Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én egy 21 éves lány vagyok....

Csakegylány21 kérdése:

Én egy 21 éves lány vagyok. Párommal nagyon szeretnénk már gyereket, de eddig csak 5 hónapos munkaviszonyom volt, munkanélküli vagyok. Tudna segíteni valaki, hogy valahonnan kapnánk-e valamilyen támogatást/segélyt, és ha igen kb mennyi összeget?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 09:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

5 hónap munka után semmit se kapsz, csak a legminimálisabb ellátást. Gyes+csp+egyszeri anyasági. Ez hideg vízre és kenyérre elég. Persze, majd jönnek nagyokosok, akik leírják, h nekik igenis elég ez, meg különben is kaptak az uncsitesótól egy táska babaruhát. Jah, persze, ha a gyereket tudod szoptatni és nem kell tápszer, ha jó a noname pelenka a gyerekednek és nem pont a legmárkásabbat fogja csakis elviselni a bőre. De mi van, ha 3 havonta kell neki egy 30 000 ft-os szemüveg, vagy épp speciális étrend valamilyen allergia miatt? ezek nagyon is mindennapos problémák és jó sokba kerül a kezelésük. És ez csak néhány példa.

Hol laktok? A párodnak van munkája? Van hiteletek? Hány hónapra való tartalékotok van?

2013. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
26%
Inkább még dolgozz egy kicsit, mert ez így nem lesz jó, se a babának, se neked. Értem én, hogy gyereket akartok, de láthatod, munka nélkül nem sok támogatást kapsz majd és bármi történhet. Én is ennyi idős vagyok és én is szeretnék gyereket, na de nulla jövedelemmel eszembe nem jutna.
2013. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a megalázó kommenteket pedig próbálom kultúráltan kezelni. Én nem írtam egy szóval sem hogy márpedig gyereket szülök ha törik ha szakad, csak feltettem egy kérdést, amire néhányan inkább ne is válaszoltatok volna. Én sem nyomorban akarom felnevelni a gyerekemet és várni fogunk vele míg helyre nem jövünk teljesen anyagilag, 21 évesen azért van már annyi eszem hogy nem a pénztelenségbe szülök egy gyereket. Én is ilyen körülmények között nevelkedtem, nem akarom a gyerekemnek is ezt. Csak tájékozódás céljából tettem fel a kérdést.
2013. márc. 18. 15:06
 14/16 anonim ***** válasza:

Mi az elsőt úgy vállaltuk, hogy jött, nem éppen a legjobbkor. Hát, most szívunk eleget, bár vannak jobb hónapok. Nem éhezünk, szép helyen lakunk, a gyereknek megvan mindene, de több nyugodtabb napunk lenne, ha kicsit jobban betervezzük a dolgokat.

Szerintem legalább 1 évet dolgozz valahol, bejelentve. Tudtok félretenni,alapozni, és legalább nem szúrják ki a szemed 35 ezerrel havonta.

2013. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
37%
Gyereket akkor sem szülünk úgy, hogy nem vagyunk olyan anyagi biztonságban, hogy telibe leszarhassuk az összes segélyt. Ha már ezzel kell foglalkozni akkor rég nem álltok készen egy gyerekre.
2013. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát kedvesem akkor szedd össze magad oszt dolgozzál még pár évet azt gondolom!!!

Nekem mielőtt szültem az első fiamat,jól figyelj nem 5 hónap hanem 7 év munkaviszonyom volt,és 25 éves voltam!

Nagyon szar és nehéz az élet gyerekkeleg pláne hidd el!!

Nem rosszból írom!

Most 36 vagyok 3 gyerekem van és nagyon

nagyon nehéz az élet pedig férjem is van ,lakásunk,aránylag jól is élünk,persze adóságunk is van az kinek nincs anapság sajno!

Segítségünk semmi ,se nagymama se nagypapa!!😢😯

Azóta mi lett veletek kedves kérdező?

2018. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!