Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kerül számitásra a...

Hogyan kerül számitásra a tgyjás és a gyed, ha a második babbával már az előzö születését köveően két hónapra teherbe estem?

Figyelt kérdés
Most 2 hónapos a pici,és úgy tűnik,hogy ismét terhes vagyok. Eredetileg úgy terveztük,hogy a 3.évre vissza mennék dolgozni,mert nem engedhetjük meg magunknak,hogy a gyes összegét kapjuk (28.000),és most nem tudjuk mi legyen,hogyan alakulnak a 'segélyek' ebben az esetben.
2013. febr. 13. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de hogyhogy terhes vagy? :O

6 héttel a szülés után már peteérésed volt? :O elsőre, szülés után, védekezés meg minden nélkül?

bocs tényleg a kérdésekért csak ilyenről még nem is hallottam :) nekem 7 hónappal a szülés után jött meg először :/

2013. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha a teszt nem hazudi,akkor igen. Nekem nem tűnt fel,hogy lett volna rendes vérzésem, csak ilyen 'maszatolós' azért nem is védekeztünk. Dokinál még nem voltam, hívtam,de azt mondta még felesleges megnézni,a teszt meg lehet még az előző terhességből adódó hormonváltozásokat produkálja. Csak azért csináltam meg,mert a mellem ugyanúgy húzódott,g
2013. febr. 14. 08:29
 3/7 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyod még fent áll?

Ez a kérdés engem is érdekelne, mert mi is így szeretnénk be vállalni a második gyereket! Csak hogy nálunk már addigra lejár a munkaviszony is mivel határozottra volt felvéve a párom.

2013. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, második válaszoló!

ha már a szülés pillanatában nem él a munkaviszony akkor nem jár se tgyás se gyed, illetve a munkanélkülivel lehet játszani, de akkor le kell mondani az első után az ellátásról.

vagy az első után kapja a gyedet és mikor betölti a 2 évet akkor a kicsire igényli meg a gyest

2013. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kicsit ez nekem bonyolult.

Tehát az első baba születésénél még volt munkaviszony ami most szűnik meg kb.

Született: 2012.11.17.

2013.06hó-ig kapjuk TGYÁS

2014.05hó-ig kapjuk GYED

2015.12hó-ig kapjuk GYES

Ha pl 2014.04hóra tervezzük a második babát akkor mi fog járni nekünk? Nem indul újra a TGYÁS+GYED?

Ha igen akkor mi alapján számolják?

2013. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor az úgy más, mert gyedre már nem jogosult.

mikor lejár a tgyás akkor munkanélkülin kell regisztrálnia, onnan tudja igényelni a gyedet, így az első baba után járni fog a gyed.


a második gyereknél meg a munkanélkülitől függ, nem tudom sajnos, hogy ha már eleve munkanélküliről kapja a gyedet akkor a másodikkal is lehet-e ezzel játszani, de ha bementek a navhoz akkor pontosan el tudják mondani

2013. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van munkaviszonyom, a szerződésem csak 2015 végén jár le. Közben megvan a válasz is, a gyed összege folyamatos lesz,a második baba 20éves koráig,mivel a munkabérből számítódik, így merem vállalni a babát. Ezt egy munkaügyes jogász mondta,de bemegyek a tb-hez rákérdezek ott is.
2013. febr. 14. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!