Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írnál nekem tök egyszerű,...

Írnál nekem tök egyszerű, húsmentes "felnőtt" receptet, amit egy 9 hónapos is megehet? Most kezdjük a tojást is, azt milyen főzelékbe keverjem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 1. 09:02
 1/2 zabmester ***** válasza:

Ha húsmentes, "felnőtt" recept, akkor nálam pl. bármilyen főzelék szóba jöhet, én amúgy sem teszek rá feltétet. Ha a tojást most kezditek, akkor neki ahhoz is lehet, tulajdonképpen bármibe, akár főzés közben hozzátenni, vagy a megfőtt tojás sárgáját összetörni, és úgy belekeverni a kész főzelékbe.

Bocsi, annyira már nem emlékszem, régen volt már, meg amúgy is állandóan változnak az ilyesmik, de pl. liszteset már kap? Mert akkor rántással már bármelyik főzeléket tudod sűríteni, tekintve, hogy "felnőtt" kajáról van szó, és akkor azt úgy ő is megeheti. Bár a babák főzelékét alapvetően krumpli hozzáadásával szokás sűríteni, legalább is én így tanultam, de ha nem akarsz külön főzni, akkor csináld rántással, ha eszik már liszteset.

Most nekem amúgy a főzelékek közül a legszimpatikusabb a zöldbab főzelék (fú, de meg is kívántam), abba mehet nyugodtan a tojás, de mondom, igazából bármelyikbe.

2013. márc. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Jégtánc ***** válasza:
Zöldség rakottas,rizzsel pl.Bármi lehet
2013. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!