Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED-ből, GYES-ből mennyi...

A GYED-ből, GYES-ből mennyi gyerektartást vonnak? Ugyanúgy 20%-ot?

Figyelt kérdés

Egyszer elváltam, a gyereket a volt férjem neveli. Havi 16 ezret fizetek neki gyerektartásként. Most babát várok, kevesebb lesz a pénz, ugyanakkor többet kell költeni. Hány százalékot kell fizetni ezután? Lehet a babára hivatkozva csökkentést kérni?

(még mielőtt valaki támadna, a volt férjemnek van pénze bőven, csak szereti az én véremet is szívni, miközben a gyereket ellenem neveli)



2013. febr. 19. 09:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
Miért a férjed neveli a gyereked?Nem szeretted volna te nevelni?
2013. febr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
41%

Én úgy tudom, ha új gyerek születik, akkor csökkenthető a gyerektartás.


(Az, hogy miért így alakult,a ti dolgotok, bár olvasni is rossz, hogy ilyen van.)

2013. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Mindegy, hogy a férjednek mennyi pénze van, a gyerek fele részben a tied is, és emiatt kell fizetned utána. Az , hogy milyen a gyerekkel, vagy a férjjel a kapcsolatod, teljesen irreleváns ebben az esetben. Ha megszületik az új gyereked, akkor kérhetsz rá hivatkozva csökkentést, de azzal számolj, hogy a gyerektartást mindig fizetni kell, akkor is, ha pl. munkanélküli vagy, és semmi bevételed nincs (ha nem tudsz fizetni, a másik fél kérheti a gyt. állam általi megelőlegezését, amit aztán rajtad hajtanak be)
2013. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Ő neveli, mert így állapodtunk meg. A gyerek is apás meg nagymamás volt egész életében, így otthagytam nekik.


Én értem, hogy "fele részben" enyém a gyerek. Csak ha a volt férjem ezt a pénzt olyanokra költi mint játszóház, meg egy ezredik játék, közben meg a babának nem tudok majd pelenkát venni akkor valahol nem érzem igazságosnak!

2013. febr. 19. 09:43
 5/33 anonim ***** válasza:
54%
Hát akkor nem kéne még egy gyereket szülni, na mindegy. Lehet kérni a csökkentést.
2013. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
18%

Lehet kérni a csökkentést,de sajnos nem kapod meg, nekünk is 10 ezer forintot kell fizetnie a férjemnek 2008-ban állapította meg a Bíróság, előző házasságából való lánya után 62.000Ft a nettó jövedelme, azóta két közös gyermekünk is született most jön a harmadik, én is csak Gyest kapok, nem csökkentették neki pedig már nyár óta nagykorú a lánya,

Nekem is van előző házasságomból egy gyermekem akit apukája nevel én nekem is 10 ezer forint/ hó a tartásdíj még ilyen alacsony csekély bevétel mellett is, és nem csökkentik!

2013. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Mscka legyek ha értem, az embereknek a gyerektartásról alkotott elképzeléseit. A volt férjed rendelkezésére áll, x mennyiségű pénz, ebben benne van a tied is meg az övé is. Abból, költ rezsire, kajára, játszóházra stb. Nem a te pénzedet, hanem azt a pénzt amiből gazdálkodik.


Azért ha nem is vagy ott a gyerek mellett teljesen, ez a becsület, hogy hozzájárulok a neveltetéséhez.

Igen, lehet csökkentetni, ha a beáll az életedbe változás.

2013. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Értem én hogy ezekből a pénzekből gazdálkodik. Csak éppen ő meglenne a sz.ros 16 ezer nélkül (az ő véleménye, hogy ennyi jár a fizetésemből),míg nekünk sokat jelent az a pénz is.

Akkor kérnem kell a csökkentést? vagy a Gyedből amúgy is kevesebb jár? vagy hogy van ez?

2013. febr. 19. 10:07
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Örülhetnél, hogy a gyereketek olyan életszínvonalon nőhet fel az apjának hála, hogy belefér a játszóház stb. is. Akkor szólhatnál bele, hogy mire költi a gyerektartást, ha a gyerek éhezne, meg nem lenne hol laknia. De ha te még ezt is sajnálod tőle, meg nehézséget okoz hozzájárulni az életéhez, akkor nem értem, minek neked még egy gyerek.
2013. febr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%

ha megszületik a gyerek kérhetsz csökkentést mert h a törvény szerint egyik gyereket sem érheti hátrány a másik javára


gyedből gyesből még adótartózást sem vonnak

de azt nem tudom h gyt-t vonnak e

mivel kevesebb lesz a pénzed és lesz +1 gyerek

szerintem csökkenteni fogják a gyt összegét


am a válaszolóknak nem az volt a kérdés h miért nem ö neveli a gyereket hanem az amit kiirt

ha akkor olyan döntés született h a gyereknek jobb apával akkor ezt tess tiszteletben tartani és nem bolygatni az okokat

2013. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!