Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nőgyógyászati rendelésre...

Nőgyógyászati rendelésre bárhová mehetek, bejelentkezhetek? csak bejelentkezem valakihez és kész?

Figyelt kérdés

vagy csak ahová területileg tartozom?

(Budapesti vagyok)


2013. márc. 20. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom sztk-ban csak a területileg illetékeshez, kórházba bárhol bemehetsz.
2013. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem oda mész ahova szeretnél. Én sem abba a kórházba járok ahova tartozok.
2013. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én akárkihez mentem, aki épp szimpi volt. (már a harmadik városban élek, költöztem sokat, de sosem néztem, hova tartozom). Senki sosem mondta, hogy ez gond lenne. Mentem, ahol épp hely volt, vagy ahova akartam. IDőpontot kértem és kaptam is. Nem volt semmi macera ezzel.
2013. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akit nem küldtek el onnan, ahova egyébként nem tartozik, annak nagy szerencséje volt. Én sajnos gyakran járok egészségügyi intézményekbe és nem egyszer szem és fültanúja voltam, hogy ordítva zavarták el a pácienst, hogy mit képzel, nem mehet akárhova. Nyilván senki nem szeret plusz munkát végezni, márpedig a területen kívüliek ellátása az.
2013. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kerület,területileg illetékes sztk,korházban,bárkihez ,én a helyi sztkban szoktam ahoz a nögyogyászhoz menni aki épen rendel,vagy aki nekem szimpi.
2013. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van, oda mész, ahova akarsz. De rád szólhat a doki, ha olyanja van, hogy igazából nem ide kéne jönnöd...
2013. márc. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen én is tudom hogy szabad orvosválasztás van,de ugyanakkor a területi kórházba kellene menni..kicsit ellentmondásos nekem ez a dolog,és sokan nem tudják többek között én sem hogy tulajdonképpen hová menjek..minden esetre próbálkozni kell,max kap az ember egy pár megjegyzést,vagy bejelentkezésnél elirányítják....Köszönöm!

2013. márc. 21. 08:55
 8/9 zabmester ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy simán nőgyógyászati vizsgálatra bármelyik orvoshoz mehettem, viszont terhesgondozásra csak a területileg illetékeshez, mert fel voltak osztva városrészek szerint, hogy ki kihez tartozik, ott nem volt átjárás (sajnos). Kivéve persze magánrendelés esetén, ott természetesen ahhoz megy az ember, akihez szeretne.
2013. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szabad orvosválasztás nem azt jelenti, hogy mindeki oda megy, ahova akar. Valójában elég szűk körű a választási lehetőség és nagyon részletesen leszabályozott. Ebben egy átlagember nem tud eligazodni, de gondolj csak arra, hogy pl. háziorvost akárkit választhatsz, de fogorvost nem, max. magánt, de akkor ott fizetni kell. Ráadásul még az is bonyolítja a dolgot, hogy az orvos is visszautasíthat bizonyos esetekben. Pl. a háziorvos a körzetes betegeit köteles ellátni, a nem körzeteseket nem köteles elvállalni.
2013. márc. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!