Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek szülnek a nők a mai...

Minek szülnek a nők a mai világban, csak azért hogy legyen aki majd eltartja őket időskorúkban, de a gyerekkel kamasszal már nem esik jól foglalkozni? Tisztelet a kivételnek.

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést olvasok nap mint nap, hogy anyám nem foglalkozik velem, anyám állandóan kiabál, anyámat nem érdeklem, anyám azt mondta kitartott vagyok, mit csináljak anyámmal, hogy mondjam el anyámnak hogy lehet hogy terhes vagyok,kirakat anyám az utcára és még sorolhatnám. Jól tudom hogy a kamaszok hajlamosak túlozni főleg ha a szüleikről van szó, és hogy nem egyszerű velük az ember dolga. De ha már egyszer vállaltam azt a gyereket, akkor az a legkevesebb hogy segítem támogatom ott vagyok mellette foglalkozom vele és nem hagyom cserbe ha bajba kerül. Nem teszem utcára mihelyst betölti a 18-at és főleg nem vágom a fejéhez hogy én tartom el. Én vállaltam még szép hogy eltartom ameddig szükséges. Ha normálisan neveltem akkor magától is felfogja majd hogy az a helyes hogy dolgozni menjen. Egy szülő dolga kialakítani a bizalmat, neki kell leülni beszélgeti a gyerekével, és biztosítani a támogatásáról. Maguktól ezek a kamaszok nem tudnak ilyesmiket. Hogy tud a szülői szeretet az anyai ösztön csak úgy eltűnni 18 év után vagy ha valami gond történik? Meddig tartana leülni velük és elmondani hogy mire való az óvszer meg a fogamzásgátló, elkísérni őket nőgyógyászhoz, vagy megvenni a fiainknak az óvszert. Megkérdezni mi volt a suliban meghallgatni őket ha valami bajuk van, bizalommal fordulni feléjük. Miért van az hogy sokan nem foglalkoznak az ilyesmivel, aztán meg csodálkoznak hogy sok a tini terhesség meg a tini bűnöző? Ezek nem felnőttek hanem zavart tinik akik figyelemre törődésre szeretetre vágynak. Miért nem lehet ezt elfogadni és jobban odafigyelni rájuk? Hogy képes egy nő akinek már gyereke született egy anya ilyen felszínesen ilyen nemtörődöm módjára viselkedni? Még szerencse hogy vannak kivételek.
2013. márc. 17. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Ne innen készíts statisztikát, itt csak problémák jelennek meg, azért senki nem ír ki kérdést, mert annyira csodálatos a kapcsolata a szüleivel.


Aki pedig nem törődik a gyerekével, az általában nem törődik másokkal sem, felkészületlen a szülőségre. Hibákat kevesen látnak be, így eléggé ellentmondásos azt várni, hogy valaki azért ne vállaljon gyereket, mert alkalmatlan rá. Ő saját magát alkalmasnak fogja találni.

A jellemhibás embereken pedig kár kiakadni, mindig is voltak és lesznek.


Most annyi változott, hogy az internetnek köszönhetően jobban belelátunk mások életébe. Régen is ilyen arányban voltak rossz szülők, csak kevesebben tudtak róla.


"Nem a világ lett rosszabb, hanem a hírközlés jobb."

2013. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

És a tinik miért nem fogadják meg a szüleik tanácsát?

Valószínűleg sok mindentől tiltják őket, ők meg felháborodnak és itt írják ki panasznak, hogy sajnáljuk meg őket, persze egy kis körítéssel!

2013. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

A szomorú az, hogy ezek a tinik akik képesek már bántalmaikat megfogalmazni és ide kiírni legalább.

De mi van a kisebb gyerekekkel? Föleg a csecsemökkel, a kisgyerekkel, és akár nagyobbakkal is?


Öket a kegkönnyebb bántalmazni, ráfogják a szülök, hogy gyerek dackorszakos nevelni kell majd elveri a fenkét, rácsap a kezére, csak mert ö felnött nagy és erös. A gyermek imádja, mert kb 6 éves korig annyira kapaszkodnak egy elsö személybe a gyerekek hogy még ha agyon verné a szülö sem lenne képes utálni, ezt pedig ki is használják a szülök.


Szerintem mikor valaki terehes lesz kötelezö lenne egy iskolát elvégezni szülöböl. Itt egy rakat jó infot kaphatnának és késöbb pl évente 1x egy napos kurzuson részt venni. Itt kaphatnának tanácsot, hogy hogyan lehet ütés nélkül nevelni. vagy hogyan lehet kezelni kemény dackorszakot...

2013. márc. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kamasz anya vagyok és természetesen a kicsikkel is ugyan úgy kell törődni.Azért nem fogadják meg a szüleik tanácsát mert azt hiszik ők jobban tudják és mivel ez a szülőnek sokkal kényelmesebb így nem is törik magukat azon hogy ezen változtassanak. Sokkal könnyebb a gyereket másra sózni vagy elküldeni a haverjaihoz mintsem azt mondani neki hogy igen is én vagyok a felnőtt én jobban tudom, és úgy lesz ahogy én mondom. Nem azért mert okoskodni akarok vagy mert rosszat akarok neked, hanem mert így van, és csak a javadat akarom. Lehet a gyerekeket okolni a végtelenségig, de akkor mégis mi akik szülők, mi a mi feladatunk? Nevelni őket úgy ahogy kedvünk tartja aztán utukra engedni majd lesz velük valami? Azért szerintem ez nem olyan egyszerű. Én mindig ott leszek a fiam mellett és mindenben számíthat rám, soha nem fordítok neki hátat, és megtanítom mindenre amire csak kell. Nem értem néhány anyuka miért nem képes erre, miért hárítja a felelősséget a gyerekére?
2013. márc. 17. 13:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem anyum pont ilyen. Előszeretettel vágja az ember fejéhez, ha az valahol valamit elhibázott, de ha mi vágjuk az ő fejéhez, hogy talán nem kéne állandóan (vezetés közben is) Unicumot inni, meg nem kéne egy 3 hónapos csecsemő mellett bagózni, akkor ő van megsértődve persze.

Soha nem kérdezi meg mi történt velem, soha nem kérdezi meg hogy haladok az olasz nyelvvel (amit most hobbiból kezdtem tanulni), soha nem kérdezi meg, hogy milyen az iskola, ahol önkéntes vagyok és halmozottan hátrányos gyerekekkel foglalkozom. De korholni azt tud. Nap mint nap, hogy én nem csinálok semmit (az angyalok mosnak fel, az angyalok sikálják ki a sz@ros WC-jét, az angyalok mennek el a gyógyszeréért, mert ő arra sem képes, az angyalok tartják rendben az udvart és még sorolhatnám), különben meg milyen hülyeség, hogy ilyen önkéntes munkát végzek, ahelyett, hogy őt kísérgetném mindenhová azon 2 délelőttön, amikor ráérek éppen. Hát elmondom nektek, épp azért kerestem valami plusz elfoglaltságot arra a 2 délelőttre, hogy ne kelljen ezzel a boszorkával együtt lennem. Apum mindig megkérdezi, hogy hogy haladok a tanulással, mindig támogat, ha csak szavakkal is, mert anyagiakban szerencsére nem kell, mindent magamnak fizetek (annyi, hogy itt élek, de a külön óráim, a bérletem, a kávé, amit iszok engem terhel), de látszik rajta, hogy érdeklődik. Megkérdezi ,hogy vagyok. Anyám ilyet soha nem kérdez meg. Felőle fel is fordulhatok, maximum utólag bánná, hogy nincs ki lenyírja a füvet. Apropó fűnyírás: tavaly nyáron 3x kaptam napszúrást azért, mert délben zavart ki a füvet lenyírni, hiába mondtam neki, hogy akkor megcsinálom este, közölte, hogy neki most zavarja a szemét. Ilyen anya... és mivel látom, hogy apám milyen, ezért van összehasonlítási alapom, mert róla nem vagyok ilyen rossz véleménnyel érdekes módon.

2013. márc. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó sajnállak anyukád miatt. De nézd nem az ő életét kell élned. Magadnak tanulj, és vele ne foglalkozz. Neked legyen több eszed, idővel felnősz saját életed lesz. Saját családod.
2013. márc. 18. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!