Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül 3 gyerek nevelése?

Mennyibe kerül 3 gyerek nevelése?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
igaz nekem "csak" kettő van.De ez sok mindentől függ.Mekkorák a gyerekek.Tudnak-e egymástól ruhát "örökölni".Járnak-e külön órára. stb..
2013. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Baromi sokba.
2013. márc. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Arra vagy kiváncsi, hogy mennyi a minimum bevétel amivel 3 gyereket lehet vállalni?
2013. márc. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Hát sokba. Sok mindentől függ. Mennyi idősek, milyen neműek, ha kicsik akkor a ruhákat örökölhetik egymásról, és a játékokat is. Ha már nagyobbak az oviban, suliban milyen szakkörre járnak, az mennyibe kerül. Később sport, úszás bérlet, színház tehát ezek nem kötelező programok, de azért nem jó ha mindenből kimarad. Kirándulások. Étkezés, amíg kicsik nem sok, de aztán egyre többet esznek :D főleg ha növésben vannak :D Ha már tizenévesek, akkor a suli, könyvek, egyéb foglalkozások, hobbi, ruhák (ilyenkor már új kell mindegyiknek, na meg a cipők táskák) szórakozás.
2013. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
2 felnőtt és 3 gyerek részére minimum havi 250.000 Ft kereset szükséges. És ez a nagyon minimum.
2013. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
nekünk olyan 500 jön össze, és kevés. igaz, albérletben lakunk pesten. Bár az sem luxus, csak két szobás panel.
2013. márc. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nálunk 3 van, 4 és fél éves kislány, 2 és fél éves kisfiú, 9 hónapos kislány. Nekünk jelenleg sokkal kevesebbe kerül a három, mint a kettő, ez az adókedvezmény miatt van így, meg pl. a kicsi születése óta felét fizetjük az oviban a kajára, ez nem sok, de kb. öt-hatezret ez is jelent egy hónapban. A legkisebbre pelenkán kívül még nem költöttünk semmit - anyatejes ő is, minden ruha, játék, pihenőszék, babakocsi, miegymás megmaradt a nagyokról, egyszerűen nem volt szükség semmire. Főleg, hogy nekem mindhárman nyári babák, tehát még ebből a szempontból is tökéletes, egyformán nőnek, már harmadik gyerekem hordta a télen ugyanazt az overált, stb. Bébiételt nem veszek csak esetleg utazáskor, de még akkor is szívesebben eszi a kicsi, amit én főzök, tehát legtöbbször inkább előre elkészítem neki, ily módon az étkezése gyakorlatilag nulla, hiszen az a pici mennyiség, amit ő megeszik, meg sem látszik a család étkezésében.

Ha a kicsi is ovis lesz (nekem a középső is jár délelőtt, mert kiverte a balhét, hogy mi az, hogy ő nem mehet a nővérével) az sem jelent majd nagyobb kiadást, mert ugyan fizetős, alapítványi oviba járunk de 3 odajáró gyerek esetén már komoly kedvezményt kaphatunk, nem lesz több a három után fizetendő díj, mint a kettő után.

Iskolába nem mennek, otthonoktatásra készülünk, ez sem jelent többletköltséget, a különórák szintúgy nem, nekem több végzettségem is van, többek között lovas edzői, saját lovaink vannak, de a baráti körben akad elég sok színes egyéniség és kéz kezet mos alapon én tanítom lovagolni az ő gyereküket is, a barátnőm tanítja az enyémet is táncolni, a másik barátnőm művésztanár, őhozzá rajzolni járhatnak, egy kedves barátunkhoz görkorira, most nem sorolok fel mindent, de gyakorlatilag bármi eszébe jut a gyerkőcöknek, arra van "emberünk", bármit megoldunk. Az otthonoktatást is hasonlóan képzeljük, hasonló korú gyerekek szüleivel, ahol mindenki pedagógus, edző és hasonlók. Ez így elég jó. :-)

Valószínűleg, mire főiskolára kerülnek, okozhat némi problémát a dolog, de ahogy én és az apjuk is kibírtuk, hogy dolgoztunk egyetem mellett, úgy ők is ki fogják, ha kell, tehát ezen sem aggódom. Nyilván ahogy nőnek, azért nőnek az igények is ruha és miegymás tekintetében, de ezt meg akkor is kigazdálkodnánk, ha a férjem nem keresne jól, de jól keres, felsővezető, remélem, nem lesz gond.

Amúgy azt kell mondjam, van pár jóbarátunk, akiknél 5-6 gyerek van a családban, ők egybehangzóan állítják, hogy nem vészesebb a hat sem, mint mondjuk a három....

Tavaly volt egy kis hullámvölgyünk anyagilag, de lakáshitellel, diákhitellel együtt is meg tudtunk élni a három gyerkőccel 200-250 ezerből, nem mondom, hogy nem számolgattam, mire mennyit költhetek, meg hogy kényelmes volt, de ki lehetett jönni. Mostanra meg helyreálltunk - tudtuk hogy így lesz, átmeneti volt a pénzzavar - így végképp nem panaszkodom. :-)

2013. márc. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Először bocsánat hogy off-al kezdem de szia Gabka, ezer éve nem olvastalak (korábban jártam ide akkortájt született a harmadik babám mikor te még babás voltál). Jó volt olvasni amit írsz és ez a magánoktatás nagyon izgalmasan hangzik:)


Vissza a témához, nekem úgy tűnik hogy 3 gyerek (számomra) még adókedvezményt beleszámítva is majd 3szor annyi mint 1 gyerek. Nekem nem egy évszakban születtek a gyerekeink ráadásul fiú lány fiú. Így annyira nem tudtak örökölni egymástól. Ráadásul az első babánkra sok mindent kölcsön kaptunk (kiságy, hordozó, babakocsi, pihiszék stb.) amiket aztán persze tovább kellett adni így vehettük meg újra ezeket a tárgyakat, de azért nem ezt tartom soknak mégsem.

Az én gyerekeim is ovisak ( a két nagyobb, a nagyfiam szeptembertől iskolás lesz) és igaz hogy az étel feleannyiba kerül, de csop.pénz, kirándulás egyebek ugye ugyanúgy 3 felé mennek ( a legkisebb bölcsis). Cipőtéma, ruhatéma: a kicsire még olcsók a ruhák, jó a turi kínálat is, de a nagyokra (7 és 5) már nem tudok normális ruhát szerezni, újan kell vásárolnom. Azért ez jó kis kiadás évszakonként. A cipőről nem is beszélve amit nem adok rájuk egymás után.

Étkezés, míg kicsik voltak nem osztott szorzott egyel több fő de azért most már rég nem elég annyi mint mikor 2 gyerekem volt, az alapanyagok csak úgy fogynak, tűnnek el, 2szer annyit járok bevásárolni kb. (mennyiségre értem, persze a pénz fizetőértéke is romlott közben).

Gyógyszerek, vitaminok. Ha betegek mondanom se kell végigmegy a családon, 3szor annyi vitamin, és gyógyszer költség.

Autó: 3 gyerekkel azért többet használom a kocsit is mert a nagyobbamat tornára úszásra kell vinni mozgás probléma miatt és egyszerűen ha megszakadok se tudok 3 felé szakadni gyalog (felénk ráadásul a buszok csúcsidőben is félóránként közlekednek max. ) 3 gyereket ha vinni kell valahova azért gyalog közlekedési eszközön igen macerás.

Ha valahova menni akarunk, akkor jó persze van néhány hely ahol van nagycsaládos kedvezmény de azért az is picit drágább mint 2 gyerekre a jegy mondjuk, jó aláírom hogy nem EGY EGÉSZ fővel drágább, de azért drágább.

3 gyerek, 3 szor annyi szülinapi torta (oviba otthonra) 3 szor annyi jelmez pl. farsangkor, 3szor annyi szülinapi karácsonyi stb. ajándék :) Ezek csak apróságnak tűnnek. Ha az ember meg akar takarítani nekik vmicskét az is minden hónapban 3 szor annyi költség.

És még csak most jön ugye az iskola majd.

És arról nem beszélünk, hogy bármikor jöhet bármi olyan tényező ami még kivesz a kasszából, pl. hogy tartáshiba miatt sportolni kell járjon szinte kötelező jelleggel, vagy kiderül (mint barátnőm kisfiánál) hogy beszédindításra vagy fejlesztésre szorul ami szintén fizetős, tehát ezek is pluszok lehetnek.

És még vmi eszembe jutott, nekünk pl. nincsenek nagyszülők, rokonok akire néha bízhatnánk őket így marad a bébiszitter aki 3 gyerekre már bizony felárral dolgozik nem ugyanannyi az órabér mint 1-2 gyerekre pl.

2013. márc. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
3 gyerek neveléséhez szükség van sok-sok szeretetre, türelemre, toleranciára, szervezettségre, határozottságra...az ellátásuk más tészta, függ életkortól, életkörülményektől, szükségektől. Van, aki 300e-ből megoldja, míg másnak 500e-ből sikerül..
2013. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia, kedves utólsó, akárki is vagy! :-) Köszi a kedves köszöntést! :-)

Biztos nagyon sok mindenben igazat írtál, de pár dologgal vitatkoznék: a nagycsaládos kedvezmény buszra, vonatra annyira olcsó, hogy nevetséges. Hat éves kor alatt ugye nem fizetsz a gyerekekre, a hat év fölöttiek illetve a szülők pedig 90%-os kedvezménnyel mennek. Tudom, mert próbáltuk. :-) Ötünknek a vonatjegy pl. Budapestre (70km tőlünk) 220Ft. Ugyanez autóval a kiváló fogyasztású Toyotánkkal négyezer. :-)

De tudom, hogy minden élethelyzet más, nehéz hasonlítani a dolgokat. Nekünk abszolút rendben van. :-)

Vitamin: próbáld ki a foreveres Kids vitamint. Az enyémek csak ezt kapják és gyakorlatilag sose betegek. A középső két évesen bekerült az oviba, csak a bárányhimlőt kapta el, annak meg örültem, hogy túl vagyunk rajta. A Kids vitamin egyébként a legolcsóbbak közül való, mégis annyira jó hatású, hogy barátnőm immunhiányos kisfia, akit elvileg nem is szabadna oviba járatni, mert az immunhiánya miatt minden betegséget el kellene hogy kapjon, amióta a Kids-et szedi, simán ovizik és alig beteg. 120 szem van egy dobozban, 3400Ft-ért. Az enyémek napi két szemet kapnak, így két hónapig elég a vitamin, gyógyszerre egyáltalán nem költünk, a kicsi meg még szopizik, neki nem adok külön semmit. :-)

2013. márc. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!