Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A tápszeres gyerekek szervezet...

A tápszeres gyerekek szervezete kevésbé ellenálló, mint az anyatejeseké? Vagy ez csak mítosz?

Figyelt kérdés
Ti mit tapasztaltatok? Nem vitát akarok szítani, előre leszögezem. Mindhárom gyermekem tápszeres lett. És féltem őket. Na nem mintha lett volna más választásom.
2013. febr. 15. 07:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nos, az en gyerekem anyatej es volt majdnem 3 évig - azalatt egyszer lett beteg. Most 9 eves, télen van nemi megfazas es ennyi. A családban a vele egykorú kisgyerek tapszeres volt, végig betegeskedte a kisgyermekkori es meg most is sűrűn beteg. Ennek a kisgyereknek a testvére szinten tapszeres volt, 7 eves, meg nem volt semmilyen betegsége.
2013. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hm. Ez alapján nem ettől függ, hál' Istennek.
2013. febr. 15. 07:40
 3/15 anonim ***** válasza:

tápszeres babáim voltak, mert kb 50 ml volt a max tejem...egyszer volt 100 is...szóval hagyjuk...

de nagyon ellenálló, egészséges gyerekek(ha anyatejesek lettek volna sem lehetnének egészségesebbek).....szóval szerintem ez mítosz csak...

2013. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Ha rákeresel, mindenhol ezt írják és ha megkérdezed, a gyerekorvosok, allergológusok, védőnők... stb., és pláne szoptatási tanácsadók is ezt fogják mondani. Gyanítom ezért, hogy nem mítosz, hanem statisztika, hogy az anyatej hozzájárul egy baba "aktuális" és későbbi, felnőttkori egészségéhez. Ugyanakkor ha anyukákat kérdezel, egyedi eseteket, akkor nagyon sok ellenpélda is lesz. (Itt a GYK-n is sok ilyen kérdés volt már.) Szerintem az anyatej egy plusz védelem, de sokszor többet jelent a genetika, higiénia, életmód, terhesség és szülés lefolyása vagy csak az, van-e közösségbe járó nagyobb testvér.

Az én gyerekem meg "hibrid" volt :)

2013. febr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kislányom is tápszeres volt. 2 éves koráig 1x volt náthás, és egyszer lázas oltás után. Most, hogy elkezdte a bölcsit (5hete jár), folyt kicsit az orra, de ennyi. Ez állítólag téli bölcsikezdésnél ritka, hogy 1-2 hétnél tovább tud járni egy újonnan bekerülő kisgyerek.

Nem tudom, mitől függ, remélem nem lesz beteges.

2013. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mítosz. A férjem és én is tápszeres babák voltunk, szinte sosem vagyunk betegek. A fiam is tápszeres, 8 hónapos és még sosem volt beteg (lekopogom). Sokszor olvasom viszont itt, hogy pár hetes, hónapos anyatejes babák már betegek. Szóval, nincs összefüggés.
2013. febr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Remélem, így van!
2013. febr. 15. 08:43
 8/15 anonim ***** válasza:
én is tápszeres bab voltam, makk egészséges vagyok...akár mi leterít 1-2 nap és mintha beteg sem lettem volna....
2013. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem bab :))) baba:DD
2013. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia!!!Az első lányomat nem tudtam sajnos szoptatni,1 hetes korától kezdve tápszeres volt.9 hós koráig nem volt beteg,akkor is csak náhás lett.Amikor bekerült közösségbe,2 évesen bölcsibe,attól kezdve gyakrabban lett beteg,de ezt is kb.1 év alatt kierősödte.Most 6 éves,már egy éve nem volt beteg,szerencsére...Egyáltalán nem beteges gyerek.A huga 11 hónapos,anyatejes,soha nem kapott tápszert,és egyszer volt eddig náthás.Ennyit a tápszeres babákról,és hogy gyakrabban betegek..:-)
2013. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!