Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A hordozókendő viselésétől...

A hordozókendő viselésétől fájhat a hátam? Hátfájósok is használhatják a hordozókendőt?

Figyelt kérdés

2013. márc. 1. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Mivel plusz súlyt cipelsz, mindenképp megterhelő, de ha jól van felkötve és a megfelelő pozíciót választod, akkor még mindig jobb, mint bármelyik kenguru. Nekem van egy sérvem deréknál, így mindig vigyáznom kell(ene) és így sokkal inkább a háti hordozás vált be, az nem olyan megerőltető, mint elől.
2013. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Ha most kezdted a hordozást, és az izmaid még nem szoktak, erősödtek hozzá, akkor lehet, hogy 1-2 hétig még izomlázad lehet. Ha jól kötöd fel a gyerkőcöt, és nem tartod magad kényszertartásban, akkor nem kéne, hogy fájjon a hátad.

Fájhat a hordozás, ha nagyobb gyerkőcöt viszel huzamosabb ideig mondjuk csípőn. Az asszimmetrikus hordozás (csípőkötések) csak nagyon rövid távon javasoltak. Akkor is fájhat, ha 6-7 kilónál nehezebb gyereket viszel elöl. Az ekkora culákat bizony hátra kell tenni nem csak a gerinced, hanem az alhasi szerveid miatt is (simán kialakulhat inkontinencia nagy súly elöl hordozása miatt, vagy például a méhednek sem tesz jót a dolog, plusz a gerinced elöl hordozásnál ekkora súlyt már nem nagyon bír el)

Egyszóval:

- Kösd meg a baba korának, súlyának megfelelő helyre, vedd figyelembe, hogy mennyi ideig cipeled egy-egy alkalommal.

- Kösd meg precízen!

2013. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, mekkora gyereket, mennyi ideig, hol és hogyan hordozol:).

Ha kezdettől fogva, fokozatosan terhelve hordozol, "időben" hátra teszed a kicsit, akkor még javulhat is hátfájás, mert a helyes hordozás során szépen meg tudnak erősödni mély hátizmok. Én is hát- és derékfájós vagyok alapból(nyitott alsó csigolyával), kezdettől hordoztam a lányom, szinte panaszmentes voltam(ha csípőn volt sokáig, azt azért éreztem de háton még 10 kiló felett sem volt fájdalmam). Azóta kezdett el újra sokat fájni a hátam, hogy a alányom bölcsis lett, én meg visszatértem az ülőmunkához:(.

2013. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Naná, hogy fájhat tőle!
2013. márc. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyat is hallottam, hogy hátfájós anyukának pont úgy terhelte a gerincét, hogy elmúlt tőle a hátfájása, de he neked más jellegű problémád van, lehet az is, hogy fokozza.
2013. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!