Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én egy 21 éves lány vagyok....

Csakegylány21 kérdése:

Én egy 21 éves lány vagyok. Párommal nagyon szeretnénk már gyereket, de eddig csak 5 hónapos munkaviszonyom volt, munkanélküli vagyok. Tudna segíteni valaki, hogy valahonnan kapnánk-e valamilyen támogatást/segélyt, és ha igen kb mennyi összeget?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 09:58
1 2
 1/16 Jégtánc ***** válasza:
100%
GYES az 25650 nettó.Meg a családi pótlék 12200.Szerintem várjatok,bőven ráértek még.Egyszeri anyasági az olyan 64000FT körül van.Ha rendszeresen részt veszel terhesgondozáson.Legalább 4x kell elmenni.
2013. márc. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Az első válaszoló pontosan leírt mindent.
2013. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
21 évesen, munkankélküliként, segélyre, támogatásra alapozva szerintem ne vállaljatok még gyereket. Szép és jó gondolat, de így felelőtlenség. Mi is így voltunk a kapcsolatunk elején, de mi nagyon be akartuk magunkat biztosítani anyagilag is (érzelmileg is) és 30 voltunk mikor született... Nem mondom, h addig várj, de valami minimális alapod legyen... Akkor is, ha a párod mondjuk jól keres.. mert bármikor leléphet, erre nincs garancia, és akkor ott állsz majd tapasztalat, munka és pénz nélkül.
2013. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
És hova siettek? Én úgy tudom, hogy ilyenkor a GYED is elég kevés. Előtte ha egy évig dolgozol akkor kapod annak arányában. De ebben nem vagyok biztos.
2013. márc. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy meg simán fel is akaszthatnátok magatok. Gondolkozzatok már ti majmok a fárról. :) 22800ból hol fogsz te egy gyereket SZÍNVONALASAN felnevelni. Magadat sem tudod eltartani te szerencsétlen. Sőt, arra sem vagy képes, hogy magadtól megtudakolj HIVATALOS helyről ilyen alapvető dolgokat. Ha ennyire nem vagy képes, akkor egy gyereket hogy fogsz felnevelni? Persze ezt mondhatom neked, mert annyi intelligenciád nincs, hogy felfogd, hisz 21 évesen MUNKANÉLKÜLIKÉNT, a 21. század legnagyobb válságának az ELEJÉN, TE a PÁRODDAL nagyon szeretnél egy gyereket. Nah és a gyerek szerinted szerenté azt, hogy két felelőtlen hülye csóró szülő nevelje fel? :)


Le lehet pontozni, be lehet jelenteni, de ettől független létező és hatalmas problémáról beszélek... Fele ismeretségi köröm ilyen "szülők" mellett nőtt fel. Ezeknek a fele alkoholista lesz/lett vagy öngyilkos/vagy valamilyen súlyos függő.


Szóval nem azt kéne támogatni aki idióta gyerekként gyereket akar szülni, úgy hogy semmi alapja nincs még a saját életének sem, hanem azokat akik a szabad szülés ellen vannak. Mert a mai világ mocska a felelőtlen szülőknek is köszönhető.


Üdv.

2013. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Elnézést a stílusért és a hangnemért, de mivel személyesen vagyok érintett, így nehezen tudok kultúráltan válaszolni az ilyen jellegű kérdésekre.
2013. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
3. vagyok. Engem is megdöbbentenek az ilyen kérdések, de próbálok a kérdezők színvonalán válaszolni.. de lehet hogy Te csinálod jobban. :)
2013. márc. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudhatjuk, hogy a párjának mennyi a keresete, remélhetőleg van neki.


Így pedig te gyes-t fogsz kapni, ami nettó 25.650 Ft, a családi pótlék pedig 12.200 Ft.


Az egyszeri anyasági 64.125 Ft.

2013. márc. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Ne vállaljatok úgy gyereket, hogy nincs meg hozzá a megfelelő háttér. Van hol lakni? Van miből fedezni a havi kiadásokat (kaja, számlák)? Van tartalékotok, amiből legalább fél évig elvagytok? Havi 30 ezer ft-al nem nagyon lesztek kisegítve, adott esetben rámehet a kapcsolatotok is, és akkor ott leszel munka nélkül, kicsi gyerekkel.
2013. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
33%
A babád lesz a legfontosabb az életedben? Akkor ne a segélyekre szüld!
2013. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!