Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarják elvenni az...

Miért akarják elvenni az asztmás gyerekektől az emelt családi pótlékot? Gondolom ezzel egybe megszűnik a gyógyszertámogatás is.

Figyelt kérdés

Biztosan vannak olyanok akiknek nem kellene,hogy járjon.

De nem tudom mi lesz azokkal akiknek csak gyógyszerrel tartható karban az asztmája.


2013. febr. 6. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a gyógyszertámogatást nem veszik el, csak az emelt csp-t és az azzal járó juttatásokat.

A gyógyszereket továbbra is 90%-os támogatással lehet megvenni.

Én így hallottam.

2013. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Betudnátok másolni,vagy linkelni ahol olvastátok?Köszönöm!
2013. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Egy rendelettervezetet találtam az interneten, mely szerint az emelt családi pótlék és a meghosszabbított GYES csak a rendkívül súlyos asztmában, csak azoknak a gyerekeknek járna, akik kombinált (legalább 3 különböző gyógyszert tartalmazó) kezelést kapnak, s amellett is gyakran vannak tüneteik.

Üdvözlettel:

Dr. Kaszó Beáta

2013. febr. 6. 14:19
 4/16 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen.
2013. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is ezt olvastam!
2013. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
én ennyit találtam ma rolla.Az én gyermekem is asztmás és még a gyógyszerei mellett is néha befullad és köhög.sajnos egy egyszerű náthából is kialakul nálunk hörghurut,tüdőgyulladás.
2013. febr. 6. 14:22
 7/16 A kérdező kommentje:
Még annyi és mi lesz azokkal akiknek még most aláírták az egy 1évet?
2013. febr. 6. 14:23
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod tegnap volt egy kérdés ahol az anya leírta, hogy a sima táppszert 6. hónapos kor után nem írja fel az orvos miért nem?

Erre írták, hogy 6. hónapos kor után nem teheti meg mert csak a speciális tápszereket lehet.

Erre anyuka válasza az volt, hogy akkor miért nem ír olyant?

Erre több válaszoló is felháborodót, hogy milyen szemét az orvos hogy nem csal, és így teljes áron kell venni a tápszert.

Tudod ezek után én is elgondolkoztam, hogy minden ilyent felül kellene vizsgálni, hogy az kapja akinek jár, és ne az akinek nem.

2013. febr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Érdekes. Nekem 9 évesen kezdődőtt az asztmám, kórházban is voltam, szinte minden évben emiatt. De soha senki nem monta, hogy kaphatnék emeltösszegü családipótlékot. Pedig nagyon beteg voltam.
2013. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Aki ennyit sajnál egy asztmás gyerek szüleitől, annak leírnám a lányom gyógyszereinek árát:

A pipája több mint 5000 Ft/hó, a gyógyszere 4500 Ft/hó, az allergia elleni gyógyszere pedig 1600 Ft, igaz, ez több mint 1 hónapig elég. Ezekkel együtt is sokszor fullad, és ilyenkor más gyógyszer is kell neki, ami szintén nem olcsó.

Szívesen lemondnék a 10.000 Ft-tal több családi pótlékról, csak lenne egészséges a gyerekem!


Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak: akinek ki van állítva a papír a z érvényes, és addig kapni is fogja az emelt összeget.

2013. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!