Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben bevállalnátok...

Ti ilyen esetben bevállalnátok a 3. gyereket?

Figyelt kérdés

Barátnőmékről van szó. Nem akarok beleszólni a döntésükbe, csak engem borzasztóan megdöbbentett, hogy ilyen körülmények közé vállalnának még egy babát. Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy mások miként látják ezt. Senkit nem fogok lepontozni, bármit is ír.

Tehát a helyzet: Barátnőm anyósával laknak együtt, egy 2 szobás lakásban, úgy, hogy a nagyobbik szobában az anyós egyedül, a kisebbikben pedig ők 4-en. És ebbe a kisszobába akarnak hazahozni még egy kisgyereket. Anyagilag igazából megengedhetnék maguknak, az adókedvezménnyel, meg a gyerekek után járó támogatásokkal talán még jobban is jönnek ki anyagilag. (gyanítom ezért is döntöttek a 3. baba mellett.) De szerintem egy kicsi szobában 5-en ellakni, úgy, hogy a nagylány már iskolás, tanulnia, pihennie kéne. Meg egyáltalán a helyszűke miatt is. Szóval én kicsit elhamarkodott ötletnek látom ezt az egészet. Ti bevállalnátok így a babát?


2013. márc. 13. 14:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én ezt iszonyat kiszúrásnak tartom a két gyerekkel szemben és így majd a harmadikkal is. Ez egyszerű felelőtlenség a szülők részéről. Tényleg, hogy oldják meg a szexet? Ezt sem értem...
2013. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
73%
még annyi, h egyrészt nem szép dolog a szülő halálára apellálni, másrészt a külön szoba, nagyobb lakás épp addig fontos, amíg a gyerekek kicsik és otthon élnek. ha teszem azt 15 év múlva lesz az övék a lakás, annak akkor már nem lesz akkora jelentősége, mert az a most isis kislány már dolgozik v kollégista lesz,vagy esetleg összeköltzik a barátjával, bartnőjével, stb. de az elkövetkezendő 10 évben még mindenkinek szüksége lenne magánszférára és abban az időszakban a nagyi is második virágkorát éli majd (remélhetőleg és hál istennek), meg a gyerekek is mind otthon lesznek. ebben tényleg nem gondolkoznak reálisan és valóban nem jó öt embernek és két generációnak élni egy szobában. ha a helyzetet a kényszer szüli akkor megértem, de önként ilyen helyzetet teremteni szerintem sem szabad.
2013. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor költözzön át a két szülő az anyós mellé a szobába, a gyerekek meg legyenek együtt. Sokan nőttünk így fel. De hogy egy szobába 5en, arra várva, hogy az anyós mikor hal meg, hát az durva.
2013. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!