Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED-ből, GYES-ből mennyi...

A GYED-ből, GYES-ből mennyi gyerektartást vonnak? Ugyanúgy 20%-ot?

Figyelt kérdés

Egyszer elváltam, a gyereket a volt férjem neveli. Havi 16 ezret fizetek neki gyerektartásként. Most babát várok, kevesebb lesz a pénz, ugyanakkor többet kell költeni. Hány százalékot kell fizetni ezután? Lehet a babára hivatkozva csökkentést kérni?

(még mielőtt valaki támadna, a volt férjemnek van pénze bőven, csak szereti az én véremet is szívni, miközben a gyereket ellenem neveli)



2013. febr. 19. 09:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
9%
Gyesből valóban nem lehet vonni!
2013. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Nem fogják csökkenteni a gyerektartást!!!


a férjem 20ezret fizet az előző házasságából született gyermekére.

Most született közös gyerekünk, albérletben élünk havi 100ezer-ből 3-an, mégsem jutott eszünkbe a csökkentés.


Meg sem adná a bíróság, hiszen max. 3. gyereknél lehet jogos a követelés, 2 gyereknél 20-20% teljesen reális.

Ha szülnél még egyet, akkor lehetne kérni, hogy ezentúl 15%-ot vonjanak csak.


Az én gyerekem is nélkülözik, nem kap márkás dolgokat, használt ruhákba öltöztetem, de ezt tudtam, hogy ez lesz.

A bíróságot hidd el, nem érdekli a problémád, míg csak 2 gyereked van.

2013. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

én a helyedben nem mennék bíróságra hanem a volt férjemmel beszélném meg.

egyrészt, gyesből tényleg nem vonhatnak, hanem ha újra dolgozol akkor kell duplát fizetni amennyiben az apa kéri a megelőlegezett gyerektartást.

másrészt nem hiszem, hogy ezt az összeget csökkenteni fogják. valóban van rá lehetőség, de azoknál az eseteknél nem 16.000.- a gyerektartás.

barátnőmnek pont a napokban volt ilyen pere, munkanélküli apukától 20.000Ft-os gyerektartás ítéltek, te meg nem vagy munkanélküli.

tényleg azt gondolom, hogy itt a járható út az, ha magatok közt beszélitek meg mert miután berángatod a bíróságra már elég kellemetlen lenne meggyőzni-gondolom én

2013. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!