Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jol látom szerintetek? Férjes-...

Jol látom szerintetek? Férjes- kisgyerekes-krízís:

Figyelt kérdés

van egy 5 éves fiunk és egy 3 honapos kislány. apa, anya, ház, befejezetlen udvar...férjem reggel 6kor megy, este 6kor jon. elhiszem, hogy fáradt, csak az utazás neki 2xmásfél ora. estére fáradt. hazajon, leul enni, megnézi híreket, bekapcsolja a számítogépet (de miért??sosem tudni, h dolgozik vagy csak netezik). kozben én megfurdetem a kicsit, vacsit adok a nagynak, eszik a kicsi, furdetem a nagyot, elalszanak, elalszik apa is. én elpakolok, aztán végre leulok és Csend van. ritkán, és csak miota van a kicsi, néha játszik a fiunkkal. multkor náthás volt, torka fájt (nekem is, a gyerek is beteg volt

), fekudt 1-2 napig. szopi kozben futkostam a furdobe melegebb fudovizet engedni a gyereknek, aki addig pancsolt, nem ment volna oda...nem akarom eltulozni, de szornyen egyedul érzem magam. nem gond a házimunka, elvagyok a gyerekekkel is, hisz én akartam, csak bosszant a hozzáállása, hogy nem veszi észre, mennyi minden torténik kozben korulotte, míg elbujik a laptop mogé...néha én is fáradt vagyok...

szerintem ismeritek a problémát. mit javasoltok, mit tehetnék?


2013. márc. 12. 21:58
1 2
 1/12 Jégtánc ***** válasza:
100%
Leülni megbeszélni vele.Ezt tudod tenni.Természetesen nem vádaskodva,nem "hisztisen" .Teljesen normálisan mondani neki hogy drágám el kellene beszélgetnünk pár dologról.
2013. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azért ül le netezni, mert így kicsit el tud lazulni. Fáradtan nem is lehet kedve játszani a gyerekkel.

Hétvégén vagy amikor nem fáradt, akkor beszélgess el vele, hogy neked ez így nem jó. Ha lehet,intézd úgy az estéket, hogy közösen vacsorázzatok mindannyian. Ez is sokat segíthet.

2013. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ismerem, ugyanez ment nálunk, amikor hozzámentem nem volt ilyen, jöttek a gyerekek, akkor elkényelmesedett. Eleinte még volt kifogás, hogy én úgyis itthon vagyok, aztán amikor visszamentem dolgozni, akkor ugyanúgy rám maradt a munka mellett a házimunka és a gyerekekkel való foglalkozás.

Nekem nem volt bajom a mosogatással, megcsináltam volna mindent, ha addig esetleg játszik a gyerekekkel.... Ó bocsánat, játszott velük: a számítógépen irtotta az ellenséget, a két pici gyerek meg két oldalról nézte.


Küszködtünk egy ideig, kértem, megbeszéltük, igazat adott nekem, de nem változtatott. Voltak balhék mert én már kiborultam, a kimerültségtől én sem mindig úgy reagáltam ahogy kellett volna. A vége válás lett. Amikor kiraktam farolt volna vissza, de olyan jó volt végre a nyugi.

2013. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is igy éreznék mint te, viszont engem már a 2szer másfél óra utazás kifárasztana, nemhogy még dolgozzak is!!!!!!


Sajnálom, én mindig azt mondtam egy férfi vegye ki a részét a gyermeknevelésből, de most a férjedet totál megérteném, ha nem bírná munka mellett.

Ráadásul ha ő vezeti le a másfél órát....szegénykém!

2013. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

utolso, remélem eddig nem jutunk el:( nemigen tudok vele beszélni, mert olyankor ignorál. máskor azt mondja, szeret:), na de mondani kevés...

mikor hazajottunk a kicsivel, itthon maradt, hogy segít. biztos mindenki azt hiszi, így volt, de fogalmam sincs, mit csinált, nekem inkább láb alatt volt, és nem bírtam kivárni, míg kényelmesen valaminek nekiáll, én pakoltam el a konyhát, cuccokat, stb..elhiszem, h fáradt, de akkor nem dolgozott...ma egy orával késobb ment dolgozni, késobb kelt, ment készulodni. kozben én szopiztattam a kicsit, reggelit adtam a nagynak, segítettem neki elkészulni..

fura ezt így leírni, soha senkinek nem panaszkodtam. csak már elegem van, és érdekelne, h felfujom - e csak a dolgot, vagy van pici okom kiborulni...

2013. márc. 12. 22:17
 6/12 A kérdező kommentje:
nem vezet, más a sofor...az ut ált. 1 ora, dugoban lehet másfél. sok, persze, csak az bosszant, h más nem létezik számára. hétvégén sem...
2013. márc. 12. 22:19
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én párom egész nap vezet a munkája miatt. Van,hogy 16-18 órákat nincs itthon,van, hogy 2-3 napig ki sem kell mozdulnia. Ha itthon van, akkor laptop az ölében és írtja a zombikat. Semmiben nem segít. Egy villát nem tenne arrébb. Ha nem vagyunk itthon a kislánnyal, apa egyedül van, inkább műanyag evőeszközzel eszik, de nem mosogat. Szó szerint semmit az ég világon nem csinál itthon. Viszont ha már látja, hogy pattan a húr, akkor összekapja magát és nekiül rajzolni, olvasni, mesét nézni a 2 évesünkkel. :)

Van, hogy én is kiakadok, akkor jaj neki. Hálátlan nem akarok lenni, hiszen kényelmesen élünk, mert nagyon jól keres, van minden, panaszra nekem sincs okom, csak néha bizony én is magányosnak érzem magam.


Tipp:

Én megcsináltam már vele azt, hogy hazajött, hagytam egy fél órát fetrengeni a kanapén laptoppal az ölében, aztán közöltem vele, hogy ma a laptopja főzött és reggel a laptop fog neki tízórait is csomagolni. Aztán ott hagytam. 10 perc múlva jött, hogy na mizu? Mi volt ma? :)


Volt olyan is, hogy hazajött, én meg felöltöztem és kimentem az ajtón, mondtam neki, hogy bocsi, dolgom van, kaja az asztalon, gyerek a járókában, telefonszámom a sim kártyádon. Puszi 1 órát üldögéltem a házunk alatti pizzériában, mire fel mert hívni. :)


Ne hagyd magad, mert tönkre fog menni az életetek. Nálunk, ha sikerül emberi időben hazaérnie páromnak, legalább fél-egy óra a gyereké. Addig én is szusszanok és a gyereknek is jót tesz. :) Na meg apának is.

2013. márc. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7: Ilyen elmenős sztorim nekem is van. :-)


A kicsi anyukámnál, a nagy játszott, a férj irtotta az ellenséget, én majdnem éhen haltam, kellett vacsit csinálni, gyereket fürdetni és a lakásban is kupi volt. Kértem szépen, szóltam, hogy fürdesse meg a gyereket, hogy utána tudjuk enni. Semmi.

Fogtam magam, bevágtam magam után az ajtót, elindultam a közeli Burgerbe enni. Pár perc múlva csörgött a telefon, mi van. Jól kiosztottam, mondtam hogy akkor mire hazaérek a gyerek legyen pizsamában és pakoljon el a nappaliban.


Nyitom az ajtót, gyerek pizsiben, a lakótelepi nappaliban a szanaszét szórt plüssállatok a falhoz tolva és felállított egy 4 személyes sátrat. És persze én voltam a hisztis, aki nem örül, hogy milyen boldog emiatt a gyerek. Ja, csak közlekedni nem lehetett a sátortól, se a kanapéra leülni.

2013. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

látom, van ilyen máshol is:) szerintem ez nem csak fáradtság, alkati kérdés is. néha kicsit irigykedem, a barátnomnek van három pici gyerek (ikrek+1, ovisok), a férje a férjemmel jár haza, evek ota ové az esti furdetés, így megvan a kozos program a gyerekekkel, még ha késon is jon haza. azalatt anyának is va ideje NYugodtan elrámolni vagy vacsit késziteni stb.

ilyen elmegyek otthonrol-t párszor megcsináltam, nem esett le neki h miért..most csendes háztartásban vagyunk, nem értiii, és nem akarom, hogy rossz vége legyen.azt ugyanis egyszer megkaptam tole, hogy most nem vagyok annyira elszállva meg és nem ropkodnek a hormonjaim, mint az elso szulés utáni idoszakban:) pedig ha tudná...csak most jobban elnyomom, hogy ne veszekedjunk:(

2013. márc. 13. 07:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Hétvégén mi a helyzet? Amúgy addig még valahol érthető ha a dolgos hétköznapokon anyuka intézi el a házimunka, gyerekekkel való foglalkozás nagy részét, mert ugye ez a dolga, otthon van. De mi lesz, ha te is visszamész majd dolgozni? Akkor ugyanannyiból tart majd mindkettőtöknek ellátni a gyerekeket.
2013. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!