Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes orvost választani?...

Érdemes orvost választani? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Az első gyermekemmel volt választott orvosom, a magánrendelésére jártam, aztán mire eljött a szülés ideje pont elutazott külföldre több hétre, úgyhogy másnál szültem. Most várjuk a másodikat, szintén magánrendelésre mentem és első alkalommal már 8000Ft-ot otthagytam, 2 hét múlva visszarendelt szintén magánba.

Ha ez így megy végig, nem fogjuk bírni anyagilag. :((


2009. szept. 9. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ügyeletesnél szültem. Előtte sosem láttam a dokit. De abban a pillanatban felőlem bárki ott lehetett volna...

Mindenki rendes volt velem, nem éreztem, hogy bárki is lenézne ez miatt. Eleinte én is magánba jártam, 10 ezer volt. Aztán jött az NST az 4 ezer. Szóval ott hagytam. Szültem abban a körházban ahova tartoztam az ügyeletesnél.

De ha nincs pénzed, úgysincs más választásod!

2009. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nehéz anyagilag, akkor nem kérdés!

Sokan szülünk ügyeleten. Nekem nincs bajom az sztk-val, általában nem kell sokat várni (kivéve ha ott intézik a magán beteget is...), rendesek, válaszolnak a kérdésekre, az ultrahangon Apa is ott van. A szülésnél sem gondolom hogy jobb lenne fogadott orvos. Főleg nem egy kisebb vagyonért. Akkor inkább szülésznő. De nekem lehet, hogy az sem lesz, hiszen az is egy kiságy ára.

2009. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Cak azért vagyok tanácstalan mert az első gyermekem császárral lett meg és megvan az esélye, hogy a második is császáros lesz. Az pedig nem mindegy számomra, hogy ki csinálja a császármetszésemet!
2009. szept. 9. 09:28
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Sztem attól,h fogadott orvosod van,még nem kell a magánrendelésére járnod.Biztosan van rendelése az SZTK-ban is,oda eljársz,megfogadod a szülésre,és máris spóroltál egy rakás pénzt.
2009. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Így van. Sztk-ba járhatsz mindig ugyanahhoz a dokihoz, és a vége felé felkéred.
2009. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azért választottam, mert Szegeden van kb. 40 nőgyógyász, van akihez még véletlen sem szeretnék kerülni, olyan rosszakat hallottam és tapasztaltam is egy pár dokival kapcsolatban. Nálunk csak 5.000,- a magánrendelés.
2009. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak az a gondom, hogy nálunk a kórházban van a szakrendelés, állandó tumultus van és mindig más doki tartja (épp aki bent van), így nem tudnék mindig ugyanahoz járni.
2009. szept. 9. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesnek érdemes, mert foglalkozik veled /persze a jó magándoki, csak ilyet szabad választani/, megnyugtat, türelmesen válaszol a hülye kérdéseinkre, kedves, biztat, jó a szülésnél egy ismerős megnyugatató jelenlét stb.

Persze ha nem megy anyagilag, hát nem választasz. Ez nem kérdés. Esetleg meg tudod csinálni úgy, hogy az utolsó 3-4 hónapban kezdesz el hozzá járni, így olcsóbban jössz ki.

2009. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Ellentmondasz önmagadnak.

Akarod a magándokit,de sajnálod rá a pénzt....

Nekem nem volt, és most sem lesz

2009. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem "sajnálod rá a pénzt", hanem nincs. Pontosabban lenne jobb helye is, igaz? Akkor pedig el kell dönteni, megtehetitek vagy nem? Sztk-san is ellátnak, meg fog születni az a Picur! De ha félsz tőle, akkor rá kell szánni a pénzt a magándokira, nincs mese.

Én két gyerek mellett nem engedhetném meg a magánorvost. Nem tragédia szerintem. Persze, ha tehetném, mennék valami magánklinikára inkább, nem is a helyi kórházban szülnék! :P De nem tehetem, ez van. Szülök az ügyeletesnél. Feltételezem, túlélem most is :)

2009. szept. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!