Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek? 19éves lány...

Mit tegyek? 19éves lány vagyok 9-10osztályt jártam ki. nincs szakmám munkanélküli vagyok de a tanuláshoz meg hülye vagyok. Munkát nem találok. Teljesen tanácstalan vagyok? Bármilyen tisztességes munkát elvállalok. Tanfolyamra nincs pénzem.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 16:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Ja igen. Ugye biztosan 2-3 éve te voltál az iskola nagymenője, mert te úgy beszéltél a tanárokkal mint a kutyával, meg verekedtél stb.stb. Aztán most eljött az hogy megállj a lábadon és nem megy. Hát bizony a kérdésedre a válasz az az, hogy ne tegyél semmit. Munkát nem fogsz találni ebben biztos lehetsz szakképzettség nélkül. A tanuláshoz te hülye vagy, szerintem meg egy lusta disznó, tehát ajánlom hogy kösd fel magad.
2010. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
valami egyszerűt először. pl mekibe menj el dolgozni, vagy valami étterembe felszolgálónak, beválhat ha elmész Spar vagy valamilyen áruházba árufeltöltőnek, ilyesmik. és ha összegyűlt egy kis pénz, akkor tanfolyamra is mehetsz. de a szüleiddel mivan? nem segítenek be eghy kis pénzzel hogya lányuk ne munkanélkül legyen?
2010. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Nálam kéne alkalmanként takarítani.Kapsz 5 kilót óránként.
2010. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
37%
El tudom képzelni, hogy milyen szülei lehetnek, ha a gyereküknek sikerült kijárnia nagynehezen a 10. osztályt...igazán sokat foglalkozhattak vele...
2010. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg ne hallgass rájuk.. szeretik osztani az észt. Próbálj keresni valami esti sulit, ott könnyebb megszerezni az érettségit. Ha nem szeretnéd, még mindig elmehetsz valamilyen szakmát tanulni. (Pl. egyik ismerősöm szakácsnak tanul, még pénzt is kap érte, hiszen az első szakmát támogatják. Most csökkentették a "fizetést", de így is készhez kap 40ezret.)
2010. máj. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A munkaügyibe regisztrálj le és nyáron indulni fognak tanfolyamok ott válasz egyet magadnak,a tanfolyam ideje alatt pénzt is kapsz.Mindenképp válasz valami tanfolyamot.Ja és 23 éves korig vannak ingyenes tanfolyamok is ahol csak a tankönyvet kell kifizetni és a vizsgadíjat,de azt ki lehet bírni.Mindenképp kell egy szakmát szerezned.A munkaügyiben ezek a képzések pár hónaposak és mégis csak lesz papír a kezedbe,ilyen eladói is szokott lenni.Próbálj bekerülni,és tanulni ha sikerütl,a lényeg hogy átcsúszál a vizsgákon.
2010. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Diplomás vagyok. A pasimnak érettségije sincs. 10x annyit keres mint én:s namost?:) Fel a fejjel!
2010. máj. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

Szüjjé 5 gyereket, oszt ájjá sorba segéjjért!

Amúgy olyan nincs, hogy valaki hülye a tanuláshoz, csak olyan, hogy lusta! Ha komolyan kezdeni akarsz magaddal valamit, és degradálónak (lenézőnek), zavarónak találtad az első mondatomat, akkor szedd össze magad, és ne lustulj, hanem inkább húzz el egy esti sulira!

2010. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg én is azt mondom munkaügyis tanfolyamra menj,ott szakmát is kapsz,meg pénzt is.Mindenképp szerez végzettséget,mert anélkül lehetetlen érvényesülni,még akinek több szakmája van az is alig tud elhelyezkedni és most még a munkanélküliség is nagy.És ha akarsz igen is tudsz tanulni.
2010. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
62%

Ismerek diplomást aki nem talál munkát, pedig okos. Ismerek érettségizett embert aki aki talál valamit magának. Ismerek olyat akinek semmilye sincs és mégis boldogul...

Talpraesettség, kapcsolat, szerencse...ezek kellenek, ezután jönnek csak a "papírok". Bár tény, aki egyetemre jár, az még a diploma előtt kaphat állásajánlatokat, de ahhoz produkálni is kell.

2010. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!