Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED-ből, GYES-ből mennyi...

A GYED-ből, GYES-ből mennyi gyerektartást vonnak? Ugyanúgy 20%-ot?

Figyelt kérdés

Egyszer elváltam, a gyereket a volt férjem neveli. Havi 16 ezret fizetek neki gyerektartásként. Most babát várok, kevesebb lesz a pénz, ugyanakkor többet kell költeni. Hány százalékot kell fizetni ezután? Lehet a babára hivatkozva csökkentést kérni?

(még mielőtt valaki támadna, a volt férjemnek van pénze bőven, csak szereti az én véremet is szívni, miközben a gyereket ellenem neveli)



2013. febr. 19. 09:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
47%
Mennyi idős amúgy a gyerek? És látogatod? Amúgy meg a születendő gyerekednek van apja, nem? Ő is rosszul áll anyagilag?
2013. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Én nem sajnálom a gyerekemtől ezeket. Örülök, hogy a volt férjem tud neki biztosítani olyan dolgokat amit én nem tudnék, ami nekem nem volt meg. De azért szerintem valahol érthető, hogy szeretnék majd a kisbabának is többet adni, mint a szükséges dolgok. Ezt meg csak úgy tehetem meg, ha csökkenteni tudnám a gyerektartást. Ettől a már meglévő gyerekem nem szenved hiányt majd semmiben. Az, hogy nem kap minden hónapban új játékot az nem a hiány kategória nálam. Sőt. Talán jobbat is tenne neki hosszú távon, ha nem kapna meg mindent amit kiejt a száján. Tudom hogy ezekbe már nincs amúgy beleszólásom. Átengedtem a volt férjemnek az irányítást, ő pedig még véletlen sem hallgatja meg amit mondok neki.
2013. febr. 19. 10:14
 13/33 anonim ***** válasza:
58%

egy apróság

ha ezt egy pasi kérdezi meg akkor homlokegyenes ellenkező véleményt mondanak a válaszolok ....


másik ha az apának túlkép nem is kellene az a pénz mert pl havi 500-600ezret keres, de így akar kicseszni a kérdezővel az korrekt dolog ?

2013. febr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
53%
teljesen mindegy hogy ő neveli és mennyi pénze van,nézd ugy hogy azt a gyereknek adod!!mert neki igenis jár! Ha te nevelnéd akkor nem költenél rá annyit mert születik mégegy??elvonnál töle dolgokat?Ill. ha együtt maradtatok volna,akkor is ketten nevelitek fel,közösen,közös kasszából.
2013. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

9 éves. Kéthetente nálunk van.

Természetesen van apja a babának, 5 éve együtt vagyunk. Ő sem keresi magát halálra (de másodjára már ez nem volt szempont). Albérletet fizetünk, plusz a havi kiadások. Nem marad sok. De tőlünk csóróbbak is vállalnak/szeretnének gyereket. Anyagiak miatt nehogy már ne vállaljunk. Nyilván ha éheznénk, vagy a gyereknek nem tudnánk biztosítani a szükségeseket sem, akkor nem vállalnánk.

2013. febr. 19. 10:17
 16/33 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen esetben az állam megelőlegezi a gyerektartás összegét és ha újra lesz jövedelme párodnak , kereset, munkanélkülisegély, nyugdíj, akkor abból azt is levonják.
2013. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
És akkor dupla gyerektartást vonnak le egyszerre később?
2013. febr. 19. 10:19
 18/33 anonim ***** válasza:
94%
De mégis vállalsz, miközben ha nem csökkentik, akkor a babának, te mondtad, hogy pelenkát se tudsz venni. 16 000 forint nem egy akkora összeg, hiába van apukának. FordItott esetben mindenki azt mondaná, hogy a gyereknek jár, apuka akkor ne csináljon új babát.
2013. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
bocsi. neked ha lesz kereseted
2013. febr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
70%

mi köze a mostani párjának a hölgy által fizetett gyt-hez?


konkrétan semmi mert h a kérdező gyerekéhez jogilag semmi köze


Kérdező amint megvan a baba menj be a bíróságra és kérd a gyt csökkentését ehhez minden jogod megvan és a törvény is biztosítja ezt a lehetőséget

2013. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!