Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Kezdek komolyan...

Mit csináljak? Kezdek komolyan depressziós lenni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos. Szinte születése óta Dévényre járunk, mert feszes volt a nyaka.

Egész jól haladunk ill. haladtunk! A Dévényesünk most 3 hónapig nem kezel, más meg itt nincs, szóval nagyon hordani sem tudom sehova. Baráti körben van gyógytornász, addig ő fogja tornásztatni! Meg persze én!

Jelenleg forogva közlekedik. Próbálkozik a kúszással, de a fejét még ejti közben, bár a lábát már húzza, de sokszor még csak a levegőben megy a dolog! Sajnos az sem segít, hogy elég hosszú baba, és rövid idő alatt nyúlt sokat, mert gyenge kicsit a hátizma!

Eddig is zavart, ha rákérdeztek,hogy mit tud már, mert éreztem,hogy valamennyi lemaradásunk van az "egészséges" gyerekekhez képest!

Mostanában már ott tartok,hogy nem szívesen mozdulok ki vele, kerülöm a kisgyerekes barátainkat!

Erre a férjem nővére valamelyik este mondja a férjemnek,hogy szerinte mi keveset foglalkozunk a gyerekkel, mert ő már látott olyat, aki 5 hónaposan kúszott! Mondjuk neki még nincs gyereke! Tudom,hogy le vagyunk maradva, de mindent megteszek,hogy egyáltalán itt is tartsunk!

De most két napja annyira magam alatt vagyok,hogy csak sírok!

Már ott tartok, hogy nem érdekel, nem viszem sehova, majd alakul,ahogy alakul!

De akkor sem jó ez így! Már a pici is érzi rajtam!

Mit csináljak,hogy szedjem össze magam?


2012. júl. 14. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! A lányom is így volt, neki is gyengék voltak az izmai, ő is sokat nőtt. 7 hónaposan mindenhová gurult, talán 3x láttam kúszni összesen. Gurulva meg eljutott mindenhova.

Aztán betöltötte a 8 hónapot, 2 nap különbséggel felült és felállt, rá 1 hétre kapaszkodva lépegetett a bútorok mentén. Még nem volt 9 honapos, amikor mászni is elkezdett. És 10,5 hónaposan elindult egyedül, pedig sosem vezettük kézen fogva. Szóval sokáig én is rettenetesen aggódtam, aztán nem hogy behozta a lemaradást, de le is hagyta a kortársait. :)

2012. júl. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kit érdekel mit mondanak mások? Tojd le magasról! A picidet meg tornáztassátok. A "jóakarók" meg ha ebbe nem tudnának belekötni, akkor belekötnének másba. Az én babám mozgásban gyorsan fejlődött, de én meg azt hallgatom, hogy 21hósan, miért nem beszél már? Majd beszél, ha akar. Pedig elhiheted dumlok-énekelek neki éjjel-nappal...:)
2012. júl. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szimpor válasza:
100%

Én csak a lelki részében tudok segíteni..

Ami a legfontosabb, hogy egyrészt semmi nem történik véletlenül, másrészt minden élethelyzetet azért élünk meg, mert valamilyen tapasztalatot el kell sajátítanunk belőle. Nem hiszek a sorscsapásokban, a kisfiad tökéletesen boldog életet él, fogalma sincs a "hiányosságáról", de lesz ha rajtad keresztül megérzi. A Te feladatod, hogy a támasza légy, tanítsd és légy rá büszke! Az emberekben valahogy gyárilag be van állítva, hogy egymással foglalkozzanak saját maguk helyett. ha nem mész közösségbe, mert veletek foglalkoznak, ugyanazt csinálod amit ők, mert te meg velük foglalkozol.


Egyébként lehet, hogy pont ez a TE feladatod! Hogy az embereknek megmutasd, nehéz helyzetben is ki lehet tartani és eredményt lehet elérni. Ha azt látod, hogy rajtatok sajnálkoznak, csak mosolyogj rájuk és nyugtasd meg őket, hogy az élet ilyen, és a nehézségek azért vannak, hogy legyőzzük őket. Fegyverezd le őket az optimizmusoddal. Csak addig tudnak fogást találni rajtad, amíg látják, hogy foglalkozol vele.


Kitartás! Én minden olyan anyuka felé teljes elismeréssel adózom, aki valamilyen nehézséggel neveli gyermekét, bár az is igaz, hogy szinte minden gyereknél előfordul valami "kis apróság". Én pl. úgy születtem, hogy nem volt lukas a könnycsatornám. Most 29 vagyok és jól vagyok köszönöm. :)

2012. júl. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne add fel. Én együtt szültem egy barátnőmmel, neki koraszülött lett és nagyon le volt maradva ennyi idősen, mint a tiéd. Az én fiam mindent időben csinált. Jártak Dévényre és sokkal jobban fejlődött, mint az enyém. Önállóan nem akart menni a fiam, a hisztérika sógornőm kitalálta, hogy beteg, mert már rég járnia kéne. Elvittük tornára és rendbe hoztuk a problémát. Ne vedd fel.A szakember nem lázongott, hogy miért nem jár önállóan a gyerek, inkább arra dolgozott, hogy később ne legyen olvasás,Írás nehézsége.A járásra mondta, hogy elkezdi úgyis, csak nem mindegy, hogy. Akik meg beszólogatnak, azoknak meg kell mondani, hogy jártok Dévényeshez, ha ott normálisnak látják, akkor normális.
2012. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hű, nagyon jól leírtad 73%-os!

Nem kívánom kérdező, ha sogornődnek is legyen picit gyengébb izomzatú gyereke, de általában ezek az okostojás emberek meg sem érdemlik h úgymond tapasztalatot szerezzenek,és ezáltal jobb emberek lehessenek; mert ezek azok, akik szerint csak az a "tökéletes" aki "tökéletesen" születik.

Ne add fel!! Nem vagytok lemaradva olyan nagyon, és a torna nagyon sokat segít ilyen pici korban!!!

2012. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaj meg kell próbálnod elengedni az ilyeneket a füled mellett!! Egyébként ez teljesen normális is lehet még, anélkül hogy baja lenne...

Nekem a harmadik babám 6 hónaposan kezdett forogni, 7-8-9 hónaposan csak forogva közelített meg mindent!! Ez nekem nagyon furcsa volt de nem aggódtam ! ( a lányom ugyanis valóban 6 hónaposan már ült mászott és 6.5 hósan felállt).

10 hónaposan kezdett mászni! ( a kicsim) most 11 hónapos feláll kapaszkodva.

Nincs elkésve semmivel! Ha 7 hónapos korában ezt kérdezték volna hogy húú mg csak forog meg épp hogy kúszik, jaj se szörnyű...akkor kb. leejtettem volna magasról főleg olyantól akinek gyereke sincs.

Ja és a másik hoghy valahogy el kell engedned ezt a kérdést magadtól, és lásd amint elengeded ezt az elvárást a babáddal szemben, és megnyugszol, PONT akkor fog hirtelen produkálni valami újat amire addig csak vártál!

Ezenkívül vannak olyan gyerekek akik ilyen hullámokban fejlődnek, az első babám 5 hónaposan forgott, aztán 8 hónapos korában kezdett mászni, felállt, és nekiállt fogzani egyszerre.

2012. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezen felesleges aggódnod, és ezért szerintem kár depresszióba esned. Amúgy is szerintem ez a dévény torna kicsit erőltetett, régen sem volt még is egészségesek az emberek... Nekem 7,5 hónaposan kezdett kúszni a fiam, 8,5 hónaposan ült fel, 9 hónaposan felállt, 9,5 hósan kezdett mászni, és 12 hósan indult el. Látod, az enyém sem tudott többet ennyi idősen, és ő is forogva közlekedett mindenhova. De nem aggódtam. Tudják ők, hogy mit kell csinálniuk, és ha kicsit gyengébb is a hátizma majd megerősödik, hidd el!
2012. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Nekem nincs gyerekem és felháborítónak tartom, hogy más, akinek semmi rálátása nincs a témára ilyen megnyilvánulással éljen. Kérlek gondolj arra, hogy fantasztikus anyuka vagy, aki mindent megtesz a gyerekéért, még ha ez sokszor nem is a legkönnyebb. Sírj nyugodtan, ez néha jólesik az embernek, de ne hagyd el magad, rossz érzésed meg semmiképp ne legyen a többi családos barátod közelében. Ez csak a kisfiadról és rólad szól, ne felejtsd el. Sok erőt és kitartást!
2012. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!