Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez idővel meg fog majd változni?

Ez idővel meg fog majd változni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátom 26 éves és picit fél a gyerekektől. Leginkább azért, mert attól tart, ha a közelében lenne egy vagy akár több, nem tudna velük mit kezdeni. Ő már inkább olyanokkal lenne, akik tudnak írni, olvasni..

A gyerek kérdés nálunk még nem aktuális, de picit tartok attól, hogy ez a hozzáállása így fog maradni..

Az egész téma úgy vetődött fel, hogy nyáron szoktam menni egy napközibe, ahol gyerekek vannak és vigyázok rájuk, játszunk és ehhez hasonlók. Megkérdeztem, hogy nem-e lenne kedve jönni és azt mondta kizárt, mert nem tudna velük mit kezdeni.


2013. márc. 20. 17:39
 1/3 wartburg353s ***** válasza:
Én nő vagyok, mégis úgy voltam régebben a gyerekekkel, mint a barátod. A nagyobbakkal jól kijöttem, de a picikkel nem tudtam mit kezdeni. Ennek ellenére akartam gyereket, mert úgy éreztem, a saját gyerekemmel más lesz a helyzet, majd szép lassan kialakul a dolog. Úgy is lett. A kisfiam megtanított rá, hogyan játsszak, beszélgessek, törődjek egy kisbabával, kicsi gyerekkel. Nagyon szeretjük egymást. Szóval, ha attól tartasz, hogy a pasid esetleg nem akar majd saját gyereket vagy nem tud majd vele mit kezdeni, amíg pici, felejtsd ezt el, majd fokozatosan kialakulnak a dolgok.
2013. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Általában a férfiak nem tudnak mit kezdeni a kisebb gyerekkel, mert nincs meg bennük az anyai ösztön, nem értik, hogy miért sír, miért nyafog. Ez a saját gyereknél megváltozik :) Apai ösztön beindul :D De játszani, birkózni, élvezni így az Apaságot szintén csak pár éves gyerekkel tudják. Addig a kisbaba csak sír, cicizik, alszik, nagyrészt Anyára van szüksége
2013. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszer el kell vinni, és hagyni, had tegye, ami jól esik. Lehet rájön, nem is olyan vészes a dolog.

A saját gyerek megint más, de hagyni kell, hogy megérjen rá.

2013. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!