Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben bevállalnátok...

Ti ilyen esetben bevállalnátok a 3. gyereket?

Figyelt kérdés

Barátnőmékről van szó. Nem akarok beleszólni a döntésükbe, csak engem borzasztóan megdöbbentett, hogy ilyen körülmények közé vállalnának még egy babát. Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy mások miként látják ezt. Senkit nem fogok lepontozni, bármit is ír.

Tehát a helyzet: Barátnőm anyósával laknak együtt, egy 2 szobás lakásban, úgy, hogy a nagyobbik szobában az anyós egyedül, a kisebbikben pedig ők 4-en. És ebbe a kisszobába akarnak hazahozni még egy kisgyereket. Anyagilag igazából megengedhetnék maguknak, az adókedvezménnyel, meg a gyerekek után járó támogatásokkal talán még jobban is jönnek ki anyagilag. (gyanítom ezért is döntöttek a 3. baba mellett.) De szerintem egy kicsi szobában 5-en ellakni, úgy, hogy a nagylány már iskolás, tanulnia, pihennie kéne. Meg egyáltalán a helyszűke miatt is. Szóval én kicsit elhamarkodott ötletnek látom ezt az egészet. Ti bevállalnátok így a babát?


2013. márc. 13. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem
2013. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
ilyen körülmények közé tudatosan nem terveznék újabb tesót. de ha arról van szó, h már megfogant a nem tervezett babájuk és ők "nem vetetik el", hanem felnevelik, azzal egyetértek.
2013. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát ha anyagilag jobban fognak kijönni a 3 gyerekkel, akkor az is lehet, hogy úgy már megengedhetik maguknak, hogy különköltözzenek az anyóstól. Akkor meg miért is ne?
2013. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tervezetten nem. De ha becsúszna ilyen miatt nem vetetném el.
2013. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
3assal értek egyet!
2013. márc. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még nem terhes a barátnőm, tervezik a harmadikat. És eszükben sincs költözni, mert hogy majd úgyis övék lesz a ház, ha anyós meghal. (alig 60 éves, tök jó egészségügyi állapotban, szerintem simán élhet még akár 20-30 évig is)
2013. márc. 13. 15:09
 8/13 anonim ***** válasza:
En nem. Lehet banto amit irok de egy kisbabanak nem az a "dolga", hogy anyagilag megoldja a szulei gondjait. Valahogy en ezt forditva tudom elkepzelni. Nem kell gazdagnak lenni felre ne ertsetek de azert a lo masik oldalara sem kell atesni es azt nezni, hogy egy ujabb gyerek majd anyagilag rendbehoz bizonyos dolgokat. Tevedes, ez a szulok feladata es, ha mar megoldottak akkor lehet szeretetben tervezni a kis jovevenyt. Feltetelezve ha tenleg emiatt vallalnak be.
2013. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak én feltételeztem, hogy emiatt vállalják be, lehet hogy ez közre sem játszik. Nem élnek rossz anyagi körülmények között igazából. Nem gazdagok, de nem is nyomorognak, még nyaralni is van pénzük minden évben pár napot. Inkább csak ez a helyszűke, ami engem zavarna a helyükben. Persze ha nekik jó így, lelkük rajta, én mindenesetre nem érezném jól magam ennyire kicsi helyen.
2013. márc. 13. 15:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat egy előző válaszoló vagyok még egyszer. Szóval ha megöröklik akkor is marha kicsi 5 embernek egy 2 szobás lakás is szerintem de mindegy. Ők tudják végülis. Én csak azt nem értem az ilyen élethelyzeteknél hogy pl. a szexuális életet hogy oldják meg, mindig a gyerekek mellett? :( na nekem ez se menne hosszasan...
2013. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!