjjel nem kel fel enni)a cici mikor felkel meg maximum még egyszer,pedig egész nap fejegetem és evésekkor mindig ráteszem cicire.Holnap tanácsadás,elmegyek megpróbálok iratni,kíváncsi leszek mit mond.
2013. febr. 4. 15:06
 16/18 A kérdező kommentje:
Ja és 600gramm 1 doboz tápszer.
2013. febr. 4. 15:07
 17/18 anonim ***** válasza:

Ami nekünk elég egy hétre az 900 gr-os és legutóbb 6 dobozzal írt fel egyszerre az orvos.

Szerintem mondd meg neki, hogy már nincs tejed. Akkor csak kell a tápszer még ha szerinte sokat hízik is a babád. Bár szerintem elég tág határok között mozoghat a babák súlya.

Kíváncsi leszek felírja-e, majd írd meg mi volt. Sok sikert és ne hagyd magad lerázni.

2013. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szia!A védőnő kiállt mellettem.Már reggel felhívtam,hogy mi a helyzet és azt mondta,hogy nyugodtan menjek be írnak fel több dobozzal is.Így is tettem.Lemérettem a csajszimat,és vártam.A védőnő kijött 4 recepttel..:)Végre nem kellett könyörögnöm érte.:)
2013. febr. 5. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!