Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túl nagy korkülönbség vetélés...

Túl nagy korkülönbség vetélés miatt? Fel lehet ezt dolgozni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 év korkülönbséget szerettünk volna. Végül úgy kopogtatott a kistesó, hogy kicsit több, mint 2,5 év lett volna. Sajnos lett egy kései vetélésem, így most min. fél, de talán egy évig várnunk kell. Mégha ezúttal egyből sikerül is majd teherbe esnem, 4 év körüli lesz a kislányom.

Ráadásul már nem is vagyunk túl fiatalok :(


2013. márc. 14. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem tehetsz semmit, ez van. 4 év nem a világvége. Az én gyerekeim között is majdnem 4 év lesz, pontosabban 3év 9hónap. De én meg éppen hogy örülök ennek. Ugyanis a lányom már elég nagy, jól megérti a dolgokat, nagyon várja a kistesót, és sokat fogja ringatni és etetni, mindig ezt mondja. Én utólag sem csinálnám vissza, ez a 3-4 év nagyon is ideális.
2013. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Miért kéne egy évet várni? Barátnőm fél éve szült császárral, most fél idős kismama! 2 nagyon jó hírű orvos tanácsára vágtak bele!
2013. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

4 év van a két gyerek között, ideális korkülönbség!

A nagy már értelmes, meg lehet vele beszél i mindent, elvan egyedül, szépen játszik, egész önálló!

2 évvel ezelőtt lehet agybajt kapok, a nagy nem volt el egyedül, nem hallgatott rám, 2 pelenkásom lett volna....


Az Isten így akarta, valószínű megvan az oka rá...

2013. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Kicsit kusza lett. Szóval a császáros szülés után fél évvel esett teherbe.
2013. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van, aki azt mondja, hogy már 4-6 hónap után lehet próbálkozni új babával. Én addig nem szeretném, amíg a mostanit teljesen fel nem dolgozom lelkileg is, úgy érzem, a következő baba sínylené meg, ha túl hamar bevállalnám.

Meg mondjuk a szervezetnek is talán jó egy kis pihenő.

2013. márc. 14. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebb ha nem 1-2 év van csak közöttük! A nagy már oviba jár, van időd a kicsivel, ráadásul ha a nagy sokszor elkap valamit ott, haza tudod vinni, nem kell idegeskedni, hogy most kivel hozasd el. Mire a kicsi ovis lesz, a nagy már sulis, szerintem így a pont jó.
2013. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Köztem és a húgom között 8 év van, anya engem 20 évesen szült a húgomat pedig 28 évesen.

Egy pillanatig nem volt ez hátrány sőt! Én imádtam őt babusgatni és később hallgatni a problémáit, segíteni neki, végignézni azt, hogy ő hogyan megy keresztül azokon amiken én keresztül mentem és tanácsokat adni neki.

Ő pedig imádta hogy volt ki babusgatta kiskorában, később pedig volt kinek kiönthette a szívét.

A legjobb barátnők vagyunk a mai napig!

Ezen ne aggódj, 4 év nem a világ vége!

2013. márc. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Semmi nem történik, ha 4 év lesz köztük, ez nem a világ vége, legalább mindkettővel ki tudod magadat babázni rendesen, oda tudsz figyelni mindkettőre.
2013. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a 4 a legideálisabb korkülönbség,max 3mal vállalnám be kevesebbel biztosan nem,nem is értem ezt a dolgot sokan miért problémáznak azon,hogy 1,5-2,5 év legyen a korkülönbség mindenki úgy csinálja ahogy akarja,te meg inkább nyugodj meg pihend ki magad,hogy 1 év múlva boldogan várhasd a másodikat.
2013. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is minimum 3-4 év korkülönbség az ideális.

Tudom, hogy mostanában divatos dolog 1-2 éven belül zsinórban "legyártani" a gyerekeket, de én szinte mindenhol azt látom, hogy ezt az egész család megsínyli. A testvérek féltékenyek egymásra, mert a nagy is túl kicsi ahhoz, hogy meg lehessen magyarázni neki, hogy egy újszülöttel sokat kell foglalkozni, az anyuka fáradt, belefásult a babázásba, és nincs elég ideje/energiája a gyerekre egyenként.

2013. márc. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!