Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet hülyeséget kérdezek, de...

Lehet hülyeséget kérdezek, de vásároltok turiból, most hogy van ez a h1n1? Arra gondolok, hogy a ruhákkal nem lehet elkapni ezt vagy mást?

Figyelt kérdés
2009. szept. 6. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az influenza cseppfertőéssel terjed, tehát nem lehet ruhától elkapni.
2009. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha igen, akkor elkapod a buszon, villamoson, közértben, bárhol, ahol más is jár/járt. Úgy tudom, védekezni, csak gyakori kézmosással és a higiéniai szabályok szigorú betartásával lehet, de teljes védelem nem létezik csak az oltással.
2009. szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Hú, nekem ez még eszembe sem jutott. Igaz, az elmúlt két hónapban nem is voltam turiban, amennyire emlékszem. De én se hiszem, hogy ezt ruhákkal el lehetne kapni. Meg a turis ruhát szerintem mindenki kimossa otthon mielőtt felvenné.

Ha már itt tartunk, egy rendes üzletben vett ruha sokkal több ilyet tartalmazhat, hiszen rengetegen megfogdossák, felpróbálják akár, és megvásárlás után nem mossa ki az ember (legalább is én eddig nem mostam ki az új ruhát), mivel hát új. De ez csak úgy most eszembe jutott. Szerintem ezentúl kimosom azt is mielőtt felveszem :)

2009. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom,valamilyen módon fertőtlenítik a bálákat.(Nem biztos,h igaz.)De a vírus amúgy sem bírná ki azt a rengeteg időt:begyűjtik,bálázzák,szállítják,válogatják,újra csomagolják,kiszállítják...És mindenki kimossa mielőtt felveszi.
2009. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
09.15:a butikoslányok szerinted milyen ruhában dolgoznak?A bolt készletéből kapnak,utána mossák,vasalják,visszateszik.:)
2009. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
amugy meg ha turiból veszel valamit, úgyis kimosod, mielőtt felveszed, nem?
2009. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A vírusok önállóan nem tudnak életben maradni, kell nekik egy élő közeg, ami biztosítja számukra az életbenmaradást, táplálékot és szaporodást. Ez ennél a vírusnál az emberi szervezet. A ruha nem emberi szervezet, ergo nem él meg benne a vírus! Nem kaphatod el ruhától.


Elkaphatod azonban a turkálóban a többi vásárlótól, buszon, villamoson, bármiféle közösségben, ahol 3-5 méternél közelebb kerül hozzád élő ember.

2009. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én csütörtökön voltam egy csepeli turiban, de nem hinném, hogy onnan elkapnám a vírust. Mármint ruhától biztos nem.......
2009. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy csak engem külön lepontozott valaki. Paraszt.
2009. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves amatőr virológusok! A virus nem élőlény, csak sejtrészlet, de ebbe ne menjünk bele!!! Amig gazdszervezeten kivül van, a virus nem csinál semmit se, gazdateseten belül is CSAK SZAPORODIK nem táplálkozik stb. (Vannak olyan virus törzsek amik több száz évig is fertőző képesek!)

Minden ruhát ki kell mosni mielőtt felvennéd és gyakran moss kezet, akkor nem lesz baj!

2009. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!