Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csajok, adnátok tanácsot egy...

Csajok, adnátok tanácsot egy kétségbeesett anyukának?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok,ideje hát a kishölgynek beszereznünk egysmást:)Bababútort készíttetünk(kiságy,pelenkázó,kisszekrény),pluszban veszünk baba-mama ágyat(az a 4 funkciós bölcső:)),a nagy-kiságyba én készítem a baldachinra a függönyt,a fejvédőt és ágyneműt:)Amit megtudok varrni azokat én megcsinálom,de van ami nem megy:D

Ilyen például a babakocsi:DTeljesen kétségbevagyok esve,mert annyi más véleményt olvasok,teljesen összezavarodtam:SSzeretném a legjobbat venni neki,minden olyan funkcióval ami a legjobb a babának,az ár mehet 100ig(ezeket lespóroljuk az én általam készített dolgokon:D),vidéken élünk,falu,de szépen ki van építve,egyenletes jó út,ha ez számít,de amikor kicsit nagyobb lesz már szeretném vinni a természetbe is,szóval ott meg lesz földút.Mózeskosár is jó lenne hozzá,az egészéges(vagy az alap a kocsikhoz?:XD),2 funkciós kar,és lehessen jó sokáig használni.A súly nem baj,elég nagy súlyokat bírok,meg nem szívesen vinném busszal,úgyhogy nem baj ha nehéz.Szóval a legjobb és egyben valami szép színű(nagyon nem bánnám ha lenne benne pink:D) kocsit ajánlanátok Abigélnek?:D

Ami még kellene az a kocsiba az az ülés vagy hordozó,azt sem tudom milyet vegyek:S

Ugyanígy, a légzésfigyelő,pihenőszék,a cumis cuccok vagy mi,azok az aventesek:D,meg hát minden:S Maximalista vagyok de semmit nem tudok:(Rossz anya leszek:S

Ajánlanátok nekem mindent?De tényleg mindent amit meg kell vennem,jöhet a legjobb mindenből,az ár nem gond,tényleg sokat spórolunk a Mami tehetségén:)

Előre is Köszönjük Abi és Mami:)


2009. szept. 15. 18:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
20:18-as vagyok, csak most látom, hogy a regényem írása közben a kommentedbe belinkelted az egyik kocsit, ami nekem is tetszett. Na, minket arról beszéltek le. Pedig sokáig az vitte a pálmát, csak aztán fórumokon is utánanéztem, nagyon megoszlottak a vélemények, sokan nem szeretik. Meg aztán az üzletben tologattunk, hát, nem volt valami jó a kereke. Nem arra akart menni, mint mi:) De aztán mindenkinek más tetszik, lehet, valakinél ez az abszolút favorit!
2009. szept. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Légzésfigyelő: álomvirág, nekünk nagyon bejött, 3 lapos az érzékelője ! Csak akkor riasztott tévesen,amikor túl vastagon volt alatta 2 lepedő, 2 pléd (nem tudom, minek tettem oda annyit :S) , ill. amikor teljesen bemászott a sarokba.... 1 hónaposan.... :D

Nekünk is aventes van, de ez a rácsavarás dolog tényleg bosszantó... :(

2009. szept. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írtak már.

Én annyit tennék hozzá, hogy ha újra lehetne kezdeni, én Espiro Vector kocsit vennék, a súlya miatt.

Symbabánk van, nagyon szuper kocsi, de 12 kg! Idén télre vennem kellett emiatt egy másik kocsit. Ha kiszámolod, baba pl. 9 kg + kocsi 12 kg + pelustáska 2 kg + 1 gyors bevásárlás kb. 5 kg = 28 kg!!

8 kg alatti babakocsit keress, ha megteheted!

2009. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok:)


Mindenkinek köszönöm a tanácsokat,köszönnm a kelengyelistát is,de már megvan:DHolnap megyünk Bp-re vásárolni,ha hazajöttünk elmesélem mit sikerült beszerezni:)

Puszikálunk mindenkit:)


Adrienn és Abigél:)

2009. szept. 16. 13:37
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem jól sikerült a vásárlás! Mit sikerült vennetek? Lehet, már elkéstem a válasszal, de mi pont ilyen babakocsit vettünk, amit belinkeltél: Pierre Cardin Ehhez van mózes, sport és hordozó is, és a vázát olyan kicsire össze lehet csukni, hogy a mi kis autónkba (fiesta) úgy befér, hogy még 1000 más dolog is befér mellé. Nekünk ez volt a szempont. Világoskékünk van, mert a színe nagyon megtetszett. Én is nagyon rá voltam kattanva a bakocsikra, ezt néztem ki legelőször a neten, úgy látszik itt is érvényes a szabály: mindig az első marad. Néztem én is a neten véleményeket, de ebből csak azt tudtam leszűrni, hogy minél többet olvasok, annál jobban belebolondulok, mert mindenkinek más igényei vannak, más tapasztalata. Úh. szerintem te is úgy vásárolj, ami szerinted a legjobb neked és a babának. Elvégre mindig saját kárán tanul az ember. Valakinek az jön be, ami másnak szörnyű.

Én cumisüveget max 2 veszek, cumiból már van egy, amit a babamagazinhoz kaptun, sztem az elég is :o) nem vagyok egy cumipárti, ha nem kell a babónak inkább nem erőltetem.

Én a babamérlegen őrlődtem még: kell e vagy nem. Erről is annyira megoszlanak a vélemények, hogy meguntam. Végül mikor eldöntöttem hogy nem kell, anya tud szerezni ingyé, így mégis lesz. De pénzt nem adtam volna ki érte.

Légzésfigyelőt használtan vettük angelcaret, babaőr kéne még, nem is hozzánk, hanem anyósékhoz kertesházba.

A szoptatós cucokkal még én is bajban vagyok, hogy milyet, meg hogy kell e, sterilizálót egyenlőre nem veszünk, azt is lehet később, ha kell.

Én mindig attól félek, hogy ki fogok felejteni valamit, mert mindig kapok ötleteket, innen is, de nem írom fel, csak hogy ez is kell majd, az is kell, aztán lehet hogy elfelejtődik.

Most hirtelen ennyi. Írj, hogy mit sikerült vásárolnotok!

Írígylem a kézügyességed, super, hogy ennyi mindent meg tudsz magad csinálni. Én max varrógéppel nadrág alját tudom felhajtani, illetve gombot visszavarrni :o(

Jó készülődést, boldog babavárást!

29h km

2009. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok:)Nah voltunk vásárolni és nagyon de nagyon sokmindent vettünk:D(bocsi,hogy csak most írok,de 7re értünk haza,kajcsiztunk(szerencsére Nyu,nagyon finit főzött nekünk:),megmutogattuk a babaholmikat,szörnyülködtünk velük egy sort,hogy ott hagytuk az egész megtakarított pénzünket(persze ez nem igaz:D),aztán közös fürcsi,pici pihi aztán még összeírtam és kerestem és töltöttem nektek a képeket,hogy miket szereztünk be:D


Szóval vettünk egy Chicco trio for me babakocsit:)


sportrész, mózeskosár és autósülés ami egyszerüen csatlakozik a könnyű vázhoz

újszülőtt kortól ajánlott 3 éves korig

mindkét irányban fordítható sport rész

4 háttámla pozició

praktikusan és könnyen összecsukható

tartozék esővédő, polár belsős lábzsák, pelenkázó táska

Ez nagyon jónak tűnt bár egy vagyon volt,de betudtuk annak,hogy úgyis lespóroljuk azokon amiket készíttetünk:)

Ez az egyébként:(vmelyik babás oldalról szedtem)

[link]


Cybex I go kenguru(ez volt az amit kinéztem és tényleg jól jön,főleg ha buszon megyünk és ebben már rögtön vihetem is,ami nemhiszem,hogy gyakori lesz,de akkor majd a tesónak:D,jah igen azt megállapítottam,hogy mindegy mit veszek,díszítés kell rá,így olyan snassz:D)

[link]


Kiskádat+ állvány+ fürdető szivacs (a kád egyszerű pink,de a fürdető szivacs nagyon keményXD,az egész kádat beteríti és bele illetve rá rakhatod a babát:)Legalább nem fogok félni,hogy majd elejtem,bár barátnőm kislányát félelem nélkül fürdettem egyedül 17 évesen:D)


BabyMoov pihenőszék (direkt választottam olyat amin nincs olyan játszó,mert inkább tényleg csak azért kell,hogyha megyek a konyhába,akkor tudjon pihizni...én eljátszok vele,ott is ugyanúgy:D)

[link]


Angelcare Captiva használtpelus tartó+ zacsi(a konténer elég messze van és nekem így higiénikusabb is,de kövezzetek meg:D)

[link]


Szoptatáshoz vettünk nagyon sok dolgot,de hiába mondtátok,hogy az aventes cuncuüveg nem jó csak azt vettünk(biztos,hogy van valami beütésem,mert szeretek mindenből egyformát venni-}Miss Monk:D)

-4b-os tejtároló

-bimbóvédő és krém (ezekhez leginkább Manócska ragaszkodott)

-Kezdő szett:

1 db Isis mellszívó 2 db 125 ml-es cumisüveggel

1 db Mikrohullámú sterilizáló 2 db 260 ml-es cumisüveggel (gőzös strerilizálót akartam,de így csomiba olcsóbb volt:))

40 db Eldobható melltartóbetét

-tejgyűjtő zacsi:)

-Cumisüveg és bébiétel melegítő( ha esetleg nem kellene a cumisüveg,de babaételek melegítéséhez azért még jó lesz:))

-Vettünk még 2db Avent játszócumit:)

-Ezen kívül vettünk még

-kisfésűt és kefét (biztos ami biztos:D)

-köldökvédőt

-orrszívót

-ollót

-vízhőmérőt

-speciális fogacska ápoló (fogkefe,meg nem is tudom mi is van benne:D)

-orvosság adagoló

-cumi formájú hőmérőt

-Vettünk 2 kókuszmatracot,az egyiket a bölcsőbe a másikat a kiságyba

-Pelenkázómatracot(van rajta egy édes hatalmas eper:D)


-Légtisztító (Manóm kiskorában asztmás volt,emlékszem hogy az anyukája egész éjszaka kint ült vele a friss levegőn mert nemtudott levegőt venni a pollenek miatt,nah azt már nem,hogy az én lányom,vagyis a mi lányunk is átélje ugyanazt amit ő is és én is)


Angelcare légzésfigyelő és bébiőr egyben:D

[link]


Sencor babamérleg

[link]


4 in 1 baba-mama ágy,vagyis inkább bölcső:)(ez az egy amit nem akartam készíttetni,mert önmagában nagyon szép volt és amúgy is:))

[link]


3 szoptatós melltartó

Hasleszorító öv



Eddig ennyire jutottunk,az ár körülbelül sokkal több mind negyed millió,van már 400 is...Kész anyagi csőd:SDe sebaj megéri:)


A játékokat,úgy értem a zenélő forgó,meg néhány plüsiXD,nemistudom mi,azt én is csinálom,meg teszveszről vateráról rendelem,ott olcsóbb,de amiket most vettünk azokat jobb szerettem volna újonnan:)


A babaruhákkal és a babaágyneművel és a szopis párnával vagyok gondban,nemtudom,hogy legyen.

A babaruha még egyszerű,mert oksi,hogy igyekezzek 100% pamutot venni,de hol?És mennyit?Látom én,előttem a kelengye lista,de mégis,nincs oda írva,hogy ez kifejezetten egy decemberi babána van kifejlesztve:S

Úgy gondoltam veszek 4 rövid és 4 hosszú bodyt,a méret inkább majd 62-es legyen,biztos ami biztos(a rucivásárlást,majd a súlybecslés után tervezem)

4 ujjas és 4 ujjatlan rugdalózó (2-2 vékony,2-2 vastag)

4 kardigán és pulcsi

2db kocsikabát

4 megköthető sapi( nagyim képzeljétek most dizájnos nyuszifüles sapit köt)+ a nagyié(ami sok lesz nagyon:D)

14 pár zokni vékonyabb vastagabb

4 harisnyanadrág

2 levegőztetőzsák

2 kocsicipő


És akkor az ágynemű.Mondtam,hogy én varrom,de mégis miből?Igyekszem 100% pamutot találni a huzatnak,de mondjuk a fej-rácsvédőt tölthetem szivaccsal?

Ha nem lenne nagy esélye az allergiás asztmára nem is kérdezném,de mondom apuval fél éjszakákat kint kellett,hogy üljön az anyukája.Szóval segítsetek:'(

Még annyi,hogy ugye paplan és párna,oké megveszem mert antiallergén,de azt nem kell használnom ugye?Úgy olvastam,hogy sokan alvózsákban vagy miben altatjátok és én is abban szeretném...arra kell még pléd külön?vagy paplan?Csak nem,az úgy már túl meleg lenne:)Vagy mégis?A párna tuti nem kell,azt tudom,de tényleg ott a szoptatós párna...azt is én készítem,mivel tölthetem?:SVagy áhhhhh....baszus,már totálisan kész vagyok,pocsék anya leszek,semmit nem tudok:'(

2009. szept. 18. 00:09
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia! A tegnapi 21:38-as vagyok. Hát jól bevásároltatok! Mindenből a legszuperebb dolgok... nem sokan engedhetik meg maguknak ezt, de Abigélnek nagyon jó dolga lesz!

Ne parázd ennyire túl a dolgokat, azt meg, hogy rossz anya leszel, felejtsd el! Hogy lennél már az, ha már most megadsz mindent a csöppségnek és mindenre gondolsz!

Szerintem, csak halkan mondom, hogy ezekből sokmindent nem fogsz használni, de adja isten, hogy mindent ilyen lendülettel és lelkesedéssel használj majd, és ne bánj meg semmit amit megvettetek! :o)) A ruhákban nem tudok tanácsot adni, mert még én sem vagyok képben, nekünk nov végén születik a kissrácunk, úh. tényleg kellene valami téli babalista, de a 14 pár zokni nekem soknak tünt :o)

Nem tudom, hogy az összes rucit te szeretnéd e varrni, de a bodyk, rugik nagyon jók vannak a Tescoban. 3-as csomagolás, mindenféle méretben, és van ujjatlan, rövidujjú, meg hosszúujjú. Én ezekből vettem, meg még veszek is fehéreket, azt ki lehet mosni többször is, nem kell félni a színvesztéstől. És veszek 56-osat és 62-eset is, aztán meg apa is meg tudja venni később, mert csak megmondom neki milyet hozzon. Én rövidujjú bodykat nem nagyon veszek, mert arra úgyis adok még hosszúujjú valami felsőt, és akkor ne irritálja a varrás a kis karját. Inkább ujjatlan, vagy hosszúujjú, ha nagyon hideg van.


Az alvás: A párna tényleg nem kell, helyette textilpelus félbehajtva. Azt mondják, hogy a cseh pelenka a legjobb, régen is az volt a legsuperebb... nekem kicsit vékonynak tűnik, de mindegy (th. származási hely Csehország, és nem Kína!!) Szintén a tecsoban vettem kék macis mintásat (lehet rózsanmacisat is kapni) párna gyanánt, de persze majd fehér is kell egy jócsomó büfihez, törléshez, mindenhez, veszek vagy 12-14 db-ot.

Én is úgy terveztem, hogy hálózsákban altatom a gyerkőcöt: azt tanácsolták, hogy mindenképpen ujjatlan hálózsák legyen, és ne pont jó méret, hanem egy számmal nagyobb, hogy dujon benne a kis lába mocorogni.

Mi panelban lakunk, így anya azt mondta, hogy nem kell vastag téli hálózsák, hanem olyank könnyű közepes, mert ha alszik, egy pléddel vagy a kis takarójával úgyis be kell takarni. Bár nálunk nagyon meleg van a távhő miatt, nálatok lehet más családi házban.


A kókuszmatracra vettem matracvédőt, bár azt csak kettévágom, és a közepe felé rakom fel csak, mert az nem légáteresztő, a kókuszmatracnak pedig pont az a lényege. De valamivel kellene védeni a matracot a balesetek ellen. Legalábbis egy ideig, míg nem találok megfelelő pelust.


Szerintem az asztma nem attól alakul ki, hogy milyen anyaggal töltöd a rácsvédőt és a szopipárnát. Nálunk anya is asztmás, én nem, de öcsém az lett. Szobában parketta, a légtisztító jó, kevés szőnyeg ami porfogó. Én baldahint sem vettem, mert fiúnak sztem annyira nem nagyon kell, de ha Abigélnek lesz, szerintem azt is moshatod sűrűn.


A szopipárnát én innen randeltem, nagyon szeretem, alvásnál már így négyen vagyunk az ágyban, de még elférünk: Párom, én, bébus a hasamban és a kígyó=szopipárna :o)

[link]

Itt tudsz esetleg szabásmintát is rendelni, illetve megnézheted mivel töltsd. Esetetleg töltetet is tudsz rendelni. Nekem a sima töltetű van, nem a tönköly, mert én a tönkölyt nehéznek gondoltam. És azért éjszaka párszor odébb kell tenni a kígyót, ha ki akarok menni pisilni, vagy a másik oldara fordulok, stb.


Na, bocsi, hogy ennyit írtam, de gondoltam én is megosztom ezt veled, ha már te is ennyire lelkesen megosztod velünk a készülődést.

Ha eszedbe jut még valami írj! Még én is várom a tanácsokat, ötleteket tapasztaltabbaktól!

Üdv Csajok!

2009. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

ÉN úgy érzem nem vettünk még sokmindent,annyira félek,hogy valamit elfelejtünk vagyis nem valamit hanem a legfontosabbat:S

Tényleg szinte a legdrágábbakat vettük,de úgy gondoltam,hogy ezek olyanok amiből jobb az új és a legjobb,na meg amit félretettek nekünk a szüleink,amiket mi tettünk félre azt jó ezekre elkölteni,úgyis egy csomót spórolunk az ágyon a szekrényen a pelenkázón és sok textilen.Ha ezeket nem készítené el nekünk és én,akkor nem vettem volna meg azt a Chicco kocsit,amúgy azthiszem így is elég jó vétel volt:)Kicsit sznob és olyan filmbéli anyának érzem magam most,hogy ilyen drága dolgokat vettünk,mint aki ezzel akarja kompenzálni a szeretetet,de csak nem leszek olyan mint apám.Ha csak arra gondolok,hogy Abigél nemsokára itt lesz a kezemben,megölelem a hasam és uhhh,megszuttyongatom szegényt:D

A levegőtisztítót azért vettük meg,mert a kedvesem,amikor egész pici volt,allergiás asztmában szenvedett,azthiszem ez rá a helyes megoldás.Anyósom minden éjszaka kint ült vele,emlékszem amikor mesélték nekünk,anyuék jóban voltak mert mind a ketten asztmásak vagyunk és konzultáltunk erről,vagyis ők.Szóval kiderült,hogy Manócska,az ágyneműtől fulladt be,úgyhogy átváltottak végül gyapjúra ha jól emlékszem,onnantól minden rendben volt:)

Ezért is nézem meg majd még,hogy mit kapjon Abi,mert félek,hogy majd ő is így jár....S:

Amúgy nem akarok minden rucit varrni:DDehogyis,csak a csinibbeket,mire eljön a szoknyaszezon már nagyobbacska lesz,akkoris,a kismama magazinban is most nagyon durván jó szabásminták vannak,én meg tervezek gyerekruhákat amúgy is,majd megkérem a nénikém,hogy csinálja meg a szabásmintát(az az egy nem megy:P) én pedig összevarrom:)

A többi rucit,szerintem a tescobol szerezzük be,a cherokee nagyon jó gyerekruhákat gyárt,de jól megnézem hány % pamutból van,mert nem adhatok rá azért nem pamutot:)

A 14 zokni tényleg túlzás:DAkkor legyen csak 7 pár,minden napra 1,vagy 2:D

Jah igen és varrok még 3 kifogót(ugye ez a neve?),találtam szabásmintát a praktikában,úgyhogy kap egy macisat,egy happy berryset és egy nemtudom még milyet,lehet nyuszifüles lesz:D

Jujjj képzeljétek,mami köt kis sapit neki,mondtam,hogy szegény Abi,bolond anyja leszek,mert imádom a japán kultúrát és náluk most hódít a lolita stílus,úgyhogy kap majd ilyen ruhákat és kiegészítőket tőlem:D

[link]

A szobáját is megmutatom,olyan jó,hogy van internet,mert nagyon jó képek vannak a szobákról és találtam egyet anno,ami nagyon megtetszett így némi változtatás után végül ilyen lesz:)

[link]

Azzal a különbséggel,hogy nekünk fa színű lesz nem fehér és a kiságy elején ez a Happy Berry figura lesz:

[link]

Míg az ágyneműtartó gombjai a szekrényen a fogónál és a pelenkázónál pedig ez:

[link]

Szerintem aranyos kis szoba lesz,tényleg csak az anyagot kellett volna kifizetni,de apám profi és szerzett neünk ingyen anyagot:DA bácsika a figurákat is ráteszi,nekünk csak annyi a dolgunk,hogy kifestjük:D

Remélem szeretni fogja majd ha kinövi a bölcsőt,bár ha rám hasonlít kis hisztis lesz:D

2009. szept. 18. 10:50
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

Szia Ada :)

Hogy vagytok? Kár, hogy már nem írod ki a neved, de azért néha be tudlak azonosítani (ha te vagy a 77%-os jelenleg, remélem te vagy, mert különben nagyot csalódom magamban :D ).

Na, mik azok, amiket megvettél és hasznosak voltak, és mik azok, amiket mégsem kellett volna? Abigél mekkora már, Úgy értem, méretben :)


Bocs, hogy itt kérdezősködök meg minden, csak te gyakorlatilag egy jelenség voltál itt, amíg kiírtad a neved, meg azzal a jellegzetes, szókimondó stílusoddal pláne :)

2010. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!