Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartanál a lakásban (is)...

Tartanál a lakásban (is) kutyát, gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen feltételek mellett?
2013. márc. 20. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Két szobás panelban nőttem fel két testvéremmel. Volt egy közepes testű kutyusunk is. Nagyon szerettük. Feltételek? Semmiképp sem tartanék nagytestű kutyát, mert annak nem lenne elég a hely, hiába sétáltatnánk naponta háromszor vagy többször is. Emellett fontos, hogy a gyerekek se és a kutya se szenvedjen hiányt, mert az nagy felelőtlenség, ha arról kell dönteni, hogy pelenkát vegyek a gyereknek vagy a beteg kutyát vigyem el állatorvoshoz.
2013. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
igen, fogok is. van egy 4 éves kutyám és nyáron születik meg a babám. Milyen feltételek mellett? eddig is sokat takarítottam a kutya miatt. most meg még annál is többet fogok, h a baba és kutya mellett is tisztaság legyen. a kutya persze rendszeresen féregtelenítve, fürdetve van, bolha és kullancsirtóval ellátva. de ez akkor is így lenne, ha nem lakásban tartanám
2013. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Budapesten lakunk két szobás panelben. nekünk van egy két éves kis termetű kutyánk a kisfiam másfél éves. szinte együtt nőttek fel, csodálatos kötelék alakult ki köztük, olyan jó nézni őket mikor játszanak, alszanak :)

a kutyust napi 3-4x visszük le sétálni, ebből egy nagy órás séta van, a többi 10-15perc max. sokat utazunk is, mamához, vidéki házhoz stb.. ahol szinte egésznap udvaron van. nálam az az egy feltétel van, hogy ahova most is költöztünk legyen egy park ahol eltudom engedni a kutyust. a belvárosban pl nem tartanék kutyát... családiházban szerintem pedig akár 3mat is tartanék :) de még nem tartunk ott :)

2013. márc. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval és csak annyival egészíteném ki, hogy amennyiben módomban áll előre megválasztani, akkor semmiképp nem tartanék lakásban kifejezetten nagy mozgásigényű, vagy speciális szőrzetű kutyát pl husky-t, mert szegény kb megrohadna egy panellakásban nyár közepén, arról nem is beszélve, hogy hiába kefélném napi 100x át, a szőre bizony úgy is állandóan ott lenne mindenhol...

Egyébként én is panelgyerek voltam és 8 évesen kaptam egy kis tacsit(a hugom akkor volt pár hónapos), totál jó volt minden, soha nem volt probléma az állat miatt, bár ha beteg voltam, akkor anyukám is szó nélkül levitte sétálni helyettem, meg hát szerettük őt, meg hogy van :)

2013. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kertesben lakunk, de a német-juhászom benn lakik 12 éve, amióta megvettem. Persze annyit megy ki, amennyit szeretne, plusz sétáltatjuk. Már a harmadik gyerkőc nevelődik mellette, a nagyokat a kutya tanította járni, a kicsitől is elfogad mindent, imádja a gyerekeket, azok is őt. :-)
2013. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja és a feltételek pont olyanok, mint ha nem lenne gyerek, ugyanis szerintem alap, hogy a kutyát ápoljuk, oltatjuk, féreghajtjuk, élősködőmentesítjük, szükség esetén fürdetjük stb.
2013. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy idősebb kutyusunk 8 éves volt mikor lányunk született

3 szobás lakásban lakunk a kutyus roti...nem kicsi..

Imádják egymást most 11 éves a kutyink a lányunk 3 éves és már ő sétáltatja...

Mikor kicsi volt és kiságyba aludt a lányunk ott vigyázott rá a kutyusunk feküdt a kiságya mellett..)

Azota is igy van nagy a szerelem vigyáz rá...)

2013. márc. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja igen feltétel ugyan az mintha nem lenne gyerek...állatorvos tisztántartás oltás stb..

Ezt gyerek nélkül is meg kell csinálni!

2013. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez attol fugg milyen koru gyerek mellett...

Én csak azért nemtartanék ,mert kis csecsemom van ,a kutyát meg ugye jo ha napi háromszor levisszuk pisilni ,kakilni ,ha mar otthon vagyok ...Nembiztos hogy egy kisbabat szeretnek kivinni hofujasba v 45fokos melegbe...akar csak a ház koré is...

de mondjuk egy ovis gyerek melett mar siman tartanák.O már tud mellettem sétálni ,foghatja is a porázt ,nemkell a babakocsival egyensulyoznom...

2013. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 3 kutyánk van lakásban, 2 éves lesz a fiam, mikor ő született már rég meg volt mind a 3om hiszen a legifatalbb is 8 éves.

Nálunk annyi változás lett, hogy a gyerekszobába nem mehetnek be, ha nem vagyunk ott.

A fiam imádja a kutyákat, az öreg 15 évesem a kedvence, akinek sajnos már csak hetei vannak hátra és nem tudom, hogy fogom a fiamnak elmagyarázni hova lett a barátja, mikor én magam is belepusztulok a fájdalomba.

2013. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!