Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az amerikai fiúk (és lányok...

Az amerikai fiúk (és lányok hogy viszonyulnak a magyar lányokhoz? Sajnos költözünk.

Figyelt kérdés

Sajnos két hónap múlva Amerikába költözünk a nagyszüleimhez, és arra lennék kíváncsi, hogy vajon mi vár ott rám. Egészen pontosan arra, hogy feltehetőleg hogyan fognak majd viszonyulni hozzám az iskolában (15 éves vagyok) a lányok, de legfőképp a fiúk. Nem jelent az majd hátrányt, hogy pocsék akcentusom van? Tényleg szörnyű, olyan, mint ebben a videóban 5:13-nál https://www.youtube.com/watch?v=dABo_DCIdpM Van valami mód arra, hogy ebben a két hónapban javítsak valamit rajta?

És ugye nem lesz ott semmiféle diszkrimináció, csak azért mert magyar vagyok? Nagyon félek, és egyáltalán nem akarok menni. :(



2012. dec. 26. 18:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Azt se tudják majd, hogy létezik a népünk, vagy hol van van az országunk. ha csak nem nézték az olimpiát. Ha olyan helyre mész ahol sok a külföldi akkor nem is nagyon fog feltűnni az akcentusod. De talán egy nyelvtanárt kereshetsz, ha biztosra akarsz menni.
2012. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem édesanyámat a nyelvtanárról, de nemet mondott. Igazából jól beszélek angolul, nem is a nyelvtannal van a baj, csak a kiejtése nehéz.

Amúgy más nyelveket mennyire értenek meg? Például németet és oroszt?

Amúgy köszi a választ. :)

2012. dec. 26. 19:32
 3/38 anonim ***** válasza:
90%
Fú... Mázlista vagy... Nagyon örülnék, ha legalább angolul tudnék, nem hogy az akcentusom miatt aggódnék. Pláne, ha költöznénk. Maga lenne a Mennyország. Egyébként számos esetben nagyon aranyos tud lenni az akcentus, sőt... Lehet, hogy egy fiú pont erre fog felfigyelni először! ;) Sok sikert! :)
2012. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
96%

Egy kis akcentus minden külföldinél van aki nem sűrűn használja a nyelvet. Ne aggódj. Ha közvetlen vagy és barátságos akkor biztos megkedvelnek majd.

Bárcsak mehetnék helyetted :D

2012. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
És szerintem anyanyelvi környezetben sokat fog javulni a kiejtésed! :)
2012. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Ja, és van egy "I love Hungary"-s táskám. Azt szerintetek ha elviszem a suliba nem lesz belőle baj? Mármint nem gondolnak majd rasszistának, vagy valami hazaimádónak, vagy ilyesmi? :D
2012. dec. 26. 19:38
 7/38 anonim ***** válasza:
96%
Nemhiszem. Már csak abból kiindulva, hogy az amcsik nagyon nagy hazafiak aztán mindenhol ott fityeg az amerikai zászló, ha kell, ha nem.
2012. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%
Egyik haverom nemrég ment ki Amerikába. Bár nem beszélek vele túl gyakran de úgy tudom, hogy befogadták és nem szólják meg azért mert nem amcsi. Elég sok a bevándorló szóval semmi baj nem lesz. Úgy tudom hogy külön órák is vannak a bevándorlóknak, hogy javítsanak a nyelvtudásukon. Akcentusod biztos, hogy lesz hiszen nem ez az anyanyelved. Elég sok idő kell hogy ne legyen észrevehető, de mivel ahogy mondtam, sok a bevándorló, hozzá vannak szokva. Hát ha csak az akcentuson akarsz javítani akkor néz sok amcsi filmet eredeti nyelven. Az segíthet. Nem kell félj. Én nagyon örülnék ha kimehetnék Amerikába. :)
2012. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
95%

Áá, de jó neked, irigyellek! :)

Nagyon szivesen mennék a helyedben, te pedig ne félj, biztos jó lesz!

Csak úgy kíváncsiságból megkérdezhetném, melyik városban fogtok élni? :)

2012. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! :)

Hát Houston-ba elvileg, a nagyimékhoz. :)) Most már nem is izgulok annyira. :)

2012. dec. 26. 21:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!