Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kor után hagytátok...

Hány éves kor után hagytátok egyedül otthon a gyereketeket a lakásban? Felügyelet nélkül?

Figyelt kérdés
2013. márc. 17. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Engem 9 évesen hagytak először egyedül a házban. Kezdetben nagyon féltem, de utána megszoktam.
2013. márc. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mióta egyedül járok haza. Ez 4. osztálytól van kb. Soha nem féltem még, volt, hogy egész éjjel egyedül voltam nemrég.

15/L

2013. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyke vagyok, nagyon sokat vagyok egyedül itthon,van,hogy több napra is (16 éves,lány vagyok) Legelőször 7 évesen hagytak otthon,mikor elsős voltam. Fél órára, amíg elmentek a Pennybe..panelban laktunk a Penny a túloldalon volt. Bezártak ügye mondták,hogy senkinek nem nyithatok ajtót stb. meg szóltak a szomszéd néninek is(én ezt nem tudtam) meg ott volt a telefon is,ha bármi baj lett volna.

Emlékszem,hogy apa letesztelt,hogy kinyitom-e az ajtót.. kopogott az ajtón. Én nagyon megijedtem és szaladtam a székért és húztam az ajtóhoz kíváncsian,hogy kiaz..apa meg kitakarta a kukucskálót az ujjával :D Kérdeztem,hogy "kiiaaaz?" és végül megadtam magam is kinyitottam,nagyon szégyeltem magam,hogy mikor láttam,hogy apáék ott állnak én meg elbuktam:D Aztán soha nem nyitottam ki ha kopoktak :D

Olyan 3.koromban pedig már 1-2 órára is otthonhagytak és így fokozatosan, de nyugid gyerek voltam ha egyedül voltam otthon, zenét hallgattam,babáztam,tvztem sőt akkor még tanultam is:)

2013. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
én alsós voltam amikor anyukám egyedül hagyott. Pontosan nem emlékszem hanyadikos. De legalább 1000x elmondta nekem a szabályokat hogy nem nyúlunk a gyufához, nem nyitjuk ki az ajtót senkinek stb. És hidd el megérti a gyerek, ha ezeket elmondod neki. Én is mindig betartottam anya szabályait, ez akkor is így lett volna ha nem mondja el 100x :) Persze tuti én is így tennék ha lenne gyerekem. Szerintem már 8-9 éves korban otthon lehet hagyni.
2013. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
ez a kikukucskálós sztori nagyon tetszik aranyos :) jól lebuktál :D
2013. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És van valami szabály erre? Elveszik a gyereket az illetőtől, ha otthon hagyja a 12éves megbízható gyerekét?

2013. márc. 17. 17:36
 7/21 anonim ***** válasza:

12 éves gyereket már simán otthon lehet hagyni.

Gondolom, nem napokra szeretnéd otthagyni, hanem pár órára.

Angliában pl 10 éves korig büntetik, ha felnőtt felügyelet nélkül hagyják a gyereket, a fölött már ott lehet hagyni egyedül. Itthon nem tudok ilyen törvényről.

2013. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy :) Bár attól is függ mennyi időre hagynád egyedül, a lényeg,hogy ne egy teljes hétre :)

Egyébként engem 5 éves koromban rövidebb időre (fél- 1,5 óra) már otthon hagytak, akár párhónapos tesómmal is.

A szabály annyitól függ,hogy mennyire felelősségteljes a gyerek :)

2013. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Engem 15 évesen hagytak először egyedül. Nem zavart soha,hogy nem előbb,iszonyú félős gyerek voltam,kellett a biztonság. Az utcán is ekkor mentem először egyedül (ne nevessetek ki).
2013. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Engem 6 évesen hagytak először egyedül pár órára, nem volt semmi gond. De ez erősen gyerekfüggő.
2013. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!