Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csajok, adnátok tanácsot egy...

Csajok, adnátok tanácsot egy kétségbeesett anyukának?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok,ideje hát a kishölgynek beszereznünk egysmást:)Bababútort készíttetünk(kiságy,pelenkázó,kisszekrény),pluszban veszünk baba-mama ágyat(az a 4 funkciós bölcső:)),a nagy-kiságyba én készítem a baldachinra a függönyt,a fejvédőt és ágyneműt:)Amit megtudok varrni azokat én megcsinálom,de van ami nem megy:D

Ilyen például a babakocsi:DTeljesen kétségbevagyok esve,mert annyi más véleményt olvasok,teljesen összezavarodtam:SSzeretném a legjobbat venni neki,minden olyan funkcióval ami a legjobb a babának,az ár mehet 100ig(ezeket lespóroljuk az én általam készített dolgokon:D),vidéken élünk,falu,de szépen ki van építve,egyenletes jó út,ha ez számít,de amikor kicsit nagyobb lesz már szeretném vinni a természetbe is,szóval ott meg lesz földút.Mózeskosár is jó lenne hozzá,az egészéges(vagy az alap a kocsikhoz?:XD),2 funkciós kar,és lehessen jó sokáig használni.A súly nem baj,elég nagy súlyokat bírok,meg nem szívesen vinném busszal,úgyhogy nem baj ha nehéz.Szóval a legjobb és egyben valami szép színű(nagyon nem bánnám ha lenne benne pink:D) kocsit ajánlanátok Abigélnek?:D

Ami még kellene az a kocsiba az az ülés vagy hordozó,azt sem tudom milyet vegyek:S

Ugyanígy, a légzésfigyelő,pihenőszék,a cumis cuccok vagy mi,azok az aventesek:D,meg hát minden:S Maximalista vagyok de semmit nem tudok:(Rossz anya leszek:S

Ajánlanátok nekem mindent?De tényleg mindent amit meg kell vennem,jöhet a legjobb mindenből,az ár nem gond,tényleg sokat spórolunk a Mami tehetségén:)

Előre is Köszönjük Abi és Mami:)


2009. szept. 15. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
szerintem egy picit túlstresszeled a dolgot,nem??Bocsi,lehet hogy csak én gondolom így.Véleményem szerint,nem kell mindent egyszerre megvenni,ha a baba születése után 2-3 héttel veszed meg a dolgokat,akkor sem esik baja a picinek.Főleg 3 hétig nagyon ki se lehet vinni levegőre,tehát autós ülés,meg babakocsi addig nem nagyon jöhet szóba.A lényeg az hogy te ott legyél a babának,nagyon figyelj rá,és a többi csak másodlagos.Az első hónapokban úgyis csak Te kellesz neki.Sok sikert a babához!!
2009. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Nincs gyermekem, csak dolgoztam egy nyarat bababoltban, szóval, ami eszembe jut, és az anyukák ajánlották, azt most így elmondom. :D

Ami elsőre beugrott, azt listázom, zárójelben márkával is.

-Cumi (MAM)+csipeszes zsinór (MAM)

-Cumisüveg (MAM) Ebből van ilyen vákuumos, amit amikor fejrefordítasz, és cumiztatod a picit, az alján levegőt adagol, ergo a pici nem fog levegőt nyelni, és kisebb az esély a csuklásra. Plusz a cserélhető cumifejek hozzá.

-Mellbimbóvédő szoptatáshoz (valaki MAM-ra esküszik, van aki üveg-szilikon kombinációt visz)

-Mellszívó, a te egészségedhez is fontos, másrészt gyulladt ciciből nehéz szopiztatni

-Lázmérő (legjobb a digigális cumis lázmérő)

-Baba- sampon, olaj, popsitörlő, púder (Johnson)

-Popsivédő krém (Neugranormon, Bepanthen, de általában gyógyszertárit is írnak nektek még az elején)

-Rongypelus (szopiztatásnál, büfiztetésnél hasznos)

-Kerek végű körömvágó olló

-Egy puha pamut pléd, amit összehajtogatva az ölükbe tesznek a kismamik szopiztatáshoz

-Légzésfigyelő, ezt ki kell tapasztalni, sok helyen engedik, hogy kipróbáld

-a bejárós kismamik mindmind kivétel nélkül Benetton és Pierre Cardin babakocsit használtak, még másmilyet nem láttam :) Remélem segít :)

-Pelus (Huggies)

-Babaruci (bunny-t nagyon szokták szeretni) Ezen belül is:

egy-egy rövid és hosszú újjú body

lábfejes rugi, trikós és hosszú ujjú is lehet

zokni,

sapi

pulcsi,

és valami vastagabb ruci

takaró a babakocsiba

És ne feledd, tudom, hogy nagyon bele tudnak lendülni az anyukák a kezdeti ruhabevásárlásba, de tényleg ne vegyél túl sokat semmiből. Mert egyrészt nem tudod előre pontosan mekkora lesz a pici, másrészt iszonyatos mennyiségeket tudnak hozni a barátok/rokonok és nem fogod kihasználni őket, egy csomó lesz, amit még rá sem adtál a picire, de kinövi. Body-ból ne vegyél első körben egy 6-8 db-nál többet, meg rugiból sem kell 4-5 db-nál több, mert a nagymamik egyrészt nagyon szívesen segítenek, másrészt ez a mennyiség pontosan elég átmeneti időszakra, míg kitapasztalod, melyik a legpraktikusabb neked is, a babának is, és pontosan mekkora méret kell majd a későbbiekben. Anyukák tapasztalata alapján tanácsolom :)

Sok-sok boldogságot és egészséget kívánok. Ha esetleg bármilyen kérdésed van, szívesen segítek, ha tudok privátban is!

20/L

2009. szept. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon ráálltam a témára és tudom is,hogy túlságosan sokmindent akarok egyszerre,de ha nem lesz meg minden mielőtt Abi megérkezik mégstresszesebb leszek:D

Mózes,hordozó amúgy is kell,ki sem engednek a kórházból nélküle:DTudom,hogy én és apa leszünk neki a legfontosabbak,meg az első kéthétben itthon lesz a párom amúgy is,bízom a szakértelmében a baba cuccokhoz,de ha én nem vagyok ott tuti megharapom még akkor is ha a legjobbat veszi:D


Várok még linkeljetek is ha nem baj:)

Azért köszönöm az eddigi válaszokat:)

2009. szept. 15. 19:01
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem túlstresszeled a dolgot! Amiket leírtak kb azok kellenek, de nem az ár a lényeg. Én sok mindent a teszvesz-ről vettem, nekünk az ár is befolyásoló tényező volt, ráadásul hamarabb jött a kicsikém, így még nagyon sok minden nem is volt meg...
2009. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kicsit túlpörgöd a dolgot :) Autós ülés még újszülöttnek nem kell, ők hordozóban utaznak az autóban. Hordozó és horozó között igazából nem sok különbség van, csak dizájnban, árban, meg maximum kipárnázottságban. Abból olyat vehetsz, amilyet csak szeretnél. Ha olyan babakocsit választasz, amihez van, akkor ez meg is van oldva.

Ez kicsit drágább, mint amilyenre gondoltál [link] de szemléltetésnek jó lesz, szóval ha sok funkciót akarsz, akkor ilyesmit keress. Van mózes, sportrész, hordozó is. Szóval elég sokáig - akár végig is - lehet használni. Amúgy most elkezdtem nézegetni a neten, de nem sok olyat találok, amihez mózes is van, hordozó is meg sportrész is, amiket most találtam, azokhoz általában nincs hordozó. Mondjuk nem tudom, nekem sose volt ilyen csudajárgányom, a miénk egyszerű travel system volt, azaz valameddig dönthető sportrész és hozzá hordozó. Mózesünk nem volt. Amúgy a Quinny most le van árazva az Outletben [link] de ehhez kell egy hordozó legalább, mert így csak hat hónapostól jó, de használható hordozóval, én mindig szerettem volna ilyet. Mondjuk nálam az ászok ásza a Stokke, de hát az megfizethetetlen, Brendonban láttam múltkor 250 ezerért :S Egyszer volt szerencsém kipróbálni, és szuper, de hát ennyiért... Na mindegy, szóval szerintem 100-ig nagyon jókat lehet venni simán, érdemes bababoltban megnézni őket, velem mindig nagyon segítőkészek voltak, ha valami drágább dolgot vettem, mindent részletesen elmagyaráztak meg minden. Személyes tapasztalatom, hogy én a 3 kerekűt nem szeretem. Bár nekem csak az esernyőkocsim volt 3 kerekű, de megbántam, hogy olyat vettem, mert egy kézzel képtelenség irányítani, bár nagyobb kocsiknál hogy van, azt nem tudom. Jó, ha az összes részét lehet feléd fordítani amellett, hogy kifelé is fordíthatóak, bár én a sportrésznél már nem hiányoltam, de azt mondják, jó, ha az anya felé van fordítva a baba.


Cumis cuccok: ha elfogadsz egy jó tanácsot, nem veszel Aventet. A mellszívójuk nagyon jó, de kb két évet szenvedtem az avent cumisüvegekkel, nálam már lassan káromkodássá vált az "aventos anyádat", ezt a cumisüvegeknek mondtam gyakran magamban. És többen is voltak ezzel hasonlóan, mert egyszerűen rohadt nehezen lehet rátekerni a tetejét a cumisüvegre, ha egy picit is csálé, már folyik ki a tej, sokszor úgy, hogy észre sem veszed, csak azt, hogy a gyerek tiszta tej miután megitta, aztán lehet filózni, hogy vajon mennyi jutott a szájába és mennyi a ruhájára, meg persze lehet öltöztetni. Az Avent mellszívó jó, ha akarsz vegyél, de szerintem a cumisüvegeket kerüld el, azokat töltsd át másba, ha nem akarsz szenvedni. Persze, lehet, hogy van akinek bejön, de én ezt tapasztaltam, két év után telt be a pohár, amikor már mérgemben hármat kidobtam. Úgy voltam vele, hogy már úgyse sokáig lesz cumisüveg, nem veszek újakat, de aztán arra jutottam, hogy veszek valami párszázforintosat akármilyen kis időre is, de nem bírom tovább ezekkel a bénaságokkal. És csodák csodája, a sima, szabvány forma cumisüvegekkel semmi baj.

Ha cumit akasz venni, hát arra nincs szerintem örök érvényű szabály, én csak annyit tapasztaltam, hogy amilyen cumit először kap a baba, ahhoz a formához fog ragaszkodni. Talán már észrevetted, hogy van ilyen: [link] ez a fogszabályzós, aztán van a szimmetrikus, ezek az aventosak általában, meg persze még sok másik, erről most nem találok képet, meg van ez a csepp alakú (klasszikus): [link]

Na az én fiamnak pl. az első fogszabályzós volt, azóta se fogad el másikat. Én már nem is tudom, mi alapján választottam, szeritnem csak úgy, mert abból volt sok. Érdekes, hogy most meg alig látok ilyet, csak szimmetrikus van mindenhol.

Légzésfigyelőben és pihenőszékben nem tudok tanácsot adni, nekünk nem volt.

Amúgy valami hordozót (mármint kengurut, kendőt, vagy ilyesmit) nem szeretnél? Isten ments, hogy rábeszéljelek valami fölöslegesre, de én nagyon nagy hasznát vettem a kengurunak, amikor hivatalokba kellett mászkálni, meg főleg télen, amikor a hóban elég cinkes volt tolni a babakocsit, kenguruval meg nagyon szabadon tudtam mozogni, a lépcsők sem jelentettek gondot. Kirándulni is nagyon jól lehet vele, és szeretik a babák nagyon.

Remélem tudtam valamennyit segíteni, de ha van még kérdésed, priviben is írhatsz, én már nagyon sokmindent kipróbáltam, sajnos pont a tapasztalat hiánya miatt - egy gyerekre 5 babakocsit használtam el -, szóval elég jól kitapasztaltam, hogy mi az, ami jó (így a következőnél okosabb leszek).

2009. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy ne engednének ki mózes nélkül a kórházból? Akkor mi azóta is ott lennénk már két éve XD
2009. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Én is ilyen voltam, volt vagy 5 féle listám, mindenkit riogattam, sztem a környeztem már alig várta, h végre megszüljek.

Nekem az Aventosak bejöttek, igaz, h tápszeres lett a kicsim, és széles a szája, szóval könnyű volt adagolni a tápszert, azonkívül csak itatócsőrt kellett vennem, és lett csőrös poharam, ez így néz ki:

[link]


Babakocsi, nagy dilemma, én az elsőt el is adtam, mert nem volt jó, Brendonos volt, 3 funkciós, de nem volt hozzá mózes. Végülis mindegy, h milyet választasz, csak egyet nem ajánlok, amiben az újszülött is hordozóban fekszik, inkább ilyet, ehhez van hordozó, és mózes is: [link] amikor kisebb, a mózesben alszik séta közben, utána már a hordozó is jó.

Itt jókat találsz, és nem is a legdrágább.

Ruhákból tényleg ne vegyél sokat, a szépekből. Viszont zat javaslom, h kérj sokat, játszósat, vagy turkálj, mert az én fiam 2 hetes volt, és konkrétan a 6. átöltöztetésnél nem volt mit adnom rá. A pelusból kifolyt a cucc, ráadásul többször le is bukta a ruhát, én meg mint a hülye kézzel mostam, anyu közben vasalóval szárította...

Tisztálkodószereket ne vegyél neki, kapsz majd a kórházban csomagot, abban benne lesz minden, babfürdető stb. Bababolajat viszont vegyél, mindegy melyik, Gabis van nekünk, mert az nem volt benne, míg a kórházban vagytok, a gyerekorvos felírja a cuccokat, Germicid kúp, ha lázas lenne, a köldökére hintőpor, alkohol, popsikrém. A popsikrémből én a gyógyszertárit használom, ha piros, akkor Sudocremet, azt is kapsz majd a csomagban, ingyen mintát.

Légzésfigyelőt, Angelcare-t használtam, nagyon meg voltam vele elégedve, bébiőrrel együtt volt,ilyen, csak régebbi típus: [link]

Az Aventra visszatérve sokan, köztük én is azért szeretem mert variálható, mindene jó mindenhez:)

A légzésfigyelőt béreltem, és nagyon sokat teszveszen, vaterán vettem. Nézegess körbe azokon az oldalakon is, sok használt, de új cucc is van.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok!

2009. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mondom én,hogy teljesen kivagyok:D

Jajjj isten ments,hogy az ár legyen a meghatározó,tudom én,hogy nem az a lényeg,hanem a minőség:)

Tényleg a lánykának én készítem a cuccait,a ruhái nagy részét is én varrom:)

Nah az az,nem az autósülésre gondoltam,hanem arra a hordozóra,amit az autoba lehet tenni:DCsak én autósülésnek hívom azt is,mert másnak nem használnám szívem szerint amíg pici és kell a gerincének a vízszint:)

Szóval ami egyes babakocsikhoz van,azt lehet az autoba használni?Bocsi,hogy értetlenkedem,csak gyorsan futottam át a választ XD

Nah,főleg a hordozó miatt jöttem,erre azt felejtem el:DSzóval arra gondoltam,hogy azt a fajta kengut venném,amiben vízszintben lehet a baba.Elfelejtettem a nevét,pedig még én is ajánlgattam nemolyan rég valakinek:SÁááááh,nemtudom...A kendőt nem merem,mert abban az a görnyedt póz,mégha csak fél óra is...hát nem...az a vízszintes kengu a jó:D

A mózes...nos azért azt az autoban nem köthetem be,ezért mondtam:D

A cumi cuccok akkor ok:DBár cumisüveg...hát csak akkor ha esetleg tápszeres lenne,de adja isten,hogy a nagy mellemben jó sok tej legyen(biztos vagyok benne,hogy sok lesz,nálunk mindenkinek rengeteg volt,anyumnak még tejtesója is volt:))szóval nálunk a kiskanál a menő,nem cuclisüvegezünk(barátnőm ő majd 1 éve lesz mire nálunk kibújik Marcsa:D),is kanalazott ha vizet vagy ilyeneket kellett adni:)...

Szoptatóspárnát már varrtam,mert mindig hason aludtam és most már nem úgy megy,de most igyekszem:D

Jah igen,az első 6 hónara(hacsak nem növi ki hamarabb),ilyen baba-mama ágyat vettünk,az ágyunk mellé csatolom s kész(a dizi más mert pink)

[link]

Babakocsiból néztem amúgy most ezeket a HAUCK kocsikat,olyan édes mintás kocsijaik vannak és nem túnnek rossznak sem:)

A babaszoba,az is,jesszusom XD,már alig van időm és még nem mentettem le:)Lehet amúgy bolond vagyok már:DMost alakítottuk át a szobát,most már a mi szobánkból lett a babaszoba de a franciaágyunkat hagytuk(plusz uge a gardrób:)Majd 1 éves kora után átköltözünk a másik szobába,addig nem hagyom magára:)

Jah tényleg:D Festek ám a falra is,ezt a rajzot kezdtem el:)

[link]

Ami ott van a lány mellett babzsák is meg van már varrva:D

És ilyen angyalkát csinálok a függönyre,az ágyneműkre stb:)

[link]

Jesszus,megszállott vagyok tényleg,de olyan jó neki ilyeneket készíteni:)Meg most van időm is,bár ezekkel még ráérnék fél évig de inkább most amíg lelkes vagyok:)

Jajjjj tényleg,Mamám nyuszifüles sapit köt neki télre:D

Meg olyan édes kis zoknikat és kiskabátot,hogy olvadoztam csak:D

Nah ha valakinek eszébe jut még valami akkor ossza meg velem:)Szívesen fogado minden ötletet:)

És köszönjük az eddigi tanácsokat:D

2009. szept. 15. 20:01
 9/19 A kérdező kommentje:

Jajj közben írtál:D


Igen én sem akarom azt az újszülöttes hordozós kocsit,tudom,hogy nem jó nekik,vagyis a gerincüknek,de olyan sok anya abban tolja,sajnálom őket:(

Ez a kocsi jónak tűnik,sztetek?

[link]

Csak ehhez meg nincs hordozó...hmmm,asszem szét kell még néznem:D

Igen,én is gondoltam,hogy Angelcaret veszek,midnenki azt dícséri,az meg nem bja egy előbbi kommihoz visszatérve ha használt,csak működjön és megbízható legyen:)

A fürdetők...egyben vagyok csak biztos,az,hogy sudocrem lesz:DJohnsonst tuti nem vezsek,mert még engem is szétszárított,azthiszem próbálgatunk majd,amelyik jó lesz az lesz,bár erősen hajlok affelé,hogy a bio fürdetőt használom majd,a sampon is szintén a többi gyógyszertár.Csak azért mert én is ekcémás voltam,nem merem bevállalni,hogy baja legyen mert kísérletezem:)

2009. szept. 15. 20:08
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy ennyit stresszelsz a vásárláson, mert én is majdnem ennyire pánikban voltam, mint te! Én leginkább a babakocsi vásárlásán voltam fennakadva. Abból mindenképp 3 funkciósat akartam, ami mózes+sportrész+kocsiba köthető hordozó. Nem akartam nagyon kicsi kerekűt, mert felénk nem túl jók az utak, aztán fontos volt, hogy 2 irányból a vázra lehessen tenni a tartozékait, nálunk a súlya és az ára is sokat nyomott a latban. Na meg, hogy ne legyen nagy darab, mert a férjem és én sem vagyunk túl megtermettek. Tehát maradt néhány márka, a legvégén (főként az áruk miatt) 3 maradt: Pierre Cardin PS 682, Symbaba Danny Sport, Chipolino Gemma VIP. Hát, aztán mi az utolsót választottuk, mert a PS-ről nem sok jót hallottam, a Symbaba nekünk hatalmas volt, és design-ra a Chipolino vitte a pálmát. Tehát a legnagyobb dilemmám ez volt, a többit már abszolút nyugodtam gondoltam végig és vettem meg. Légzésfigyelőnk Angelcare 300, cumit nem vettem még, mert volt egy Mam a Felicitas csomagban, majd ha kell még, akkor elugrunk egy boltba, cumisüveg Tommee Tippee, kiskádból a legegyszerűbbet választottuk, mert nekünk csak tusolónk van, így azt sokáig tudjuk használni, kádállvány, kiságyat vettünk Drewex Kuba Teak színűt és Apa megcsinálta a hozzá való pelenkázót és komódot, ágynemű + baldachin (ami nem annyira fontos csak szép:)), kókuszmatrac. Azt hiszem, hogy ezek voltam a nagyobb beruházások. Philips bébiőrt+Avent mellszívót+Tefal babamérleget kölcsön kaptam. Aztán van néhány dolog, amit csak akkor veszek meg, ha nagyon nagy szükségét látom. Pl. sterilizáló, cumisüveg melegítő, pihenőszék, pelenkatartó vödör (szerintem elég lesz egy fedeles szemetes is, de majd meglátom)... Azt hiszem ennyi. Én is lennék maximalista, de sajna nálunk az árakat is nézni kellett. Viszont azért így is meg lesz nagyjából mindene, aztán ha mégsem, majd később pótoljuk! Ja, a ruhák, apróságok, kiegészítők "listája" lemaradt, de már így is túl sokat írtam:), meg azt megtalálhatod bárhol a neten, csak írd be a keresőbe, hogy "kelengyelista" vagy ilyesmi:) Amúgy arányaiban nagyon sok pénzt "visznek el" ezek a kisebb dolgok, mert erre mindig azt gondolod, hogy "na jó, végül is csak ennyibe kerül", aztán a végére szépen megugrik az összeg.

Remélem segítettem, meg azt is, hogy én is jó döntéseket hoztam. Élesben kb 3 hét múlva próbáljuk ki ezeket, mert okt. 2-re vagyok kiírva:)

37 hetes pocis

2009. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!