Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meglepne téged a dolog?

Meglepne téged a dolog?

Figyelt kérdés
A történet röviden.Én külföldön élek.Van egy ismerősünk aki szintén abban a városban dolgozik egy ideje ahol én lakom..Nemrég mesélte,hogy neki otthon van 3 gyereke,és a felesége otthon a gyerekek után felveszi a családi pótlékot,meg mindent ami jár,és Ő meg becsapva a külföldi országot szintén igényelte a gyerekek után a kedvezményeket.Amikor azt mondtam neki,hogy jogtalan amit csinál,akkor elmondta,hogy dolgozott egy másik országban is ahol szintén kap a gyerekek után pénzt..Először arra gondoltam,hogy csak a szája jár,ilyet nem lehet csinálni,de megmutatta az iratokat amivel igazolni tudja,hogy kapja a rendszeres utalásokat..Engem ez teljesen felháborított,de mivel engem semmiben nem károsított meg,így nem foglalkoztam vele..De kíváncsi lennék,hogy mások mit szólnának ha ilyesmit tudnának meg egy ismerősről?
2009. szept. 9. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy karótnyelt, minden szabályt betartó ember, de ez szerintem nem tisztességes. Ez lopás és csalás. Úgyhogy engem is rendesen meglepne, vagyis meglep, hogy vannak ilyen "élelmes" emberek ... :(
2009. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem csinálnék ilyet, már csak azért sem mert ha ki derül valahogy hogy más országban is felveszi a pénzt vissza kéne fizetnie.

Ettől függetlenül szerintem többen csinálnak ilyet.

2009. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tyukanyolight ***** válasza:
100%

Legálisan csinálhatja, de megkötések tuti vannak.

Egy rövid példa:

Külföldi országban a családi pótlék 200 EUR

Itthon 12.200,- HUF, tehát kb 47 EUR

Anyuka itthon megkapja a 47 EUR-t, Apuka pedig megigényelheti a különbözetet, a maradék 153 EUR-t.

Az országok elvileg lelevelezik egymással, tehát, ha be lehet csapni őket, akkor vagy az ügyintéző trehány, vagy a szülők hazudtak az igényléskor.

Szóval, ha szabályosan teszik ÁMEN,

ha csalnak... :-(((

2009. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akiről írtam,annak a felesége otthon igényli a 3 gyerek után a családi pótlékot.A férj aki külföldön dolgozik(Anglia) szintén igényli a gyerekek után,és rendesen kapja vagyis nem a különbözetet.Itt kint elég ha telefonon elmondod,hogy hány gyermeked van(igaz azoknak is külföldön kéne lenniük,de nem ellenőrzik)így kap több helyről is.Egyébként nem pénzügyi ember hanem egyszeri konyhai dolgozó..
2009. szept. 13. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem szép dolog,sőt...de szégyellje magát Mo.,hogy itt 47 eurót osztogat,máshol meg 200 eurót adnak!Sajnos megéri!Ha itt is minden normális lenne,és nem a családokon meg a még meg nem született babákon spórolnának,az ember nem csinálna ilyet!
2009. szept. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, mivel nekem Lengyelországban van jogviszonyom, de mivel az ottani TB után itthon is biztositott vagyok, rendszeresen ellenőrzik (havonta), hogy még érvényes-e. Azaz, ha csak egy helyen igényelhettem TGYÁS-t, rögtön látták volna, ha a másik országban is megtettem volna. És ez szerintem rendjén is van, elég szomorú, hogy valaki igy él vissza a családi vagy bármilyen támogatásokkal :(
2009. szept. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

abszolút nem lep meg a dolog.ugyanis ha már normális keretek között nem lehet megélni,mert semmire se elég az a pénz,amit adnak,akkor ott kell "lehúzni" az államot,ahol lehet.Oké,szemét dolog,de valljuk csak be őszintén(nem kell ide kiírni),hogy másnak is ha lenne lehetősége,megcsinálná.

na most várhatom a lepontozást

2009. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon is van ilyen. Szerintem többen is mint gondolnátok. Bár én annyira nem értek ezekhez a jogi dolgokhoz, de van ismerősöm, akik szülei elváltak többször is és mind 2 szülő külön kapja...ahh de az a szocpol s nem cspótlék.
2009. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!