Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A családi pótlék és a gyes...

A családi pótlék és a gyes nem jár alanyi jogon?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én külföldön élek és dolgozom életvitelszerűen, és elutasították a kérlememet, mondván nem Magyarországon teszem ezt sem én sem a férjem, így nem jár. Kétségbe vagyok esve! Segítsetek!
2013. febr. 15. 15:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én meg ezt találtam a Cst-ben:


2.§: "E törvény hatálya kiterjed - amennyiben nemzetközi szerződés eltérően nem rendelkezik - a MAGYARORSZÁG TERÜLETÉN ÉLŐ..."


link: [link]

2013. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

10-es vagyok

igen, a Magyarország területén élőkre terjed ki, csakhogy a kérdező nem él Magyarországon :)

éppen ezért írja a MÁK, hogy szünetel a folyósítás az ügyfél 3 hót meghaladó távolléte alatt

2013. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es:)


Köszi a szövegértés -különórát, de az általam hivatkozott jogszabály ezen részét éppen úgy értelmezem, ahogy te, az információtartalma azonban nem azonos azzal amit korábban írtál.


A MÁK pontosan azt írja, amit a már említett törvény is, nincs ellentmondás.


Kérdező: nagyon úgy néz ki hogy így nem járnak az ellátások.

2013. febr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Köszönöm szépen a segítségeteket!

Arra jutottam, hogy megfellebbezem a MÁK döntését, mivel a párommal azonos nemzetiségű, zöldkártyával rendelkező férfiak is megkapják, függetlenül attól, hogy hol élnek/dolgoznak (ügyvéd barátnőm mondta). Ezen kívül azt az infót is kaptam, hogy ha fél évet itt, fél évet ott élünk életvitelszerűen, akkor jár.

Köszönöm még egyszer mindenkinek!

Ment a zöld kezecske!

2013. febr. 16. 08:34
 15/19 A kérdező kommentje:
Ja és 9-es válaszoló! Pontosan azért fizettem, hogy kapjak családi pótlékot és gyest.
2013. febr. 16. 10:00
 16/19 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

ezt nem értem " az információtartalma azonban nem azonos azzal amit korábban írtál. "

2013. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es, ez egész egyszerűen annyit jelent hogy én mást írtam, mint te egy korábbi kommentedben( és nem annak ellenkezőjét - gondolom, te ezt feltételezted).


Viszont mivel a kérdező ügyvédje tud megoldást a problémára, javaslom hogy ha további kérdésed lenne- kizárólag felém- akkor írj privit, mert amiről mi beszélünk, az már itt senkit nem érdekel:)

2013. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha a TB fizetése alatt a havi 6600 Ft-ot érted, az egészségügyi ellátásra jogosít, nem GYES-re és családi pótlékra. Illetve amennyiben nem EGT tagállamban vagy és van magyarországi lakcímed, akkor köteles is vagy fizetni, nincs választási lehetőség.
2013. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18-as! Ezt jó tudni. :( És melyik lenne az, ami gyesre és családi pótlékra jogosítana?
2013. febr. 17. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!