Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi pótlék és a gyes...

A családi pótlék és a gyes nem jár alanyi jogon?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én külföldön élek és dolgozom életvitelszerűen, és elutasították a kérlememet, mondván nem Magyarországon teszem ezt sem én sem a férjem, így nem jár. Kétségbe vagyok esve! Segítsetek!
2013. febr. 15. 15:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem itthon élsz nem jár. Itthon fizetsz magad után valamit?
2013. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha magad után fizeted itthon a TB akkor jár, társadalombiztosítás kell hozzá.
2013. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem Mo-on élsz, akkor szerintem nem jár. Kinn dolgozol, ott kapod a gyerek utáni támogatást.
2013. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, de most kicsit felment a pumpám. Külföldön éltek, dolgoztok, de azért innen vinnétek a lóvét?! Aztán mire föl?
2013. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Itthon fizetem a tb-t. Mondjuk arra föl vinném a pénzt, hogy van egy gyerekem, magyar állampolgár vagyok, a gyerekem is, itthon szültem, és gondoltam akkor nekem is járna valami...
2013. febr. 15. 15:47
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Ha fizeted a TB akkor kell járnia, akkor járj utána.

Utolsó miért a gyes így is úgyis alanyi jogon jár nem tök mindegy hogy itthon nem dolgozik vagy külföldön.

2013. febr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 hónapnál tovább vagytok kint,akkor nem jár
2013. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a MÁK honlapján, hogy magyar állampolgárnak jár a családi pótlék. Azt nem írja, h akkor nem jár, ha külföldön él a szülő. :(
2013. febr. 15. 16:40
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Magyra cégnek dolgozol külföldön? akkor oké, hogy itt fizeted a Tb-t, de ha külföldinek dolgozol külföldön, akkor már nem értem miért itt fizeted.
2013. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

ezt találtam a MÁK honlapján:


Mikor kell szüneteltetni a családi pótlék folyósítását?


Az ellátás folyósítását szüneteltetni kell:


a) az ügyfél távolléte alatt, ha az ügyfél 3 hónapot meghaladó időtartamra olyan államba távozik, amely nem az EU tagállama, nem EGT-tagállam, vagy nem olyan állam, amelynek állampolgára azonos jogállást élvez az Európai Közösség és tagállamai vagy az EGT-megállapodásban részes állam állampolgárával.

2013. febr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!