Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák nektek miből fog...

Anyukák nektek miből fog állni a tavaszi nagytakarítás? és a gyerkőc (ök) mellett hogy fogtok hozzá?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én igyekszem rendben tartani a lakást, hogy kevés nagy dolgot kelljen megcsinálni

addig apuka vigyázz a kicsire, míg én pl ablakot pucolok, vagy egy éjszakára átviszem anyukámhoz, és akkor haladósabb :)

2013. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

én is hasonlóan

nem egyszerre akarok nekifogni mindennek folyamatosan csinálgatom ..

2013. márc. 17. 13:23
 3/11 anonim ***** válasza:
én is szinten tartom a dolgot, apa vigyáz a gyerkőcre, míg én ablakot mosok, függönyt felrakok (gyerekszobába lévő sötétítőt muszáj vasalni, ezt az 1db-ot nem tudom feltenni szépen egyedül, ebben segít), általában a kamrát is alaposan kitakarítom (befőttes üvegek tetejét letörlöm, ilyenek)
2013. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk már csak az előszoba van vissza. Párom segít, 2 éves kislányunk van. Ablak, redöny pucoláskor anyumnál volt, emelet takarításakor tesomnál volt manónk. Földszinten 1nap 1 helység volt. Alaposan takarítunk ilyenkor, minden szekrényt kipakolunk, kitörlünk, szanáljuk a cuccokat,amit adományba adunk. Csempéket is pucolunk, pokhálozunk, lámrát, csőveket is. Függönyt kimoson, vasalom. Összes pokrocot kimosom. Kárpitokat kitísztitom. Hűtő és fagyasztót is kimossuk. Közbe szinte mindent fertőtlenítünk.
2013. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megvarom mig jobb Ido lesz,Kinnt akarok Teregetni.Paplant is mosom Meg parnat a fuggony mellett.konyha szekrenyeket rendbe raktam Mär.Most Mindent domestossal atmosok.utana Majd jo Kis legfrissitovel illatositok.Ablakokat is atpucom, ruhakat selejtezek,Meg cipoket.szonyegeket geppel attisztitom,csenpeket Meg radiatorokat is lesurolom.Prontoval atmegyek a butorokon,teraszt is Kicsit rendbe kell tegyem.Gyerekek addig eljatszanak a szomszedban.Jo Kis zene es mar megy is a nagytakaritas.
2013. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szuper !!
2013. márc. 17. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem most egybeesik a nagytakarítás a babvárási takarítással. Én is megvárom, hogy jobb idő legyen, mert ilyenkor nagymosás van és kint szeretnék teregetni. Ki kell mosni a nagykabátokat és elrakni, kanapéhuzatot, babaruhákat, függönyöket, sötétítőket... Aztán a szokásos ablakmosás és alapos portalanítás, pókháló írtás, rejtett zugok takarítása. Mivel nem szeretném másra bízni, ezért elég lassan fogok haladni nagy hassal, de remélem jövőhéten már elkezdhetem. Addig a férjem játszik majd a lányunkkal. Remélhetőleg ő nem akar majd besegíteni a takarításba :)
2013. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, egyedül mi takarítunk a gyerekkel :) nálunk apa lekapja a függönyöket, lemossa az ablakokat, elhúzza a bútorokat, meg még egy csomó mindenben segít, közben mi a gyerekkel (3.5 éves) porszívózunk, felmosunk, rendet teszünk a szekrényekben, stb. ami könnyebb, kisebb munka azt a gyerekkel csináljuk. Ő is élvezi, főleg a szekrények kipakolását, meg az edényeket egymásba pakolni :) hamar kész vagyunk. Amúgy rendszeresen takarítunk, így inkább csak az ablakok-szekrények elmozgatása ami "nagytakarításnak2 mondható. Ahhoz meg apa mindenképpen kell :)
2013. márc. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem másfél éves lenne az enyém, akkor én is bevonnám a takarításba. De egyelőre még több kárt csinálna, mint hasznot.
2013. márc. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

érthető, nem is kritikának írtam :)

Amúgy szerintetek fura dolog bevonni a házimunkába ilyen korú gyereket? Mert ő segít nekem a főzésben, takarításban, mosásban, teregetésben, és nem én kérem rá, ő akarja. Már többen is furcsán néztek rám emiatt.

Bocsi az offért.

2013. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!